Читачі профінансували понад два місяці роботи Читомо

Читачі профінансували понад два місяці роботи Читомо

За час благодійного аукціону на підтримку ресурсу, який тривав з 12 листопада 2020-го по 12 січня 2021-го року, Читомо отримало 181 тисячу 379 гривень підтримки. Кошти були виручені як за продані благодійні лоти, так і прямі пожертви доброчинців.

 

Перед початком аукціону медіа звернулося до відомих письменників та видавців із проханням підтримати ресурс бладійними лотами. Після запуску акції, багато благодійників самі зголошувалися із бажанням долучитися. У результаті, за 2 місяці аукціону власні лоти виставили аж 137 учасників. Серед них, відомі письменники, перекладачі, ілюстратори, художники, культурні менеджери, музиканти та інші:

 

 

Алла Татаренко, Анастасія Левкова, Анатолій Дністровий, Андрій Бондар, Андрій Кокотюха, Андрій Курков, Андрій Любка, Андрій Овчарук, Андрій Тужиков, Анетта Антоненко, Анна Малігон, Артемій Кірсанов, Богдан Коломійчук, Богдан Поліщук, Богдан-Олег Горобчук, Богдана Матіяш, Богдана Неборак, Валентина Вздульська, Вано Крюгер, Василь Карп’юк, Василь Махно, Вахтанг Кіпіані, Вікторія Амеліна, Вікторія Черняхівська, Віталій Запека, Володимир Арєнєв, Галина Вдовиченко, Галина Крук, Галина Ткачук, Галя Листвак, Галя Шиян, Ганна Осадко, Дарина Гладун, Дмитро Лазуткін, Елла Євтушенко, Євгенія Чуприна, Іван Андрусяк, Ігор Степурін, Ірен Роздобудько, Ірена Карпа, Ірина Вікирчак, Ірина Даневська, Ірина Славінська, Ірина Старовойт, Ія Ківа, Катерина Бабкіна, Катерина Лебедєва, Катерина Міхаліцина, Кузько Кузякін, Лесик Панасюк, Люба Якимчук, Любко Дереш, Макс Кідрук, Мар’яна Савка, Марина Гримич, Марина Дубина, Марія Придьма, Марк Лівін, Маркіян Камиш, Марта Брижак, Микола Рябчук, Мирослав Лаюк, Мирослав Маринович, Михайло Жаржайло, Надійка Гербіш, Наталка Білоцерківець, Наталка Сняданко, Оксана Забужко, Оксана Лущевська, Олег Дячок, Олег Коцарев, Олег Шинкаренко, Олександр Грехов, Олександр Ірванець, Олександр Фразе-Фразенко, Олена Захарченко, Олена Оногда, Олеся Яремчук, Ольга Деркачова, Ольга Купріян, Ольга Лучук, Оля Ренн, Остап Микитюк, Остап Сливинський, Павло Коробчук, Павло Швед, Петро Яценко, Поліна Городиська, Ростислав Семків, Ростислав Шпук, Сашко Бойченко, Сергій Дзюба, Софія Філіпчук, Тамара Горіха-Зерня, Тамара Гундорова, Таня Стус, Тарас Прохасько, Тетяна Терен, Тетяна Трофименко, Христина Венгринюк, Юлія Вротна, Юлія Джугастрянська, Юлія Мусаковська, Юлія Стахівська, Юлія Федів, Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Яна Сотник, Ярина Квітка.

 

 

А також видавництва: АССА, Видавництво Львівської політехніки, Видавництво Старого Лева, «Дух і Літера», «Ірбіс Комікси», «Комора», «Лабораторія», «Нора-Друк», «Ранок», «Смолоскип», «Фабула», «Читаріум», «Чорні Вівці», ArtHuss, Terra Incognita, UA Comix, Vivat, Yakaboo Publishing, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, арт-студія «Аґрафка», літературна агенція OVO, Літературний центр імені Аґнона, фестиваль TRANSLATORIUM, проєкти: «Кіт Інжир», «Літературні прогулянки в Парижі», «Рідна колисанка», «Туконі» та Nevpynno.

 

Інформаційно акцію підтримали: PEN Ukraine, Book Forum, Український інститут книги, фонд «Відродження», фестиваль «Фронтера», «Український тиждень», Platfor.ma, Media Sapiens, «Літцентр», «Буквоїд», «Барабука».

 

 

«Благодійники просто вражали своєю винахідливістю та ентузіазмом. Так культурна менеджерка Ірина Вікирчак для прихильників Читомо роздобула автограф Нобелівської лавреатки Ольги Токарчук, а перекладачка Алла Татаренко організувала ексклюзивні вітальні листи від сербських письменників, Ірена Карпа запропонувала вечерю в Парижі, а Вікторія Амеліна – прогулянку Львовом, Богдана Матіяш спеціально для аукціону сплела теплий шалик, а Мар’яна Савка намалювала переріздвяну картину, Галина Крук виставила доріжку, привезену з Тибету, а Маркіян Камиш – окуляри, що об’їздили з ним пів світу. Багато письменників не пожалкували архівні видання 20-30 річної давності, а дехто віддав навіть останній примірник власної книжки.

 

Лоти обирали дуже трепетно: обдумували варіанти, радилися, зважували, що буде цікавішим для прихильників. Багато хто навіть виставляв кілька лотів одразу», – розповідає координаторка аукціону Наталя Корнієнко.

 

 

Лідером за кількістю запропонованих лотів став Микола Рябчук. Він робив аж чотири пости на підтримку аукціону, виставивши всього 17 лотів. Таку саму кількість лотів запропонувало від себе й видавництво «Дух і Літера».

 

Найдорожче під час аукціону була продана сукня Оксани Забужко – за 9 100 грн. Картину Емми Андієвської, яку виставила Тетяна Терен, придбали за 7 000, 6-томник Мирослава Мариновича – за 5 000, ватман із героями роману Макса Кідрука за 4 100, подарункове видання Рабле від Анетти Антоненко – за 3 900, вечерю в Парижі з Іреною Карпою – за 3 050, доріжку від Галини Крук – за 2 300, картину Анатолія Дністрового та добірку архівних книжок Ірини Старовойт – по 2000.

 

Загалом за продані під час аукціону лоти Читомо отримало 116 564 грн. Також читачі підтримували медіа напряму – роблячи благодійні пожертви. Так на рахунок ресурсу були перераховані ще 64 815 грн.

 

Отримані кошти будуть скеровані на оплату гонорарів авторам та редакції, супровід сайту, поточну діяльність проекту. Загалом виручена сума дозволить покрити понад 2 місяці фінансових витрат Читомо.

 

 

«Із яким завзяттям нас почали підтримувати люди, яких я особисто дуже поважаю і ціную – це щось неймовірне, до сліз. Після слів багатьох благодійників ще більше віриш, що ми – на правильному шляху і є важливим незалежним громадським орієнтиром у сфері українського книговидання та сучасного літературного процесу; медіа, яке має свою сталу аудиторію активних, із власною позицією та критичним мисленням читачів, лідерів думок та людей, які реально щось змінюють у цій країні. 

 

Зараз для багатьох ЗМІ саме пожертви читачів є важливою частиною формування щомісячного доходу. На відміну від коштів, залучених від грантів, партнерств та реклами, ці гроші медіа може спрямувати на створення більшої кількості оригінальних матеріалів, лонгрідів, аналітики, дозволити собі бути більш критичним і торкатися складніших тем. Адже Читомо було, є, і буде завжди на боці читача», – прокоментувала Оксана Хмельовська, співзасновниця і головна редакторка сайту.

 

Хоч аукціон завершився, але Читомо й надалі можна підтримувати донейтами – разово чи на постійній основі. Для цього на сайті є відповідна опція «Підтримати проект». Також медіа планує невдовзі запустити кампанію й на Patreon.

 

Нагадаємо: у грудні стало відомо, що підтримки також потребує літературний портал «ЛітАкцент».

Оригінал статті на Suspilne: Читачі профінансували понад два місяці роботи Читомо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 році

Упродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про  це повідом

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"