Чи знаєте ви…

Чи знаєте ви…
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of Writer). Цей день також вважається святом журналістів, істориків та навіть блогерів.
Рішення про відзначення такого свята було прийнято на 48 конгресі Міжнародного ПЕН- клубу, який відбувався в 1986 році. У цей день майстри слова збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.
Я ж з цієї нагоди підготувала маловідомі факти про відомих письменників, які особисто для мене стали відкриттям:
✓ Марк Твен був другом винахідника Ніколи Тесли, який вважався самою скритною людиною свого часу.
✓ Льюїс Керрол, автор “Аліси в Країні Чудес” був математиком, поетом, і великим вигадником. Він винайшов триколісний велосипед, мнемонічну систему для запам’ятовування ідей і дат, та прототип гри Скреббл (“Ерудит”).
✓ Чарльз Діккенс не був дитиною зі щасливим дитинством. Його батька відправили в боргову в’язницю, а сам хлопчик повинен був працювати, щоб прогодувати сім’ю. Його взяли на завод по виробництву вакси, де кожен день з ранку до ночі він клеїв етикетки на банки.
✓ Микола Гоголь фотографуватися відмовлявся навідріз. Він закривав обличчя циліндром, або всіляко кривлявся. Тому його рідко запрошували на світські заходи.
✓ Всесвітньо відома серія книг про Гаррі Поттера вперше вийшла друком у 1995 році, хоча написана була в 1992. Джоан Роулінг, написавши першу частину серії, дуже довго не могла прилаштувати свій твір у видавництва на друк. Всі видавництва відмовлялись друкувати цю книгу, не вірячи в її успішність.
✓ Джон Толкієн жахливо хропів. Його хропіння було настільки гучним, що він спав у ванній, аби не порушувати сон дружини. А ще автор трилогії “Володар кілець” заповідав ніколи не знімати фільмів по його книгах. Та очевидно, жага грошей взяла гору над заповітами…
✓ Вираз “бальзаківський вік” виник після виходу роману Бальзака “Тридцятирічна жінка”, і допускається у відношенні жінок не старше 40 років.
✓ Якщо взяти 200 казок братів Грімм, можна помітити дивну тенденцію – жінки у них ведуть себе набагато гірше, ніж чоловіки. У казках зустрічається 16 злісних матерів (мачух) і всього 3 злісних батька (вітчима). Злих відьом у них аж 23, тоді як злих чаклунів всього 2. І нарешті 13 молодих жінок вбивають або зраджують чоловіків, які їх люблять, тоді як з чоловіків на таку підлість наважується лише один. Цікаво, про що це може свідчити?
✓ Одне з найвідоміших творів Агати Крісті “Десять негренят” (1939), яке до речі, вона сама вважала своїм найкращим твором, дуже мало де видається під своєю оригінальною назвою. В основному роман називають “І нікого не стало” – від останньої фрази відомої лічилки.
✓ Письменник Ян Флемінг, який створив Джеймса Бонда, був ще й орнітологом-любителем. Тому не дивно, що саме орнітологічний довідник американця Джеймса Бонда “Птахи Вест-Індії” дав ім’я найвідомішому шпигунові світу. До речі, ім’я, яке багато хто пов’язує зі сміливістю, досвідом та розумом, сам Флемінг описував так: “Я хотів найпростіше, нудне і просто звучне ім’я, яке тільки міг би знайти”.
✓ Джеймс Баррі створив образ Пітера Пена – хлопчика, який ніколи не дорослішає, не просто так. Цей герой став присвятою старшому братові автора, який помер за день до того, як йому виповнилось 14 років, і назавжди залишився юним у спогадах матері.
✓ Першу шашличну у Франції відкрив Олександр Дюма. Вперше він спробував шашлик під час подорожі до Кавказу. Страва так йому сподобалась, що він вніс її у свою “Велику кулінарну книгу”. Ходять чутки, що письменник готував французам шашлик навіть з ворон.
✓ Артур Конан Дойл вірив в існування фей. Він написав книгу “Пришестя фей”, в якій опублікував фотографії крилатих фей і експертизи, які доводять достовірність знімків.
✓ Едгар По навчався на кладовищі. І до речі, страшенно боявся темряви. Школа, де він вчився, була дуже бідна, і підручників у дітей не було. А винахідливий учитель математики водив школярів на цвинтар, де вони перераховували могили і вираховували роки життя людей.
Дякую за увагу! Бажаю гарного дня!
Оригінал статті на Букнет: Чи знаєте ви…
Блог
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможцівПремія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав
Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар
2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до
«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.
Про це свідчать результати опитування, фонду «Д
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.