Школа молодого автора: викладаємо книгу (3)

Школа молодого автора: викладаємо книгу (3)

Школа молодого автора: викладаємо книгу (3)

Привіт!

Сьогодні хочу продовжити розповідь про те, як правильно оформити книгу на Букнеті. Хто не читав першої та другої частини мого допису, вони тут:  “Про обкладинки”

  “Назва та жанр книги”

Наступним пунктом є цикл. Додати книгу до циклу нескладно. Коли ви вже її виклали, заходите у вкладку “Мої цикли” і натискаєте кнопочку “Додати цикл”. У формі, що відкрилася, пишете назву циклу та його короткий опис. Тоді прикріплюєте книгу до циклу. Слід зауважити –  якщо ви в подальшому будете додавати до циклу інші твори, то вони будуть іти під номерами. Тож якщо друга книга дійсно є продовженням першої, то додавання до циклу полегшить пошук продовження читачам. З іншого боку, якщо ви додаєте до циклів не пов’язані між собою змістом і спільними героями книги, то у читачів може скластися враження. що це продовження однієї історії, і наступні книги читатимуться не так активно. Тому особисто я циклами вирішила не зловживати))

Наступний наш пункт – теги, або “у тексті є”. Теги потрібні для того, щоб читач мав уявлення про основні риси вашого твору. А також вони слугують додатковим інструментом пошуку нових читачів. Мабуть, ви бачили, що внизу головної сторінки є перераховані найпопулярніші теги, і натискаючи на них, читач переходить до списку книг, які ці теги містять. Тому набагато вигідніше не придумувати якісь супероригінальні теги на кшталт “кохання_та_страждання_попаданців_перевертнів_у_великому_місті”, а вибрати серед тих, які існують, і які користуються найбільшим попитом. Для цього можна переглянути твори інших авторів, що пишуть у вашому жанрі, або ж теги, винесені на головну сторінку. Багато тегів є з помилками, тому дивіться уважно, що обираєте. Бо я забула наголосити – помилки у назві книги,  в тегах та анотації дуже негативно впливають на популярність вашого твору у читачів.

Більше про теги читайте у цьому Відеоуроці від “Школи Букнет”

Також ви можете розмістити цитати з вашого твору ( їх буде видно читачам у мобільній версії сайту).

Ну і ще важлива “візитівка” будь-якої книги – це її анотація. Анотація ( лат. annotatio – зауваженя) – це коротка характеристика твору. яка розкриває його призначення, зміст, форму та інші особливості.

Анотація має бути цікавою та оригінальною, щоб зачепити читача і викликати в нього бажання почати читати твір. Серед помилок, яких допускаються автори при написанні анотації – це або занадто плутаний і сповнений “води” опис, в якому немає жодної конкретики ( наприклад “героїня – це звичайна дівчина, яка потрапляє в складні життєві обставини. Вона страждає від ударів долі, але чи прийде хтось на порятунок? Чи, може, вона зовсім розчарується в людях? Як повернути втрачене кохання? Бути чи не бути? Кохання чи гроші? Що вона вибере?” – ну це я сама на ходу придумала, щоб ніхто не образився. Суть у тому: ясно, що нічого не ясно – хто ця героїня, чому вона страждає і взагалі, чи варто читати цю книгу, може, вона вся повністю складається з таких-от риторичних питань?

Друга найпоширеніша помилка – це коли автор, навпаки, детально переказує в анотації зміст твору, по факту анотація тут є спойлером, особливо феєрично виходить, коли з неї навіть стає ясно, чим усе закінчиться. Тоді в читача виникає думка – я й так уже знаю зміст, може. не варто гаяти час і читати книгу? Отже, напрошується простий висновок – анотація має містити розповідь про ваш сюжет, але найкраще, коли вона обірветься на цікавому моменті, і щоб дізнатися, що ж там було далі, читачеві все-таки доведеться зазирнути на сторінки книги.  Я б не писала в анотації закликів підписуватися на автора, ставити зірочки і т.д. А от гарною ідеєю є зробити кнопку, за якою можна перейти на сторінку автора і переглянути інші його книги. Як це зробити – иожна дізнатися з цього блогу від Наталії Ізотової.

А також є відеоурок “Школи Букнет” “Для чого потрібна анотація і як її написати.”

Залишилося небагато зусиль, щоб закінчити оформлення книги!

Якщо ви вмієте робити буктрейлери, це є хорошим способом прорекламувати вашу книгу,  тому сміливо доавайте посилання. На жаль, з буктрейлерами я ще не подружилася, тому буду рада, якщо хтось із авторів детально висвітлить цю тему в своєму блозі, а я тоді додам сюди посилання на вашу розповідь.

Далі нам пропонують поставити галочки: “дозволити коментарі “( від цього залежить, чи зможуть читачі коментувати ваш твір), “завантаження” ( я тут галочку не ставлю, не дуже хочеться, щоб мою книгу скачували повністю), “дозволити озвучування книги у застосунку” – це порівняно нова функція, завдяки якій читачі можуть слухати аудіоверсію вашого твору.

І обов’язково зверніть увагу на позначку “Містить контент 18+”. Якщо ваша книга призначена лише для дорослих, вкрай необхідно зробити таку позначку. Інакше її можуть заблокувати.

Ось що сказано на цю тему в “Правилах публікації авторського контенту”:

“Будь-який твір, який містить інформацію, що не призначена для користувачів молодше 18 років, повинен бути позначений автором як такий за допомогою надання даному твору вікового обмеження “18+” на сторінці твору. До книг, яким законодавчо необхідно надавати вікове обмеження “18+”, належать твори еротичного характеру та ті, що містять елементи насильства та жорстокості: 

опис сцен сексу, оголеності;

опис тяжкого фізичного, вербального, сексуального або емоційного насилля;

детальний опис катастроф, жахів

Їхня наявність повинна бути виправдана логікою сюжету твору. Твори, що містять інформацію еротичного характеру, повинні мати за мету досягнення естетичного ефекту, зорієнтовані на доросле населення, не збуджувати в аудиторії нижчі інстинкти, не бути образливими.

Не можуть мати вікове обмеження “18+” твори в жанрі Дитяча література та Підліткова проза.”

Ну от, здається, і все про оформлення нашої книги, далі вже буде тривати робота щодо її написання. Про це й поговоримо наступного разу – чим відрізняється книга “в процесі” від завершеної, як краще викладати нові розділи, як стежити за статистикою прочитань, про коментарі, бібліотеки, зірочки, нагороди та інші цікаві “фішки”.

Сподіваюся, мої дописи цікаві для вас,  якщо так – додавайте їх у  свою бібліотеку, щоб за потреби знайти потрібну інформацію. А я, коли закінчу публікацію всього, що можу сказати в рамках “лікнепу для молодого автора”, зберу посилання на всі свої дописи в один блог. Якщо ви приєднаєтесь і  розкажете щось корисне та поділитеся власним досвідом, посилання на ваші публікації теж обов’язково туди додам.

Буду рада почути думку кожного, а також дізнатися, про що саме вам буде цікаво прочитати у наступних випусках “Школи…”?

До нових зустрічей!

Ваша М. Д.

 

 

Оригінал статті на Букнет: Школа молодого автора: викладаємо книгу (3)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"