Школа молодого автора: книга в процесі

Школа молодого автора: книга в процесі

Школа молодого автора: книга в процесі

Привіт!

Викладати всю книгу повністю чи по розділах? Однозначно краще викладати книгу поступово! Якщо ви одразу “заллєте” увесь текст, то його побачить менше читачів. Внаслідок цього, у книги буде менше бібліотек і прочитань. Адже. якщо ви викладаєте новий розділ, то читачам приходять сповіщення, також книга з’являється у віджеті “Останні оновлення” на головній сторінці. Відповідно, до неї приходять нові читачі.

Ось, що пише адміністрація сайту у блозі “Поради авторам”

Краще робити регулярні і достатні за обсягом оновлення ваших історій.

Ваша історія з’являється у віджеті «Останні оновлення» під час її першої публікації або після сумарних оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків. Регулярніші оновлення – більше читачів!
Читачі отримують сповіщення після оновлень на більше ніж 20 тисяч знаків сумарно (одне велике або декілька менших — немає різниці).
Після оновлень на 500 знаків і більше книга піднімається в бібліотеках читачів.
Багатьом читачам подобається слідкувати за створенням книги, і вони з нетерпінням чекають оновлень.
Оптимальний розмір епізоду — 3-4 сторінки Букнет (8-14 тисяч знаків).
Краще не викладати всю книгу одразу, навіть якщо вона вже завершена. Поділіть її на частини та викладайте поступово та регулярно. Це збільшить кількість читачів і її популярність.
Якщо оновлення виходять рідко, то ви втрачатимете інтерес читачів. Це ж стосується і книг, які пишуться дуже довго. 

Як часто робити оновлення і які за розміром розділи найбільше подобаються читачам? Тут відповідь теж проста – чим частіше ми викладаємо нові розділи, тим позитивніше це впливає на наш рейтинг. Однак не варто писати оновлення дуже коротенькі, зате по три рази на день. Як кажуть. “що занадто – то не здраво”, і ви можете отримати зворотній ефект, коли це дратуватиме читачів. Вибираючи – викласти раз на тиждень великий розділ у 25 тис. знаків чи п’ять разів розділи по 5 тис. знаків – я за другий варіант. Для мене найзручніші за розміром розділи 5-10 тис. знаків. Також дуже добре, коли у автора є графік  викладення книги ( його можна вказати в анотації) . Тоді читачі наперед знатимуть, коли вийде новий розділ.

Дехто намагається писати розділи не менші 20 тис. знаків, щоб потрапляти у віджет “останні оновлення”. Але насправді це не повинно бути самоціллю. Бо книг на сайті щодня викладається дуже багато, і ваша може протриматися там від сили кілька хвилин, а потім закритися іншими. Натомість у бібліотеках ваших читачів книга піднімається при кожному оновленні від 500 знаків, тому доцільніше працювати над збільшенням кількості бібліотек, рекламувати книгу ( як це робити, поговоримо в одному з наступних дописів).

Чи писати звернення до читачів та чи додавати картинки в тексті книги? Особисто я до звернень ставлюся позитивно. Знаєте чому? Бо коли приходить на сайт новий читач ( наприклад, по рекламі книги), він може не знати усіх цих нюансів – наприклад, що книгу можна додати в бібліотеку, щоб не забути, або що до неї можна писати коментарі). Отже, наприкінці вашого розділу, перед “далі буде” можна коротенько про це розповісти. Але! Дехто з авторів пише великі звернення і залишає їх після кожного розділу,  часто це не подобається читачам, особливо коли ці “листи” однакові і просто копіюються з розділу в розділ. У такому разі не полінуйтеся і щоразу видаляйте попередні звернення, залишаючи тільки одне, найостанніше. Я шляхом проб і помилок зрозуміла, що краще писати щоразу нове звернення, давати якусь цікаву інформацію про інші свої книги, плани автора, конкурси, запрошувати на свої сторінки в соцмережах, вітати зі святами, тощо. Читачі зазвичай прихильно ставляться до таких “послань”, адже створюється враження живого діалогу, особливо якщо автор просить писати свої враження про книгу, пропозиції тощо.

Картинки можна додавати, якщо є час і натхнення. Я пробувала це робити, і результат мені подобався, але це реально забирає багато часу ( не додавання, а пошук візуалів, що підійшли б саме до  того чи іншого розділу). Зазвичай читачі не дуже люблять, коли автор пропонує фото якогось актора і пише, що це герой книги. Всім хочеться пофантазувати і уявити героя самому, а не мати прив’язку до конкретної людини, хай навіть відомої і симпатичної. Але є й читачі, що полюбляють візуалізації.

Які за розміром твори писати? Адміністрація у тих же “Порадах автору” стверджує, що великі за розміром твори краще читають, і  такі книги мають більше шансів отримати безкоштовну рекламну підтримку на сайті. Я з цим згодна. Поскільки маю в своєму доробку як романи, так і повісті чи оповідання, то однозначно більші твори мають вищий рейтинг ( хоча б через те, що в них більше розділів, отже й кількість прочитань більша). Але в мене є оповідання, які сподобалися читачам і мають багато “зірочок”. Тому, думаю, писати невеликі твори теж час від часу можна – наприклад, до якоїсь нагоди чи свята ( Нового року, Різдва, Дня святого Валентина тощо). Цікавою є ідея, яку недавно пропонувала Холод Влада – написання “спешалів” ( маленьких за розміром творів про тих же героїв, що і в вашому великому творі). Це може привабити додаткових читачів, адже дехто з них охоче читає малу прозу, а прочитавши оповідання, захоче і до роману зазирнути, щоб довідатись, як там далі склалася доля героїв).

Ось тут – гарно розкритий рецепт популярності книг у процесі у вигляді схеми – відразу стає ясно, над чим працювати, що в нас “провисає”

Що таке рейтинг і від чого він залежить? Насправді, ніхто з авторів вам цього точно не скаже. Бо ми й самі не знаємо, адже це все рахується автоматично, спеціальною програмою. З одним погодяться усі – у визначенні рейтингу книги враховується не один чинник, а багато. Серед них і критерії якості ( лайк, репост, нагорода), і критерії активності ( коментарі, прочитання, бібліотеки). Тобто навколо книги може бути розгорнута бурхлива діяльність, вона може дуже активно коментуватися, але це не показник якості, так як там можуть бути якісь суперечки, холівари і т.д. Те, що книгу часто переглядають і відкладають в бібліотеку, теж не говорить про якість , так як може автор зміг чимось зачепити в анотації, або яскравою обкладинкою, читачі повелися, але в процесі виявилося що книга так собі. Або ж на книгу запустили рекламу, вона має багато переглядів, тільки от біда –  читачі заходять тільки на першу сторінку, а далі не йдуть ( як це перевірити, поговоримо трохи далі).

Також я часто бачу, особливо в авторів, котрі беруть участь у конкурсах, накрутку рейтингу за допомогою нагород. Тобто, приміром, сама книга має 100 прочитань, 20 “зірочок” і 20 бібліотек, але плюс до того 50 нагород. Відповідно, загальний рейтинг завдяки нагородам у неї може бути досить великий, але все одно в топі вона не буде. Всім добре зрозуміло ( адже можна побачити кількість нагород і хто нагороджував), що автор просто підключив свою групу підтримки і вклав гроші в ці нагороди ( буває, досить значні). Проте за іншими критеріями книга має дуже скромні результати, відповідно й “накручений” рейтинг вам не дасть особливої переваги над іншими учасниками.

Ще про рейтинг я прочитала в блозі Буяни Іррай  “Як працює сайт – власні спостереження”  :  ” Є така підла штука, як рейтинг, його ніхто не розуміє)) Та це жарт. Насправді, сайт працює за програмою, яка рахує ваш рейтинг, кожного дня. Тобто, щоденно сайт відслідковує активність з боку читачів до вашої книги. Як це працює? (До речі,досить лояльно для новачків) Ви закидаєте книгу ( не важливо главу, чи всю), ваш твір прочитала певна кількість людей, з них хтось добавив його у бібліотеку, поставив зірочку, прокоментував. Ось головні критерії формування рейтингу. Вираховується він по зростаючій. Сьогодні вас прочитало 30, добавило 10. Завтра 300 на 100, сайт вважає що книга зросла у своєму рейтингу на 100% і після завтра ви вже у топі. (повторююсь Співвідношення перечитів і додавань + коментів і зірочок ЗА вчора до сьогодні) Тобто, як бачимо на вершині сьогодні може бути твір з 100 зірочок, а на третьому місці твір з 400. Це означає, що перша книга значніше збільшила свою популярність за минулий день. Якщо ж брати у цифрах, то може бути, що перший варіант прочитало 100 читачів, а другий 200, та у співідношені приросту, другий програв. ( Бо вчора його читало 300, сьогодні ж лише 200). ”

Що таке статистика прочитань? Навіщо вона і як нею користуватися? Це дуже корисний інструмент, який допоможе нам побачити, як змінюється інтерес читачів до книги, скільки з них починають її читати, і скільки дочитують до кінця, які розділи читають краще, а які – менш активно.

Про все це детально і доступно розповідається в блозі від адміністрації Букнету “Навіщо і як користуватися статистикою”

Сподіваюся, ця інформація виявиться для вас корисною і допоможе зробити ваші книги ще популярнішими у читачів. А може, ви маєте якісь власні секрети чи “лайфхаки”? Буде цікаво дізнатися про них.

Наступного разу поговоримо про рекламу нашої книги та те, як приваблювати нових читачів.

Натискайте кнопочку “Відстежувати автора”, щоб не пропустити моїх дописів))

Та додавайте їх до своєї бібліотеки – я так завжди роблю, як бачите, зараз даю посилання на блоги колег та адмінів, котрі знаходяться в моїй бібліотеці))

Гарного вам дня!

До нових зустрічей!

 

 

 

 

 

 

Оригінал статті на Букнет: Школа молодого автора: книга в процесі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Документальний фільм про сім’ю з прифронтової Красногорівки виходить в онлайн-прокат

З 15 січня на сервісі OLL. TV для онлайн-перегляду доступні створені за підтримки Держкіно українська документальна сенсація «Земля блакитна, ніби апельсин» та екранізація однойменного бестселера Єжи Ко

Порадьте книгу для легкого прочитання

Друзі, у мене зараз відпочинок між сесією і новим семестром і хчоеться поитати щось легке і для душі.  А в ідеалоі про зиму, враховуючи походу за вікном.Чи є такі твори на букнеті?

Знижка на “Я тебе покараю”!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 15% на мою історію: 

Я тебе покараю

– Ти будеш мені підкорятися, – пальці опікуна ковзають по моєму обличчю і спускаються до шиї.
– Навіть ти не зможеш мене змусити, – ховаю страх за натягнутою

Історій мільйони – але їх різновидів тільки 10?

Це не моя класифікація і не мій досвід. Але своєрідний ексклюзив, для авторів, які цікавляться побудовою сюжету захоплюючої історії.

Читаючи різних успішних і не дуже сценаристів, неодноразово чула про книгу «Врятуйте

Провела цікаве дослідження.

Я на букнеті недавно, але дуже цікавлюсь рейтингами книг. Якщо я правильно розумію, то чим більше зірочок, тим вищий рейтинг? Так як математика мені хороший друг, то я підрахувала, що в найпопулярніших книг співвідношення

Перейти до блогу