Чи заборонений в Україні роман “Майстер і Маргарита”. Пояснює МОН

Чи заборонений в Україні роман “Майстер і Маргарита”. Пояснює МОН

Міністерство освіти і науки спростувало інформацію про заборону в Україні роману “Майстер і Маргарита” Михайла Булгакова.

Як повідомили у відомстві, в Україні ніхто не забороняв класичних авторів, і наразі кожен може придбати в книжковому магазині різні видання “Майстра і Маргарити”. Заборона поширювалась лише на окремих видавців з антиукраїнською позицією.

“Рішення Держкомтелерадіо не поширюється на твори класичної літератури. Рішення стосується лише окремих видавців, які популяризують російських діячів кіно з антиукраїнською позицією”, — зазначили у МОН.

У міністерстві наголосили, що інформація про нібито заборону твору Булгакова “Майстер і Маргарита” в Україні є викривленою.

“Російська держава заохочує своїх видавців поширювати позитивні образи про себе, власні силові органи, армію. Україна, відповідно, має оберігати інформаційне середовище своїх громадян від подібних спроб нав’язування ідеологій та поглядів, вигідних країні-агресору”, — підсумували в МОН.

Що сталося

23 січня 2021 року з’явилось інтерв’ю з представником Держкомтелерадіо Сергієм Олійником, який очолює в цьому відомстві управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції. Він розповів, що серед заборонених книг опинилося одне з видань роману “Майстер і Маргарита” Михайла Булгакова, де твердження російської пропаганди були використані в передмові. Водночас не уточнювалося, яке саме це було видання.

Згідно зі списком Держкомтелерадіо, ввозити заборонили лише одне з видань “Майстра і Маргарити” видавництва ТОВ “РІПОЛ-Україна” і ПП “Видавництво “Махаон-Україна”. Це не означає, що інші видання “Майстра і Маргарити” або сам твір заборонені в Україні.

Натомість після цього у соцмережах та окремих ЗМІ поширювалась інформація про нібито заборону твору Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита” в Україні.

Оригінал статті на Читомо: Чи заборонений в Україні роман “Майстер і Маргарита”. Пояснює МОН

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"