Меню

Чи потрібні письменнику знання з психології

Чи потрібні письменнику знання з психології

Чи потрібні письменнику знання з психології

Чи потрібні письменнику знання з психології? Відповідь очевидна. Але саме поняття на стільки об’ємне, що може містити, що завгодно від знань з розряду “буденна психологія” до вивчення наукових досліджень. 

Перший варіант дозволить краще орієнтуватися у стосунках героїв та інтерпретувати їхні вчинки. Відрізняти почуття від емоцій, а переживання від станів можливо вдумливо прочитати ваш університетський підручник, а зрозуміти чому психологія зветься наукою можливо лишень заглибившись в дослідження останніх років та осягнувши всю складність та різномаїття інструментарію, методів дослідження та всього набору сучасних методик. 

Тепер, коли достатньо наведено страху, з тими хто дочитав, а значить все ж має потребу в знаннях, поділюся простим способом осягнення сучасної психологічної думки — це читання. Не кидайте капцями в капітана очевидність. 

Важливо добирати найкращу літературу, яка буде цікавою, корисною та максимально наближеною до науки. Саме так. Суто наукову для неспеціаліста читати нудно і скоріше за все без користі, а псевдонаукову з серії: як… стати чимось, кимось там навіть шкідливо. Вона спрощує та примітивізує мислення.

Коли б мене запитали, то що ж читати. Перше Ірвінга Ялома. Це практик, екзистенціаліст та майстер художнього слова. Обирайте будь-яку з його художніх книг (він має наукові) та насолоджуйтеся. Його історії містять сюжет, основані на реальних випадках та дають розуміння багатьох цікавих психологічних феноменів.

Для тих, хто Ялома поборов, але не сприйняв є Роберт Чалдіні з його “Психологією впливу”. Чудова книга, що пояснить як нами постійно маніпулюють і, можливо, підкаже що з тим робити.

Для схильних до філософії підійде Ерік Фром, але тут вже без екшину та зі значною кількістю букв. Після Фрома можна братися до Віктора Франкла. Це для сильних духом, його спогади про концтабір не любовний роман з хепіендом. Він дійсно там був та зміг вижити, але втратив рідних… Читайте. Книга вартісна.

Поряд з цими авторами радять Еріка Берна з його “Ігри в які грають люди”, але я утримаюся. Книга досить тяжка для прочитання. Хоча ідеї цікаві.

Діліться що з психології прочитали Ви і які враження.

Якщо буде актуально, то можу робити підбірки та огляди сучасної науково-популярної літератури з психології.

Додам ще для гурманів Маєрс “Соціальна психологія” – це підручник, але він чудовий. Там і про експерименти Мілгрема, і про психологію натовпу. Але від легкого читання дуже далеко вже.

 

Оригінал статті на Букнет: Чи потрібні письменнику знання з психології

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення