«Чорний квадрат» на аватарках: у фейсбуці триває флешмоб на підтримку Романа Ратушного

«Чорний квадрат» на аватарках: у фейсбуці триває флешмоб на підтримку Романа Ратушного

Митці, активісти, народні депутати та громадські діячі демонструють підтримку активісту ініціативи «Захистимо Протасів Яр» Роману Ратушному та іншим учасникам акції протесту під Офісом президента, проти яких відкрили кримінальні справи та яких відправили під цілодобовий домашній арешт.

 

Як відомо, однією з підстав для арешту Романа Ратушного стали докази у вигляді абсолютно темних фотографій, на яких не видно нічого, окрім окремих плям світла.

Відтак, у фейсбуці на підтримку активіста запустили флешмоб, у рамках якого на головній світлині профілю користувачі встановлюють «Чорний квадрат» українського художника Казимира Малевича.

 

«Прошу всіх поставити на 1 добу на аватарку «Чорний квадрат» Малевича, і ось чому. Мистецтво завжди завдає удару у відповідь обивательству й тому, що називають вульгарністю або пошлістю. Український художник Казимир Малевич в 1912 задумав і в 1914 реалізував роботу, яка перевернула мистецтво, нарівні з творчістю Дюшана. А в 2021 році інші «митці» – слідаки МВС задумали контртвір – називати чорні квадратики людиною. В буквальному сенсі: додають як докази проти активіста та захисника Протасового Яру Романа Ратушного майже абсолютно чорні фото, і стверджують, що на них саме він», – пояснив ініціатор флешмобу поет та кандидат соціологічних наук Богдан-Олег Горобчук.

До флешмобу приєдналися сотні публічних осіб, серед яких народні депутати України, письменники, політики, художники, правозахисники, дипломати та працівники креативної індустрії.

 

Зокрема, «Чорний квадрат» на аватарку встановили письменники Остап Українець, Євген Лір, Тарас Лютий, Світлана Поваляєва, мистецтвознавиця Діана Клочко, письменниця та музикантка Ірена Карпа, поети Роман Романюк, Артем Полежака та Оксана Розумна, лавреатка Шевченківської премії 2021 року Оксана Луцишина, режисерка Ірина Цілик, художники Олекса Манн, Анатолій Дністровий та Ілона Сільваші, інші затримані під час подій під ОПУ активісти та сам Роман Ратушний.

 

Крім того, до флешмобу долучилися народні депутати Ярослав Юрчишин (партія «Голос») та Володимир Ар’єв (партія «Європейська солідарність»), екс-заступниця міністра культури Ірина Подоляк, а також відомі фейсбук-інфлюенсери Віталій Чепинога, Віктор Таран та Андрій Єрмоленко.

 

Нагадаємо, 29 березня Печерський районний суд Києва постановив відправити активіста громадської організації Захистимо «Протасів Яр» Романа Ратушного під цілодобовий домашній арешт.

 

Ратушному інкримінують те, що 20 березня під час акції під Офісом президента він підпалив фаєр, кинув його у будівлю ОП, чим пошкодив фасад. За даними слідства, активіст завчасно приніс із собою фаєр та діяв у групі. Ратушний заперечив інкриміновані злочини, але підтвердив, що на акції був.

 

Як повідомлялося, понад 300 українських митців підтримали письменника, ветерана та засновника видавництва «Дім химер» Влада Сорда, затриманого після акції протесту 20 березня під Офісом президента. Сорду також обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

 

Чільна: graty.me

Оригінал статті на Suspilne: «Чорний квадрат» на аватарках: у фейсбуці триває флешмоб на підтримку Романа Ратушного

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 році

Упродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про  це повідом

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"