Меню

Чи можна сказати в літературі щось абсолютно нове?

Букнет Чи можна сказати в літературі щось абсолютно нове?

Чи можна сказати в літературі щось абсолютно нове?

Прпередня наша дискусія виявилася надзвичайно цікавою. Принаймні, мені вона дала багато приводів для роздумів. Зокрема, захотілося обговорити ще одну тему, яка була зачеплена  в ній мимохіть.

Але, якщо зважити на історію літератури, то не можна скидати з рахунків, що існують “вічні теми”, до котрих звертаються чимало авторів у різні епохи, і кожному вдалося створити оригінальну історію, не схожу на книги своїх попередників.  І в усі епохи були люди, які говорили, що все вже сказано і написано до них.

У Біблії, в книзі Еклезіаста, читаємо рядки, які прозвучали в унісон із думкою деяких наших сучасників: “Повні труду всі речі, людина сказати всього не потрапить! Не насититься баченням око, і не наповниться слуханням ухо…  Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!…Буває таке, що про нього говорять: Дивись, це нове! Та воно вже було від віків, що були перед нами!” Але – на хвилиночку – ці слова були написані , як стверджує легенда, царем Соломоном, котрий жив у десятому столітті до нашої ери. Так що після нього нового під сонцем явно стало іще менше))

Дуже хотілося б почути вашу думку – чи так уже обов’язково прагнути зробити свій твір абсолютно несхожим на будь-що, що писалося раніше? Адже часто в погоні за оригінальною формою автор втрачає зміст, твір стає хоч на вигляд і оригінальним, та банальним усередині, він не несе жодної нової ідеї. Чи все таки це можливо і в наш час – сказати щось зовсім нове? Чи головне – не що ти скажеш, а як саме скажеш? 

 

Оригінал статті на litnet.com: Чи можна сказати в літературі щось абсолютно нове?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення