Школа молодого автора: спілкування з читачами

Школа молодого автора: спілкування з читачами
Привіт!
Особливо, якщо автор не дуже досвідчений. Він може бути настільки радим, що його читають і коментують, що коли читач запропонує змінити нещасливий фінал на хепі-енд ( наприклад) або написати продовження (хоча автор цього й не планував), то він одразу погоджується. Чи варто це робити – вирішувати тільки вам. Однак моя особиста думка – сліпо слухатися думки читачів не варто. Адже один може бажати одного розвитку подій, другий – зовсім протилежного. Усім все одно не вгодиш, а поміж тим можна забути про свій, авторський оригінальний задум.
Також часто читаю у блогах нарікання на те, що читачі не хочуть коментувати ( ставити зірочки, додавати книги в бібліотеку тощо). Друзі, вимогами це робити ми їх не змусимо! По-перше, якщо читає книгу незареєстрований читач, він просто не зможе цього зробити ( а таких немало). По друге, часто автор помиляється у кількості своїх читачів, вважаючи, що раз у книги, наприклад, 100 прочитань, то це значить, що її прочитало стільки ж людей, і засмучується, що зірочок ( наприклад) всього 5. Але якщо у творі 20 розділів, то поділіть 100 прочитань на це число ( бо одне прочитання – це саме прочитання одного розділу, а не цілої книги!) – і вийде, що кожен, хто прочитав, поставив вам зірочку. Тепер ви розумієте, що у вас чудові результати і радісно працюєте далі, щоб читачів було ще більше))
Щодо того, що не всі коментують книгу – зважте на психологію людей. Є екстраверти, які люблять спілкуватися і будуть писати довгі відгуки на кожен розділ, а є такі, хто прочитає книгу повністю і тільки тоді напише коротко: “Дякую, мені сподобалося”. Але це не означає, що цей читач гірший, просто у нього інший тип спілкування. А комусь, можливо, й сподобалася книга, але він соромиться прокоментувати – нічого страшного в цьому немає. Він може поставити зірочку, чи дати нагороду, або ж зробити репост. Не варто писати довгі “страждання” на цю тему. Не сваріть тих, хто щось не робить, краще не втомлюйтеся хвалити тих, хто це робить – і таких людей ставатиме більше!
Зазвичай ми спілкуємося з читачами: а) у коментарях; б) у зверненнях в тексті самого твору; в) в блогах; г) в соцмережах.
Про звернення до читачів після розділів книги я вже писала ТУТ
Повторю лише, що сама такі звернення практикую. і переконалася, що читачі їх читають та реагують нак них.
От з дописами у блогах дещо інша справа. Знову ж таки, з власного досвіду можу сказати, що блоги більше читають самі автори. Так, читачі теж заглядають ( в основному на якісь розіграші та акції). Але рекламні пости у блогах зазвичай мають мало коментарів чи й взагалі нуль ( особливо якщо вони складаються лише з одного речення “У моїй книзі вийшов новий розділ”). Друзі. не треба такого писати. Це просто спам, який не принесе вам жодної віддачі.
Не будьте ледачими – якщо вирішили прорекламувати свою книгу в блозі – не обмежуйтеся тільки обкладинкою і анотацією, напишіть щось цікаве, на крайній випадок, хоча б цитату, з якої можна отримати уявлення про саму книгу. Я пробувала по-різному – і рекламувати нові розділи, і повідомляти в блозі лише про початок та закінчення книги. Особливої різниці в кількості прочитань не було.
Але це не стосується соцмереж – от тут варто повідомляти про вихід нових розділів ( звичайно, якщо є час і натхнення). У мене щоразу після таких публікацій прочитання різко зростають, приходять нові читачі. Але знову ж таки, допис має бути цікавим – найкраще зробити оригінальний банер чи ілюстрацію, дати цікаву цитату або своїми словами розповісти про зміст твору, можна запропонувати відгуки читачів. І не забудьте про посилання на книгу! Бо інакше ваша реклама не матиме сенсу – адже читач не знатиме, де шукати твір. Також обов’язково повертайтеся до своїх публікацій і відповідайте на коментарі, або просто “лайкайте” коментарі, якщо вони не потребують особливої відповіді. Це саме той випадок, коли, перефразуючи рекламу одного “креативного” автора, “вам не важко, а читачам приємно”.
У соцмережах також можна проводити різноманітні опитування ( до речі, їх читачі полюбляють), конкурси, флешмоби тощо.
Про коментарі після вашої книги на сайті – на них потрібно відповідати обов’язково! Не нехтуйте цим. Правилом доброго тону вважається також відповідь на кожен коментар до допису вашого блогу. Іноді я стикаюся з тим, що автори відключають коментарі до свого твору, мовляв, для того, щоб читачі не відволікали їх від написання, або ж не критикували. Але при цьому втрачається той самий “фідбек”, зворотній зв’язок, який є таким цінним для кожного письменника. На мою думку. цього робити не варто, бо тоді ви пишете ніби сам для себе, у своїй “башті зі слонової кістки”. Ви можете слушно зауважити – а що робити з хейтерами, які приходять,щоб спеціально написати щось неприємне ( а є й такі люди, на жаль). Для того, щоб подібного уникнути, на сайті є корисна функція – ви можете заборонити коментувати ваші твори і блоги конкретній людині, але всі інші робитимуть це без проблем.
Я буду виглядати як Капітан Очевидність, але все ж нагадаю – відповідати на коментарі ( навіть неприємні) слід ввічливо, не починаючи сварок. Якщо коментар не подобається – його можна просто видалити ( хоча тут теж є нюанс – залишається інформація на сторінці, що коментар від такої-то людини видалено, і якщо видалень багато – це теж гратиме не на вашу користь). Тому краще просто аргументувати власну думку, а якщо коментар вас ображає чи порушує правила сайту – ви можете поскаржитись модераторам, або ж заблокувати цього дописувача.
Що робити, коли читач у коментарях до твору постійно вказує на ваші помилки? По-перше, подякувати за допомогу. Адже багато авторів спеціально шукають бета-рідерів, редакторів, ще й платять їм гроші, а тут вам безкоштовно надають таку підтримку)) Проте, щоб не відлякувати інших читачів “граматичними” діалогами, можна запропонувати надсилати знайдені помилки у месенджер чи приват у Інстаграмі, чи на електронну пошту ( як буде зручно вам та читачеві). Ну і, звичайно ж, більш ретельно редагувати ваші твори перед публікацією ( як це робити, ми поговоримо в одному з наступних випусків “Школи”).
І ще трішки про блоги . Правила їх публікації ми можемо знайти ТУТ
Ось тут можна знайти мій допис , у якому ми колись дискутували на тему, про що краще писати, а про що не писати в блогах. Звичайно, це лише суб’єктивні думки, кожен автор може вважати інакше, і я не маю нічого проти))
Згідно з правилами сайту, ось про що заборонено писати в блогах:
У блогах заборонено:
обговорювати інші електронні видавництва та ресурси;
анонсувати події, конкурси або власні публікації на інших онлайн-майданчиках;
пряме обговорення авторами творчості інших авторів;
обговорення політики та роботи функціонала порталу (для цього існує форма зворотнього зв’язку, прохання писати через неї), дій модерації та адміністрації порталу.
А як ви спілкуєтеся з читачами? Чи любите це робити? Можливо, маєте якісь власні секрети? Буде цікаво дізнатися))
Оригінал статті на Букнет: Школа молодого автора: спілкування з читачами
Блог
Букерівська премія обрала назву для своєї статуеткиБукерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
До короткого списку імен увійшли
Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С
Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
Головний
У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.