Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Привіт!

Я, як і обіцяла, розпочинаю цикл дописів, які, сподіваюся, буде цікаво прочитати всім –  не тільки початківцям ( але їм особливо).

Що ми робимо найперше, коли вирішуємо, що настала пора спробувати себе в ролі автора? Думаємо-гадаємо, чи будемо писати під власним іменем, чи під псевдонімом. За моїми спостереженнями, на Букнеті все-таки більше письменників обрали другий варіант.

Вибору псевдоніма  присвячений окремий відеоурок  “Школи Букнет”, який можна переглянути ТУТ

Але я ще трішки додам своїх роздумів і цікавинок з різних джерел.

По-перше, вибираючи собі псевдонім на Букнеті, не варто поспішати, бо потім можуть виникнути труднощі з його зміною. А ще, коли спинилися на якомусь варіанті, введіть його в пошуковик і перевірте, що такого тут точно немає. Тому що буде сумно, якщо вас плутатимуть із кимось іншим.

Також потрібно відштовхуватися від жанру, в якому ви збираєтесь творити. Наприклад, якщо ви хочете писати історичні любовні романи, то псевдонім іноземного звучання з нотками “ретро” буде органічним. Але, коли ви збираєтесь писати твори для дітей чи гумористичні повісті про життя українців, вишукане іноземне псевдо буде недоречним. Також варто знати, що краще навіть іноземний псевдонім передавати українськими літерами, бо написаний англійським шрифтом при відкритті комерційного кабінету  доведеться міняти.

Психологи радять вибирати псевдонім шляхом “мозкового штурму”:

Візьміть блокнот з ручкою або відкрийте текстовий редактор і записуйте усі без винятку ідеї, які вам приходять в голову. Наприклад, це можуть бути  тварини, дорогоцінні камені, стихії й погодні явища, кольори, пори року та місяці, професії… Потім перечитаєте і зрозумієте, за що чіпляється увага, що здається оригінальним і цікавим.

Багато хто з відомих і не дуже авторів звертаються до свого родоводу, беруть у якості псевдонімів імена та прізвища своїх предків. Езотерики стверджують, що це допомагає досягти успіху, адже енергія роду підтримує таку людину. Проте не варто обирати ім’я предка з нещасливою і трагічною долею.

Обов’язково зверніть увагу на те, щоб псевдонім був милозвучним, у тому числі й на інших мовах. Хтозна, а раптом ви досягнете всесвітньої популярності, і ваші книги будуть перекладати – часом бувають такі курйози, що українське ім’я-прізвище в англійській транскрипції звучить смішно або навіть непристойно. То варто попросити того, хто добре знає англійську, перевірити, чи ваш псевдонім буде гарно звучати іноземною.

Можна переглянути словники імен, там є багато цікавих ідей. Деякі оригінальні імена можна переінакшити у прізвища. Також цікавим є варіант анаграми – в реальному імені-прізвищі поміняти літери місцями і отримати новий варіант.

Можна взяти псевдонім і на честь видатної людини, або міста чи села, де ви живете, чи яке вам подобається. Цікавий також варіант – перекласти ваше ім’я та прізвище за допомогою гугл-перекладача на будь-яку іншу мову.

Психолінгвісти відзначають, що легше засвоюються і викликають інтерес навіть незнайомі імена, у яких переважають перші літери алфавіту. Їх умовно класифікують як позначення позитивних, агресивних і нейтральних звуків. До першої групи належать голосні [а], [J е], приголосні [б], [д], [к]; до другої – [у], [о], [г], [р]; звуки [і], [с], [jа] вважаються нейтральними.

Цю особливість інтуїтивно, але дуже тонко і точно відчула поетеса Анна Горенко, що обрала псевдонімом прізвище бабусі. Ім’я Анна Ахматова запам’ятовується відразу. Крім того, що воно пов’язане з красивою легендою про походження від стародавнього ханського роду, в ньому міститься п’ять голосних [а]. Це викликає цілий ряд асоціацій, від крику «А-а-а …» до подиху «Ах!», Які можуть виражати найрізноманітніші емоції.

Також одна наша авторка ділилася  думкою, що при виборі псевдоніму варто брати перші літери алфавіту. Тоді пошуковик пропонує читачам ці імена першими ( наприклад, на багатьох літературних сайтах є така функція – всі автори – то дійсно імена йдуть у алфавітному порядку).

А ось у цьому блозі  я розповідаю про історію створення свого псевдоніма і чим я керувалася, вибираючи саме його))

А як ви обирали своє “друге ім’я”? Діліться секретами в коментарях, можливо, вони стануть у нагоді тим, хто тільки збирається це зробити!

 

Оригінал статті на Букнет: Школа молодого автора: обираємо псевдонім

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

7 промокодів – 2 умови ♥️ “КІлерша”

Привіт

У мене назбиралося 7 промокодів для безкоштовного читання книги КІЛЕРША

Це друга книга із циклу “Цукерочка”. Першою стала Тренер і мої 107. Їх можна читати як і разом, так і по окремості, але щоб краще зрозуміти

А давайте обирати промокоди?

Вітання. Сьогодні платною стала ще одна моя книжка. Відразу хочу подякувати всім тим хто мене підтримує та купує мої твори. А також незабуває писати шикарні, мотивуючі коментарі від яких я усміхаюсь ще місяць. Мені б хотілося

Президент підписав указ про призначення стипендій молодим письменникам

Володимир зеленський підписав указ про призначення стипендій президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрад

Дозвольте собі солодке зваблення

Дозвольте собі бути звабленою “Дамським Звабником”.

Дозвольте собі солодке зваблення

Дозвольте собі бути звабленою “Дамським Звабником”.

Перейти до блогу