Які книжки купує молодь в межах програми «єКнига»

Які книжки купує молодь в межах програми «єКнига»

У межах програми «єКнига» вісімнадцятирічні українці витратили на купілю книжок майже 68 млн грн. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги (УІК).

У межах програми 65% покупців становили жінки, 35% — чоловіки. Ті, хто користувався програмою, надають перевагу онлайн-книгарням на противагу фізичним крамницям: 67% проти 33% відповідно.

 

Загалом у межах програми купили 214 978 примірників книжок, з них 3 135 електронні.

 

Мережі книгарні, де книжки купували найчастіше:

  • Якабу (28,30%);
  • Книгарня Є (25,41%);
  • Клуб сімейного дозвілля (24,06%);
  • Рідіт (5,90%);
  • Книголенд (4,02%).

 

Книжки цих видавництв куупували найчастіше:

  • КСД (20,86% / 44 854);
  • Vivat (14,36% / 30 876);
  • BookChef (13,10% / 28 171);
  • Ранок (5,88% / 12 650);
  • ВСЛ (3,71% / 7 982).

 

Серед найпопулярніших книжок переважно зарубіжні автори (88%), з них переважає романтична та young adult література. Серед українських авторів трапляються автори бестселерів — Володимир Станчишин, Ілларіон Павлюк, Андрій Сем’янків.

 

В УІК зазначили, що молодь цікавиться виданнями із психології, зокрема тими, що порушують теми ментального здоров’я. Підвищений попит і на книжкові серії: багато бестселерів є частинами циклів.

 

10 книжок, які молодь купувала найчастіше:

  • Коллін Гувер «Покинь, якщо кохаєш» (Vivat) — 3093 примірники;
  • Карлтон Х. Д. «Гра в кота і мишу. Книга 1: Переслідування Аделіни» (BookChef) — 2459;
  • Тейлор Дженкінс Рід «Сім чоловіків Евелін Г’юго» (Артбукс) — 1979;
  • Бріанна Вест «Тією горою є ви. Як перетворити самосаботаж на силу» (BookChef) — 1749;
  • Джим Ловлесс «Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш» (BookChef) — 1698;
  • Карлтон Х. Д. «Гра в кота і мишу. Книга 2: Полювання на Аделіну» (BookChef) — 1580;
  • Пенелопа Дуґлас «Панк 57» (КСД) — 1523;
  • Коллін Гувер «Залишся, якщо кохаєш» (Vivat, 2023, 2024) — 1500;
  • Володимир Станчишин «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією» (Віхола) — 1436;
  • Лора Новлін «Якби він був зі мною» (Видавництво РМ, 2023, 2024) — 1425.

 

У коментарі Читомо начальниця відділу зв’язків з громадськістю УІК Тетяна Петренко розповіла, що преференції 18-річних відповідає загальним книжковим топам, в яких більшість — перекладна література. «Ми очікували на більший відсоток купівлі електронних книжок зокрема від 18-річних українців за кордоном, для яких електронна книжка лишається доступнішою за паперову. На суму 908 гривень можна придбати 2–3 книжки. Водночас сам процес вибору стимулює інтерес: хочеться роздивитися, що саме зараз є на ринку, краще познайомитися з книжковим світом. Сьогодні молодь має безліч варіантів дозвілля — багато хто звертається до тіктоку та іншого швидкого контенту, серед якого нерідко трапляються матеріали від представників країни-агресора. Наше завдання — пропонувати якісну альтернативу, показувати всі переваги української книги та давати доступ до неї», — наголосила вона.

 

В УІК також повідомили, що 23 млн грн лишаються на рахунках отримувачів невитраченими. «Відповідно до інформації, яка надходить до Інституту від банків-учасників програми „єКнига“, кількість отримувачів, які отримали і взагалі не використали державну допомогу на придбання книг становить 14 168 осіб», — розповіли в установі на запит агентства «Інтерфакс-Україна».

 

 єКнига — програма державної підтримки, в межах якої українці й українки, яким виповнилося 18 років, можуть протягом року отримати допомогу від держави на купівлю книжок. Сума цієї допомоги – 908,4 грн. Кошти протягом трьох місяців можна використати виключно на купівлю паперових, електронних і аудіокниг українською мовою в книгарнях та видавництвах, які беруть участь у програмі.

 

Як повідомлялося, одними з найпопулярніших книжок, придбаних в межах програми, стали роман «Покинь, якщо кохаєш» Коллін Гувер, антологія української поезії про кохання «Так ніхто не кохав» й «Антологія української поезії ХХ століття: від Тичини до Жадана».

 

Щоб заохотити молодь купувати книжки, українські літературні діячі й діячки запровадили флешмоб #єКнига18, в межах якого діляться порадами книжок, які хотіли б прочитати, будучи вісімнадцятилітніми.

 

 

Чільне фото (ілюстративне): Олег Перевєрзєв/Книжковий Арсенал

Оригінал статті на Suspilne: Які книжки купує молодь в межах програми «єКнига»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено…

До єдиних електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено десятки тисяч об’єктів.

Про це йшлося під час форуму Europeana 2025 Policy Forum, до якого в режимі онлайн долучил

Стали відомі переможці премії «Найкраща угорська книжка»-2024

Асоціація угорських книговидавців та розповсюджувачів оголосила переможців премії «Найкраща угорська книжка» 2024 року. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Премію вручають за найк

У Португалії перевірять шкільні підручники, у якому Крим назвали російським

Головна інспекція з питань освіти і науки Португалії розпочала перевірку шкільних підручників з географії та історії для учнів 7 класу, в яких Крим назвали територією рф. Про це повідом

Словенське книжкове агентство стало членом мережі європейських організацій EURead

Словенське книжкове агентство приєдналось до мережі європейських організацій, що займаються розвитком культури читання, EURead. Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.
«При

Міністр культури України й посол Франції обговорили збереження Софійського собору після…

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і посол Франції в Україні Гаель Весьєр обговорили збереження Софійського собору в Києві, який зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки.

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"