Штучний інтелект вперше написав п’єсу

Штучний інтелект написав драму під назвою «Коли робот пише п’єсу», яка порушує теми кохання й самотності, але переважно – сексу. Про це повідомляє The Guardian.
Це перша п’єса у світі, написана штучним інтелектом. Критики вважають, що її складно назвати справжнім літературним твором. У розробці програми, яка писала п’єсу, брали участь IT-фахівці, театральні діячі та академіки. Проєкт був створений за співучасті Чеського центру в Лондоні й празького театру. Сама вистава поставлена чеською мовою з англійськими субтитрами.
Драма порушує теми любові, самотності, продуктивності, та, переважно, сексу. Розробники пов’язують це з розповсюдженістю онлайн-порнографії в інтернеті. Також у п’єсі є жарти. Під час першої трансляції вистави сталися технічні збої.
«Приємно знати, що навіть штучний інтелект не застрахований від технічних проблем в мережі», – зазначає видання.
Драму зрежисирував Даніел Хрбек. Головним героєм п’єси є робот, який подорожує сценами з виглядом класичного зомбі (або сучасного Франкенштейна) у туфлях на платформі. Його господар Віктор (як і в історії Мері Шеллі) помер, і йому доводиться змагатися з людством. Він зустрічає підозрілих жінок, які стогнуть, кружляють і кидаються до його ніг, водночас самі репліки й діалоги є доволі незграбними.
«Я б хотів, щоб у мого бінарного «я» було таке тіло. Я буду кохатися з тобою всім твоїм тілом», – каже головний герой одній жінці й додає, що її губи «немов теплий мед».
The Guardian зазначає, що драму проблематично назвати ніжною, глибокою чи складною, а романтична суб’єктивність у ній «грубувата» та «нецікава».
У п’єсі озвучуються питання про життя, дружбу, смертність, але вони «є доволі беземоційними» й «не мають глибини сюжету». Робот переходить від однієї сюрреалістичної сцени до іншої, немов уві сні. Сценографія поєднує в собі індустріальний пейзаж – залізні ворота або конструкції, схожі на ґрати.
«Навіть якщо алгоритми можуть допомогти нам знайти кохання, рекомендувати ідеальну книгу на Amazon і, здається, знають нас краще, ніж ми самі, робот не може написати оригінальну або п’єсу, що захоплює, принаймні, поки що», – підсумовує The Guardian.
Нагадаємо, на The Guardian з’явилася колонка, написана штучним інтелектом. Завданням для нейромережі GPT-3 стало створення тексту, який переконував би читачів, що роботи прийшли з миром.
Фото: theaitre.com
Оригінал статті на Suspilne: Штучний інтелект вперше написав п’єсу
Блог
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможцівПремія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав
Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар
2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до
«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.
Про це свідчать результати опитування, фонду «Д
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.