Ща#8 Про початки… і кінцівки

Ща#8 Про початки… і кінцівки

Ща#8 Про початки… і кінцівки

Доброго вечора, дорогі читачі, сьогодні знову рубрика для потеревенити, і раз у нас початок року, то буде вона про початки)

Не можна судити книгу за одним початком, кажу собі я щоразу, починаючи читати щось нове (і намагаюся забувати цю фразу, починаючи писати щось нове). Мені траплялося безліч чудових книг, які не захопили з першої сторінки, але за кількасот сторінок безповоротно закохували у себе. Бувають такі книги – їх варто розсмакувати.

 

Але бувають і такі початки, через які, ну хоч вбий, а читати далі не можеш. Для мене це, наприклад, якщо книга починається з опису спальні/кабінету/широкого поля (це як мем з серії «як не варто робити», але хто ж ним не грішив на початка́х?))). Або ж коли на двох перших сторінках герой вміщує переказ усього свого попереднього життя. Або коли герой прокидається, дивиться у дзеркало, йде у ванну… «Стартуй відразу», – колись слушно порадили брати Капранови, коли прийшли в університеті на лекцію нашого курсу розповідати про письменство. За роки читання й писання переконалася, що починати дійсно потрібно з суті, а не ліричних відступів. Але й не з сумбуру. Бо навіщо взагалі далі читати про героя, про якого уже з першої глави знаєш все?

 

Як читачка, я ще маю свої примхи – не люблю, коли книга починається з «Я…» (але одна з моїх улюблених книг, «Дама в автомобілі в окулярах і з рушницею» Себастьяна Жапрізо, починається фразою «Я ніколи не бачила моря»))) І діалоги з першого речення не надто люблю (але тут винятків сила-силенна, особливо, коли фраза одразу в суть))

 

Тому, як авторка, всіляко уникаю такого. Переглянула оце свої початки і зрозуміла, що з восьми книг тут лише одна починається діалогом. Роман «Сто мільйонів зірок для тебе», який зараз виходить, наприклад, стартує з фрази «Вказівний палець тремтів». Та найцікавішим зі своїх початків вважаю фразу «Сильвія має звичку брехати раз у день» з книги «Благе діло гріх»… До речі, початок нової книги, за яку взялася, звучить так: «Коли у твоєї мачухи купа родичів, найчастішим проханням до тебе буде:…»

 

А взагалі, якщо чесно, я затіяла цей пост для того, щоб розповісти не про початки, а про кінцівки. Тому, що роман «Сто мільйонів зірок для тебе» вийшов на фінішну пряму – залишилося чотири глави, які вийдуть у наступні чотири дні. Тож у середу, 13 січня, можна чекати фіналу! Якщо ви досі відкладаєте читання, то саме зараз час почати, щоб фінішувати зі всіма)) Запрошую!  

 

п.с. А наскільки важливий для вас початок твору, дорогі читачі?) Як починаються ваші улюблені книги?)

Оригінал статті на Букнет: Ща#8 Про початки… і кінцівки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"