Чотири українські письменники потрапили у довгий список премії «Ангелус»

Чотири українські письменники потрапили у довгий список премії «Ангелус»

Станіслав Асєєв, Тамара Горіха Зерня, Наталія Сняданко й Оксана Забужко потрапили до довгого списку європейської літературної премії «Ангелус».  Про це йдеться на сайті нагороди.

До довгого списку потрапили 14 авторів і авторок:

 

 • Станіслав Асєєв, «Світлий шлях. Історія одного концтабору», пер. Марчін Гачковскі, видавництво Коледжу Східної Європи (Україна);
 • Тамара Горіха Зерня, «Доця», пер. Марчін Гачковскі, видавництво Коледжу Східної Європи (Україна);
 • Алоїз Готшніг, «Краще втекти сидячи», пер. колектив, видавництво ОД ТО (Австрія);
 • Катаріна Куцбелова, «Ковпак», пер. Катажина Дудзіч-Грабінська, видавництво Ha!art (Словаччина);
 • Анджей Мушинський, «Батьківський будинок», видавництво Czarne (Польща);
 • Деніз Оде, «У штучному освітленні», пер. Зофія Сухарська, видавництво «Марпрес» (Німеччина);
 • Зіта Рудзька, «Хто має зуби, сміється», видавництво WAB Foksal (Польща);
 • Джудіт Шаланскі, «Список кількох втрат», пер. Каміль Ідзіковскі, видавництво Ha!art (Німеччина);
 • Пьотр Семіон, «Bella, ciao», видавництво Filtry (Польща);
 • Саша Станісич, «Звідки», пер. Малгожата Гралінська, видавництво «Книжковий клімат» (Боснія і Герцеговина / Німеччина);
 • Земовіт Щерек, «Уявне місто Львів», видавництво Czarne (Польща);
 • Наталія Сняданко, «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма», пер. Богдан Задура, Національний видавничий інститут (Україна);
 • Леа Іпі, «Вільний. Дитинство і кінець світу в Албанії», пер. Кшиштоф Шрода, видавництво Czarne (Албанія);
 • Оксана Забужко, «Планета Полин», пер. Катажина Котинська, Анна Лазар, Йоанна Маєвська, видавництво «Агора» (Україна).

 

Короткий список премії оприлюднять у вересні, а переможця оголосять 14 жовтня.

 

До складу журі увійшли:  Мартін Поллак (австрійський письменник і перекладач польської літератури, лавреат Angelus 2007), Войцех Броварни (літературознавець, професор Вроцлавського університету), Кінга Дунін (соціологиня, публіцистка, літературна критикиня), Міхал Ногас (радіо- та пресжурналіст, спеціалізується на літературі), Микола Рябчук (український літературознавець і есеїст), Юстина Соболевська (літературна критикиня, журналістка тижневика «Політика») та Анджей Завада (літературний критик та історик, почесний професор Вроцлавського університету).

 

Літературна нагорода Центральної Європи Angelus — літературна відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою минулого року. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).

 

Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найактуальніших тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

 

Нагадаємо, 2022 року двоє українців потрапили у довгий список премії «Ангелус». 2021 року лавреаткою премії стала Катерина Бабкіна.

 

Чільне фото: angelus.com.pl

Оригінал статті на Suspilne: Чотири українські письменники потрапили у довгий список премії «Ангелус»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"