Меню

Чому я не люблю фентезі?

Букнет Чому я не люблю фентезі?

Чому я не люблю фентезі?

   Великого шару літератури для мене не існує. Раніше я картала себе, що не хочу прочитати повністю хоча б один твір класика фентезі “для загального розвитку”. Зараз вже не картаю. Не хочеться.

   По-перше, відлякують обкладинки. Для фентезійних творів вони часто схематичні та яскраві. І вже коли це бачиш, немає бажання поринати в той чудовий світ, який для тебе вигадав автор.

   Щодо того світу в таких творах, то він рідко коли буває цікавим. Автори фентезійних творів часто зациклені на тому, щоб було “не як у людей”. Вигадуть імена, які важко вимовити, якісь банальні архетипні історії про племена. Ще вигадують ніби дуже оригінальних тварин. І ще щось таке, за чим би сховати низький рівень майстерності. Так, саме це я підозрюю у більшості “фентезістів”.

  Принцип коктейлю – напхати всього, якомога більше. Того, що відрізняється від звичної нам реальності. Думати, що за цим примітивна мова, нудні персонажі та шаблонний сюжет. І з перших сторінок читач має продиратися крізь ці хащі “унікального” світу, тримати в пам’яті купу “незвичайних” імен.

   Можна, звичайно, зробити закид, що я просто фанатка суто реалістичної літератури, але це не так. Я можу читати літ-ру часів романтизму. Можу читати сучасну (та й не сучасну теж) містику. Навіть наукову фантастику можу читати. Але фентезі – ні. Бо вже знаю наперед, що там буде якась каламуть з претензією на філософськість.

   Я чула  версію, що фентезі допомагає відсторонитися від нашого суворого світу та полинути в атмосферу чарівної казки. Мабуть, так, але на мене ці чари поки що не діють. В дитячій енциклопедії з динозаврами більше цієї атмосфери, ніж в фентезійний книжках.

   Додам – цей пост суто аматорський, без літературознавчої складової. І так, я не кажу, що всі мають забути про фентезі та побігти в книгарню за томом Бальзака. Кожному – своє.

Оригінал статті на booknet.com: Чому я не люблю фентезі?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення