Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Привіт!

Я, як і обіцяла, розпочинаю цикл дописів, які, сподіваюся, буде цікаво прочитати всім –  не тільки початківцям ( але їм особливо).

Що ми робимо найперше, коли вирішуємо, що настала пора спробувати себе в ролі автора? Думаємо-гадаємо, чи будемо писати під власним іменем, чи під псевдонімом. За моїми спостереженнями, на Букнеті все-таки більше письменників обрали другий варіант.

Вибору псевдоніма  присвячений окремий відеоурок  “Школи Букнет”, який можна переглянути ТУТ

Але я ще трішки додам своїх роздумів і цікавинок з різних джерел.

По-перше, вибираючи собі псевдонім на Букнеті, не варто поспішати, бо потім можуть виникнути труднощі з його зміною. А ще, коли спинилися на якомусь варіанті, введіть його в пошуковик і перевірте, що такого тут точно немає. Тому що буде сумно, якщо вас плутатимуть із кимось іншим.

Також потрібно відштовхуватися від жанру, в якому ви збираєтесь творити. Наприклад, якщо ви хочете писати історичні любовні романи, то псевдонім іноземного звучання з нотками “ретро” буде органічним. Але, коли ви збираєтесь писати твори для дітей чи гумористичні повісті про життя українців, вишукане іноземне псевдо буде недоречним. Також варто знати, що краще навіть іноземний псевдонім передавати українськими літерами, бо написаний англійським шрифтом при відкритті комерційного кабінету  доведеться міняти.

Психологи радять вибирати псевдонім шляхом “мозкового штурму”:

Візьміть блокнот з ручкою або відкрийте текстовий редактор і записуйте усі без винятку ідеї, які вам приходять в голову. Наприклад, це можуть бути  тварини, дорогоцінні камені, стихії й погодні явища, кольори, пори року та місяці, професії… Потім перечитаєте і зрозумієте, за що чіпляється увага, що здається оригінальним і цікавим.

Багато хто з відомих і не дуже авторів звертаються до свого родоводу, беруть у якості псевдонімів імена та прізвища своїх предків. Езотерики стверджують, що це допомагає досягти успіху, адже енергія роду підтримує таку людину. Проте не варто обирати ім’я предка з нещасливою і трагічною долею.

Обов’язково зверніть увагу на те, щоб псевдонім був милозвучним, у тому числі й на інших мовах. Хтозна, а раптом ви досягнете всесвітньої популярності, і ваші книги будуть перекладати – часом бувають такі курйози, що українське ім’я-прізвище в англійській транскрипції звучить смішно або навіть непристойно. То варто попросити того, хто добре знає англійську, перевірити, чи ваш псевдонім буде гарно звучати іноземною.

Можна переглянути словники імен, там є багато цікавих ідей. Деякі оригінальні імена можна переінакшити у прізвища. Також цікавим є варіант анаграми – в реальному імені-прізвищі поміняти літери місцями і отримати новий варіант.

Можна взяти псевдонім і на честь видатної людини, або міста чи села, де ви живете, чи яке вам подобається. Цікавий також варіант – перекласти ваше ім’я та прізвище за допомогою гугл-перекладача на будь-яку іншу мову.

Психолінгвісти відзначають, що легше засвоюються і викликають інтерес навіть незнайомі імена, у яких переважають перші літери алфавіту. Їх умовно класифікують як позначення позитивних, агресивних і нейтральних звуків. До першої групи належать голосні [а], [J е], приголосні [б], [д], [к]; до другої – [у], [о], [г], [р]; звуки [і], [с], [jа] вважаються нейтральними.

Цю особливість інтуїтивно, але дуже тонко і точно відчула поетеса Анна Горенко, що обрала псевдонімом прізвище бабусі. Ім’я Анна Ахматова запам’ятовується відразу. Крім того, що воно пов’язане з красивою легендою про походження від стародавнього ханського роду, в ньому міститься п’ять голосних [а]. Це викликає цілий ряд асоціацій, від крику «А-а-а …» до подиху «Ах!», Які можуть виражати найрізноманітніші емоції.

Також одна наша авторка ділилася  думкою, що при виборі псевдоніму варто брати перші літери алфавіту. Тоді пошуковик пропонує читачам ці імена першими ( наприклад, на багатьох літературних сайтах є така функція – всі автори – то дійсно імена йдуть у алфавітному порядку).

А ось у цьому блозі  я розповідаю про історію створення свого псевдоніма і чим я керувалася, вибираючи саме його))

А як ви обирали своє “друге ім’я”? Діліться секретами в коментарях, можливо, вони стануть у нагоді тим, хто тільки збирається це зробити!

 

Оригінал статті на Букнет: Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"