Ще до війни мовний омбудсмен зібрав назви населених пунктів, що не відповідають мовному закону

Ще до війни мовний омбудсмен зібрав назви населених пунктів, що не відповідають мовному закону

В Україні не відповідають стандартам української мови щонайменше 15 населених пунктів. Про це йдеться у звіті «Про стан дотримання мовного Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у 2021 році» уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

Це назви таких міст, як:

 • Первомайськ та Южноукраїнськ (Миколаївська область);
 • Южне (Одеська область);
 • Сєвєродонецьк (Луганська область).

 

селищ міського типу: 

 • Арбузинка (Первомайський район Миколаївської області);
 • Первомайське, Луч (Миколаївський район Миколаївської області).

 

сіл: 

 • Южне, Надеждівка, Новомайське та Спокойствіє (Криворізький район Дніпропетровської області);
 • Первомайське (Гайсинський район Вінницької області);
 • Надеждівка (Болградський район Одеської області);
 • Первомайське (Черкаський район Черкаської області); 
 • Переводчикове (Миргородський район Полтавської області);
 • Надежда (Полтавський район Полтавської області) та багато інших.

 

При цьому частина з них мали історичні назви, як, наприклад, Сіверський Донець, Гарбузинка чи Богопіль та були перейменовані за часів Радянського Союзу у межах політики деукраїнізації. Уніфікація географічних назв в УРСР супроводжувалась їхньою русифікацією. 

 

Як відомо, українське законодавство передбачає, що географічні назви, а також назви скверів, бульварів, вулиць, провулків тощо мають бути виконані державною мовою. 

 

Нагадаємо, що Київська міська рада пропонує перейменувати 279 вулиць і станції метро, що мають назви, пов’язані з росією й білоруссю. 

 

Також у Дніпрі змінили назви 33 вулиць і провулків, що були пов’язані з росією, зробили це й в Івано-Франківській територіальній громаді.

Оригінал статті на Suspilne: Ще до війни мовний омбудсмен зібрав назви населених пунктів, що не відповідають мовному закону

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"