Школа молодого автора: викладаємо книгу (2)

Школа молодого автора: викладаємо книгу (2)

Школа молодого автора: викладаємо книгу (2)

Привіт!

Але про обкладинки ми вже поговорили, вирушаємо далі. Настав час занести на скрижалі Букнету назву нашої книги. Як саме ми обираємо заголовок? У кожного свої методи. Хтось організовує  “мозковий штурм” ( про нього ми говорили в дописі  “Обираємо псевдонім”), хтось запозичує назви у книг інших авторів, відомих фільмів чи серіалів, злегка їх видозмінюючи, хтось в пошуках оригінального звучання вдається до експериментів зі словами, поєднуючи їх у хитромудрі комбінації… Всі ці способи мають право на існування, якщо в результаті отримуємо щось цікаве.

Знову ж таки, не полінуйтеся ввести обрану вами назву книги в пошуковик – бо може виявитися, що на Букнеті вже є кілька її “тезок”. А ще – порада від редакторів – не зловживайте в заголовках  такими прийомами, як частка “не” в дужках, закреслення тощо. Якщо ви подасте книгу з таким заголовком у видавництво, до неї, навіть не читаючи, можуть поставитися скептично. 

А ще більше про назви книг можна прочитати у блозі Анни Пахомової “Як ти книжку назвеш, так вона і читатиметься”

Тепер перейдемо до вибору жанру вашого майбутнього шедевру. Питання це досить складне, бо не всі автори мають літературознавчу освіту, тож іноді губляться у жанровому розмаїтті і стоять, як лицар на роздоріжжі, вагаючись – може, той жанр вибрати? Чи цей? А ще ж піджанри є, ой-ой-ой… А якщо вибереш щось не те, то модератори можуть і насварити ( це правда, сама з таким стикалася, коли поставила до твору в жанрі “фентезі” другий жанр “фантастика”). Хоча, якщо бути чесним, то фентезі це і є різновид фантастики, але  правила є правила і краще їх дотримуватися. Отож вибираймо уважно, не хитруймо, щоб на наші книги не скаржилися читачі за невідповідність жанру. 

Якщо виникають сумніви у визначенні того чи іншого жанру та піджанру – дядечко Гугл та тітонька Вікіпедія прийдуть на допомогу.

Або ж – ексклюзивно від мене – трішки шпаргалок)) Ловіть:

Про правильні жанри замовимо слово ( обов’язково перечитайте, хоч це й лонгрід))

Жанр фантастика та його піджанри

Фентезі, містика, жахи

І ще трішки про фантастику і фентезі

Усе про детектив

Особливості трилерів

Історичний роман та його піджанри

Любовні та жіночі романи

Що таке ретелінг

Трішки більше про міське фентезі

Потраплянці і всяке таке))

Ще про містику

Гумор та іронічна проза

Роздуми про малі жанри ( новела, оповідання. есе…)

І дуже крутий допис від Оксани Кириченко Про молодіжну і підліткову прозу ( теж раджу обов’язково прочитати всім).

Бо мене дуже напружує, коли деякі автори у підліткову прозу ставлять “дорослі” твори, які по факту класифікуються як 18+.

Ось, мабуть, поки що все на сьогодні, наступного разу поговоримо про не менш важливі елементи наших книг, такі, як теги та анотація.

А поки що буду рада вашим відгукам, зауваженням та пропозиціям. Діліться, як обираєте назви для книг, які ваші улюблені жанри, чи пишете ви в одному жанрі, чи є таким шаленим експериментатором, як я?)) Сподіваюся, вам цікаві мої блоги, можете зберегти їх у своїх бібліотеках і повертатися, коли виникне потреба.

До нових зустрічей! 

Оригінал статті на Букнет: Школа молодого автора: викладаємо книгу (2)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"