Чи можна писати без емоцій?

Чи можна писати без емоцій?

Чи можна писати без емоцій?

Найщиріші вітання

В черговий раз згорнувши книжку, щоб подумати, моя свідомість згенерувала питання, відповідь на яке я власне намагаюся з’ясувати тут: чи можна писати твір, перебуваючи у апатичному настрої? Щоб запобігти нерозумінню, одразу проясню деякі моменти і висвітлю свою позицію: по-перше, мова про великий або ж середній твір із наявними мислячими персонажами; по-друге, характери персонажів не враховуються (мова не про те, щоб ужитись в роль похмурого героя); по-третє, на мою суб’єктивну думку, якщо автор живе думками персонажів – робота не матиме глибокого сенсу.

Трішки розкрию останній пункт. У книзі, зазвичай, подається якась проблематика, якесь завдання, яке мають вирішити герої впродовж твору, будь воно безпосередньо матеріальним чи переважно духовним, і, коли автор дивиться на все з точки зору творця, він усвідомлює всю суть проблемного моменту, заздалегідь розуміє потребу і шлях його вирішення. Це дає йому змогу робити невеликі підказки персонажам, у кому напрямку слід рухатися, коли краще зупинитися, коли краще продовжити йти. Натомість, у хорошій книзі, герої не є маріонетками, творець дає їм можливість вибору, дозволяє помилятися, не завжди фінал у рожевих тонах. Автор – ніби спостерігач. Що ж стосовно книг, у яких автор думає мозком героя – вони не завжди захоплюючі. Фінал у них виходить таким, яким би хотів його бачити персонаж. Все виглядає нещирим і фальшивим, скидаючись на дитячу казку за стереотипним сценарієм. Передбачуваний фінал – хрест на творові. Однак, говорячи про писання за першим зразком, варто зазначити, що воно не означає, авторської відстороненості від твору, а отже – вжитись у конкретну роль для того, щоб яскравіше передати характер того чи іншого персонажа не тільки допустимо, а й цілком правильно.

Така моя позиція. Натомість, якщо писати в стилі відмежованого творця, чи не буде робота занадто холодною? Чи буде достатньо цікавою? Чи викличе належне захоплення? Де та межа, те лезо, по якому треба зосереджено йти, без права оступитись?

Роздуми затягнулись. Під кінець допис почав нагадувати: «Почали за здоров’я, кінчили за упокій». Сподіваюся, моє внутрішнє протистояння вдалося виразити правильними словами

P. S. Вважаю за необхідне зауважити, що під час написання виникло ще як мінімум два проблемних для автора питання. Акцентуюсь на них у наступних дописах))

З повагою, Historyk

Оригінал статті на Букнет: Чи можна писати без емоцій?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка

Всім доброго  вечора! Хочу повідомити,що у суботу стартує моя новинка “Друг мого брата”

(Обкладинка інтрига))

Анотація:

Раніше я його недолюблювала. Зараз також… Але провівши з ним незабутню ніч, я закохалася.

Цикл книг “Кохання до нестями”

Запрошую всіх читати початок першої книги “Ніколи тебе  не забуду”  з циклу “Кохання до нестями”.

Головні герої першої книги:

1. Констянтин ― хлопець, якому 21 рік. Більше, ніж навчання йому подобається ходити

Книжка «Вічний календар» Василя Махна вийшла польською

Роман «Вічний календар» (Kalendarz wieczności) Василя Махна переклали польською мовою. Про це йдеться на сторінці письменника у фейсбуці.
 
Книжка побачила світ у відомому видавництві P

До 150-річчя Стефаника: біля рідної хати письменника виконають виставу за його…

14 травня в Україні відзначатимуть 150-річчя з дня народження письменника Василя Стефаника. У цей день біля рідної хати письменника в Русові покажуть виставу «Вона-Земля» за його творами. Про це пише s

Book Space оголосив спецпрограми цьогорічного фестивалю

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space оприлюднив перелік спецпрограм, які відбудуться цього року в межах фестивалю. Захід пройде 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі.

Перейти до блогу

Нові автори

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Гаврилюк Тамара

Мене звати Гаврилюк Тамара, мені 15 років. Це – моя перша лірична збірка “Паперова краса”. Вона була удостоєна І місцем в конкурсі-захисті НДР від Малої академії наук.

Перейти до "Нові автори"