Чому ми так любимо фентезі?

Чому ми так любимо фентезі?

Чому ми так любимо фентезі?

 

Антиповсякденність  — часом усім нам хочеться перенестися подалі від існуючих проблем, турбот та негараздів, і читання фентезійних книг задовольняє цю потребу. 

Романтика. Не секрет, що багато хто читає книги заради романтичних історій кохання — у жанрі фентезі їх вистачає. 

Магія. Переважно в кожному фентезі є магія або якісь чарівні, надприродні явища. Мабуть, це закладено у нашу підсвідомість ще з давніх часів, і багато в чому казки та легенди про незвичайні предмети і дива, котрі творять чарівники, стали рушієм прогресу та джерелом різноманітних винаходів. 

Фантастика і фентезі – це жанри не про те, що нас оточує, в іноді  нудному, несправедливому й одноманітному світі, а про інше —  незнайоме, цікаве і чарівне. Якраз бажання відволіктися від повсякденності, є однією з причин того, що сьогодні фентезі є настільки популярним  у читачів.. 

По-перше, це “своя”, тобто авторська реальність. У ній немає обмежень. Кожен автор створює власну міфологію, придумує свої правила поведінки у цьому світі своїх істот або змінює вже існуючих, тих же ельфів і гномів, наприклад, адже майже в кожному творі вони виглядають і поводяться по-різному. Цей світ автора може бути пов’язаний з нашим, реальним, але різноманітні “походи крізь час і простір” з нашого світу в інший або навпаки характерні швидше для наукової фантастики.

Інша особливість фентезі в тому, що у книгах частенько все має душу або просто живе. Це означає, що життя і дії героїв невід’ємно пов’язані з життям природи. Дерева, тварини, різні духи та чарівні істоти — усі вони допомагають або заважають героям, і це пов’язує фентезі з відомими нам із дитинства казками.

Особистий героїзм, доблесть, сміливість і інші достоїнства персонажа можуть допомогти йому стати героєм, при цьому він може навіть врятувати все те, що створив автор у своєму світі, та і сам світ теж. І навіть якщо цей герой усього лише маленький хоббіт, як у Толкіна, його героїзм зводить його над іншими героями, іноді навіть ставить нарівні з напівбогами або іншими сильними істотами. Але ні про яке єднання з богами не може йти і розмови.

У цьому плані у фентезі дуже добре читається принцип того, що кіт (чи будь-яка інша сильна тварина) за усього бажання і яких би то не було “неземних” можливостей не полетить, не для того був народжений. Так що персонаж, що навіть став героєм, усе одно залишається земною і смертною істотою.

Якщо зібрати воєдино все сказане вище, то ясно стає відчутним зв’язок фентезі з міфами. Загалом, фентезі можна назвати міфом, тільки дуже довгим і авторським.

Особисто мені як автору, що працює в цьому жанрі, подобається те, що в фентезі ми можемо відобразити реальне життя в дещо алегоричному вигляді, а також показати певні риси людей, характерні й для наших днів. Наприклад, в моїй новій історії “Під знаком меча і корони”  я хотіла зобразити те, як внутрішній світ і вдача людини, її природні здібності можуть змінитися під впливом оточення і життєвих обставин — і часто не в кращий бік. Про те, як у гонитві за владою та досягненням бажаної мети ми часто втрачаємо найцінніше, що є у нашій душі. 

Цей роман — це “нульова” книга мого фентезійного циклу “Іллюзі”, передісторія трилогії про чародійку Дану-Соловейко  з Землі Дощу. Її можна читати як самостійну історію, тому я не відносила цей роман до циклу. Але, коли ви почали читання з цієї книги, а з трилогією ще не знайомі, то потім можете сміливо  переходити до “Землі дощу” яка продовжує те, чим закінчиться “Під знаком меча і корони”.

Цю книгу я віднесла до жанру романтичного фентезі. Перегортаючи її сторінки, ми дізнаємося про життя дідуся Дани, а потім — її батька, про історію її появи на світ. А потім і вона сама з’явиться в книзі, але вже як другорядний персонаж. У романі на вас чекає багато таємниць, пригод, магії, історій пристрасного кохання, придворних інтриг…

Тому запрошую всіх поціновувачів жанру до мого фентезійного світу. Оновлення книги відбуваються тричі на тиждень — у середу,  суботу та неділю. Тобто. вчора був викладений новий розділ, а наступний — уже сьогодні.

Не пропустіть! Буде дуже цікаво!

 

 

Оригінал статті на Букнет: Чому ми так любимо фентезі?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Знижка 20%!!!

Друзі, сьогодні діє дуже вигідна знижка 20% на мій роман “Мій коханий злочинець”

Діма став свідком злочину, а закон замість того, щоб допомогти, відвернувся від нього.
Тепер йому потрібно ховатися не тільки від

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"