Меню

Чи варто писати фанфіки?

Букнет Чи варто писати фанфіки?

Чи варто писати фанфіки?

Усім привіт!

Для тих, хто ще не знайомий з даним жанром, одразу готова пояснити: фанфік – це літературний твір, сучасний напрям творчості, розповідь про персонажів книг, серіалів чи комп’ютерних ігор.

Із таким особливим жанром я познайомилась в сьомому класі, коли вчителька зарубіжної дала нашому класу завдання – придумати кожен свою розповідь. Тоді ми вивчали твір Джеймса Олдріджа “ОСТАННІЙ ДЮЙМ” ( може, хто пам’ятає зі шкільної програми) про батька і сина, які вирушили у подорож, щоб подивитись на акул. Ця розповідь мені настільки сподобалась, що я вирішила – продовження має бути достойне. В принципі, це і був мій перший досвід написання фанфіків.

І от стою я посеред класу, читаю свій твір (досі пам’ятаю той момент, як я хвилювалась). Та дарма, бо вчителька визнала мій твір найкращим за всі інші, і я тоді отримала високу оцінку.

Згодом уже після закінчення школи я якось натрапила на один сайт із роботами фанатів, чимось схожий на Litnet, і понеслося. На той момент у мене було кілька улюблених серіалів, і я читала твори по них, причому бралась за найбільший розмір. Досі не люблю читати міні або драбли, тому що там немає повністю розкритої теми, і інколи ти геть не розумієш, про що був цей твір. В принципі, як я тепер зрозуміла, і писати я люблю розлогі твори, щоб було по кільканадцять розділів, яскраві епізоди, розгалужена сюжетна лінія і т. д.

Зовсім недавно у мене в голові прокинулась ідея, і я вирішила написати свій фанфік, просто для приколу, спробувати, що ж вийде. Сама праця була цікавою, захопливою, мене цілком затягнуло у вир придуманих подій, долею та характерами персонажів перейнялась неабияк… Результатом стала історія на десь приблизно 90 сторінок, які я зберігала на комп’ютері. В принципі, так і з’явились на світ русалки, розповідь про яких я зараз викладаю на Букнет.

Для чого я це все розповідаю? – мабуть, поцікавитесь ви.

Так, раніше, читаючи фанатські твори, я думала, писати в такому стилі легко, адже у тебе є готова основа та готові герої. Зараз після того, як спробувала написати власну самостійну першу книгу (думаю, читачі знайомі із “ДВІ ПОЛОВИНКИ ОДНОГО ПОЧУТТЯ”), скажу однозначно – це велика, як і будь-яка інша літературна, виснажлива робота. І легкою вона для мене не була через тих самих “чужих” героїв. Їх доводилось “перепускати” через себе, досліджувати достовірність фактів, вибудовувати той їхній характер, який вже є знайомий читачеві. Одним словом, далеко не відходити від канону, щоб не розчарувати аудиторію.

Щодо розвитку такого жанру, то я вважаю, що це однозначно плюс, коли є така можливість висловлювати свою думку, вибудовувати своє бачення щодо персонажів того чи іншого джерела, і ніхто вже не скаже, що це плагіат чи тому подібне. Та все ж, оригінальні твори кращі на мою думку))

Отож, хотіла б спитати і у вас: чи може автор фанфіків стати успішним? Чи читаєте Ви фанфіки і що думаєте з цього приводу? Чи варто займатись переробленням вже існуючих сюжетів?

Оригінал статті на booknet.com: Чи варто писати фанфіки?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення