Чи знаєте ви…

Чи знаєте ви…

Чи знаєте ви…

Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of Writer). Цей день також вважається святом журналістів, істориків та навіть блогерів.

Рішення про відзначення такого свята було прийнято на 48 конгресі Міжнародного ПЕН- клубу, який відбувався в 1986 році. У цей день майстри слова збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.

Я ж з цієї нагоди підготувала маловідомі факти про відомих письменників, які особисто для мене стали відкриттям:

✓  Марк Твен був другом винахідника Ніколи Тесли, який вважався самою скритною людиною свого часу.

✓  Льюїс Керрол, автор “Аліси в Країні Чудес” був математиком, поетом, і великим вигадником. Він винайшов триколісний велосипед, мнемонічну систему для запам’ятовування ідей і дат, та прототип гри Скреббл (“Ерудит”).

✓  Чарльз Діккенс не був дитиною зі щасливим дитинством. Його батька відправили в боргову в’язницю, а сам хлопчик повинен був працювати, щоб прогодувати сім’ю. Його взяли на завод по виробництву вакси, де кожен день з ранку до ночі він клеїв етикетки на банки.

✓  Микола Гоголь фотографуватися відмовлявся навідріз. Він закривав обличчя циліндром, або всіляко кривлявся. Тому його рідко запрошували на світські заходи.

✓  Всесвітньо відома серія книг про Гаррі Поттера вперше вийшла друком у 1995 році, хоча написана була в 1992. Джоан Роулінг, написавши першу частину серії, дуже довго не могла прилаштувати свій твір у видавництва на друк. Всі видавництва відмовлялись друкувати цю книгу, не вірячи в її успішність.

✓  Джон Толкієн жахливо хропів. Його хропіння було настільки гучним, що він спав у ванній, аби не порушувати сон дружини. А ще автор трилогії “Володар кілець” заповідав ніколи не знімати фільмів по його книгах. Та очевидно, жага грошей взяла гору над заповітами…

✓  Вираз “бальзаківський вік” виник після виходу роману Бальзака “Тридцятирічна жінка”, і допускається у відношенні жінок не старше 40 років.

✓  Якщо взяти 200 казок братів Грімм, можна помітити дивну тенденцію – жінки у них ведуть себе набагато гірше, ніж чоловіки. У казках зустрічається 16 злісних матерів (мачух) і всього 3 злісних батька (вітчима). Злих відьом у них аж 23, тоді як злих чаклунів всього 2. І нарешті 13 молодих жінок вбивають або зраджують чоловіків, які їх люблять, тоді як з чоловіків на таку підлість наважується лише один. Цікаво, про що це може свідчити?

✓  Одне з найвідоміших творів Агати Крісті “Десять негренят” (1939), яке до речі, вона сама вважала своїм найкращим твором, дуже мало де видається під своєю оригінальною назвою. В основному роман називають “І нікого не стало” – від останньої фрази відомої лічилки.

✓  Письменник Ян Флемінг, який створив Джеймса Бонда, був ще й орнітологом-любителем. Тому не дивно, що саме орнітологічний довідник американця Джеймса Бонда “Птахи Вест-Індії” дав ім’я найвідомішому шпигунові світу. До речі, ім’я, яке багато хто пов’язує зі сміливістю, досвідом та розумом, сам Флемінг описував так: “Я хотів найпростіше, нудне і просто звучне ім’я, яке тільки міг би знайти”.

✓  Джеймс Баррі створив образ Пітера Пена – хлопчика, який ніколи не дорослішає, не просто так. Цей герой став присвятою старшому братові автора, який помер за день до того, як йому виповнилось 14 років, і назавжди залишився юним у спогадах матері.

✓  Першу шашличну у Франції відкрив Олександр Дюма. Вперше він спробував шашлик під час подорожі до Кавказу. Страва так йому сподобалась, що він вніс її у свою “Велику кулінарну книгу”. Ходять чутки, що письменник готував французам шашлик навіть з ворон.

✓  Артур Конан Дойл вірив в існування фей. Він написав книгу “Пришестя фей”, в якій опублікував фотографії крилатих фей і експертизи, які доводять достовірність знімків.

✓  Едгар По навчався на кладовищі. І до речі, страшенно боявся темряви. Школа, де він вчився, була дуже бідна, і підручників у дітей не було. А винахідливий учитель математики водив школярів на цвинтар, де вони перераховували могили і вираховували роки життя людей.

 

Дякую за увагу! Бажаю гарного дня!

 

 

Оригінал статті на Букнет: Чи знаєте ви…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"