#щопочитати. Відьмак (3-4)

#щопочитати. Відьмак (3-4)

#щопочитати. Відьмак (3-4)

«Відьмак»: «Кров Ельфів» і «Час погорди». Анджей Сапковський

 

Отже, я подужала третю й четверту книги із циклу про Відьмака із Рівії. Чи варто переінакшити на цикл про Ціріллу з Цінтри? Бо в цих двох книгах вона явно виступає в центрі й має більше ваги, ніж інші персонажі. Не побоюся навіть сказати, що насправді Цірі є головним героєм цих двох книг і, підозрюю, всіх наступних.

 

Письменник нарешті відступає від збірок оповідань, якими були дві перші книги, однак відчуття цілісності для мене все одно не настає. У третій книзі історія йде рваними шматками, стрибає з одного на інше, не завжди дотримується чіткої лінії розповіді, інформацію подає уривками з різних подій чи ситуацій. У деяких місцях стає відверто нудно, і лише поява улюблених персонажів повертає інтерес. Насправді, яскраві персонажі – це те, що притягує мою увагу до серії книг «Відьмак». Сюжет тут ще не виблискує карколомними поворотами, битви ще не такі грандіозні, оповідь лине передбачувано. Але герої живі, такі реалістичні, що собою оживляють увесь світ. А найяскравіша зірка – саме Цірі. Автору вдалося дуже вдало зобразити дитину, її проблеми, її шлях дорослішання. Цірі викликає цілу палітру позитивних емоцій, який не викликав ані Ґеральт, ані Йеннефер, ані Любисток, котрі, тим не менш, є влучними й глибокими образами.

 

Четверта книга відзначається захопливим сюжетом. Тут нарешті мальовничі описи бойових подій, політика, інтриги та змови. Тут нарешті проясняються відносини Ґеральта і Йеннефер та їхнє ставлення до Цірі. І сама дівчинка, котра стає важливою фігурою на шаховій дошці, потрапляє в такі негаразди, які випробовують її на стійкість і жагу до виживання. У цій книзі читач більше дізнається про сам світ Відьмака, про магію, про королівства та загрози. Але історія все ще позбавлена плавності й цілісності, а персонажі кричать зі сторінок навперебій, аби читач спромігся почути їхні голоси в унісон. Утім, мені вже кортить дізнатися, яким далі буде шлях Цірі і куди він її заведе.

 

Інші відгуки можна почитати ось тут: Книжкові відгуки. 

Оригінал статті на Букнет: #щопочитати. Відьмак (3-4)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Пишу для себе…

Кому цікаво – заходьте на твір “Чорна грань”. Книга бере участь у конкурсі кохання не купити. Цей твір я почала писати два роки тому, але лише зараз повернулася до нього. Знаю, що успіху мені не чекати, бо…

У-сю-сю! 2

Всім добра!

Можливо, мене не правильно зрозуміли попереднього разу і видалили мій блог, але я б хотів уточнити, що я хотів написати тільки, як я люблю вас всіх і вашу творчість!)

Більше всього мені подобаються помилки

Моя боротьба

У мене є дві п’єси на букнеті “вертеп” та “коли зупинився годинник”. Вони між собою змагаються. Але маленька проблема, дуже мало коментарів. Будь ласка потрімайте своїми коментарями.

Зимовий читацький марафон – 1 день

Триває перший день Зимового читацького марафону.

І вже маємо перші результати!

 

Марко Войт прочитав 9 творів

Олена Скуловатова прочитала 8 творів

Наталія Девятко прочитала 7 творів

Лена Муррр прочитала 5 творів

 

Інка

“Кохана Пустельного Вітру”. Анонс 9 розділу

Лавина пройшла повз караван, не забравши жодного життя. А чарівники подумки святкували спільну перемогу. Зараз вони були разом, вони були єдиною силою, що не знає ворогів і підступу, силою, у якої немає минулого, і яка розсиплеться,

Перейти до блогу