Шевченко онлайн: прикарпатські воїни, родичі Героїв Небесної Сотні та іноземці читають Кобзаря

Шевченко онлайн: прикарпатські воїни, родичі Героїв Небесної Сотні та іноземці читають Кобзаря

Дев’ятого березня відзначають 207-му річницю з дня народження Тараса Шевченка. На Прикарпатті усі урочистості проводять онлайн. Суспільне Карпати зібрало відео про те, як прикарпатці та охочі приєдналися до Шевченківських читань.

Шевченківські читання-2021 онлайн провели учасники АТО/ООС, герої-афганці, а також родини Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів. Відео розпочали словами з поеми “Катерина”. На завершення виконали уривок з поеми “Кавказ”.

10 гірсько-штурмова бригада виклала у соцмережі відео Шевченківських читань. Так бійці привітали з днем народження Кобзаря. Захисники прочитали вірш “Снилося, щось задумав вищий небесний цар…”.

“Що б було, якби Кобзар опинився тут і зараз, з нами?” – написали воїни під відео.

Читали Шевченка й студенти-медики факультету підготовки іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету. Вони декламували “Заповіт” Тараса Шевченка українською, німецькою, польською, англійською та французькою мовами.

Для музичного оформлення використали мелодії цимбаліста-віртуоза з Ворохти, з яким нещодавно попрощалася Україна, Петра Сказківа.

Також івано-франківські священники Української греко-католицької церкви долучилися до відзначення Шевченківських днів. Вони створили спеціальне відео, у якому виконують твір “Думи мої” та декламують “Розриту могилу”.

Нагадаємо, в Івано-Франківську вперше читатимуть “Кобзар” французькою мовою. Цей захід відбудеться в межах фестивалю “Франкофонія”.

Оригінал статті на Читомо: Шевченко онлайн: прикарпатські воїни, родичі Героїв Небесної Сотні та іноземці читають Кобзаря

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"