“Читай Лесю”: команда Суспільного Волині підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

“Читай Лесю”: команда Суспільного Волині підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

До 150-річчя Лесі Українки, яке відзначатимемо 25 лютого, команда Суспільного Волині підготувала два ювілейних спецпроєкти:

 • “Читай Лесю” — цикл із 20 міжпрограмних поетичних телерадіороликів, у яких працівники читають уривки творів видатної землячки;
 • “До 150-річчя з дня народження Лесі Українки” — серія із чотирьох тематичних радіосюжетів за участі літературознавців, істориків та мешканців Луцька, у яких йдеться про життя і творчість поетеси, значення її творчої спадщини.

У проєкті “Читай Лесю” працівники Суспільного декламують вірші Лесі Українки, які їм близькі, які особливо відгукнулися. Читання супроводжується фортепіанною музикою та світлинами поетеси різних періодів її життя. 

“Ми не ставили мету влаштувати конкурс читців. Колеги, а це і телеведучі, оператори, звукорежисери, журналісти, редактори радіо, інженери, чоловіки й жінки, — самі обирали улюблений уривок і читали так, як відчували. Люди щиро відгукнулись на таку пропозицію. Вони знають твори Лесі Українки, люблять її творчість і знаходять у ній щось своє. Весь лютий на Суспільному звучатиме Лесине слово. Хто не знав — почує, хто забув — згадає, хто шукає відповідей — знайде”, — розповіла керівниця проєкту, головна режисерка UA: ВОЛИНЬ Анжела Шабала.

За задумом авторів, проєкт спонукає знову взяти до рук збірку поезій, перечитати улюблені твори, розповісти про Лесю, про значення її творчості й громадської позиції в історії України та світовій літературі. 

“Проєкт має просвітницьку мету, формує систему національних цінностей, об’єднує навколо них українців, які готові відстоювати свою ідентичність, які знають і шанують видатних співвітчизників, які назавжди уславили націю. Знайомство з Лесиною поезією виховує вишуканий літературний смак. Вірші дарують естетичну насолоду як слухачам, так і самим декламаторам”, — зазначив продюсер UA: ВОЛИНЬ Костянтин Лоцман.

Творці обіцяють не зупинятись на 20 віршованих епізодах, а продовжити роботу над проєктом, адже матеріалу підготували чимало. Теми творів Лесі Українки, емоції, які вони викликають — завжди актуальні й зрозумілі сучасникам, адже вона не лише талановита письменниця, а й людина нелегкої долі та великої сили духу. 

З початку лютого переглянути відеоролики можна на сайті Суспільного Волині онлайн та в ефірі телеканалу UA: ВОЛИНЬ. Поетичні нариси адаптовані для цифрових платформ мовника та для радіоефіру UA: Українське радіо Луцьк.

Крім того, волинські поетичні замальовки впродовж лютого зможуть транслювати й інші регіональні суспільні мовники. Автори надають колегам з інших регіонів технічну можливість теж долучитись до проєкту і начитати улюблені рядки.

Окрім міжплатформового телерадіопроєкту “Читай Лесю”, Волинська філія Суспільного вшановує знамениту поетесу ювілейним радійним спецпроєктом із чотирьох серій, у якому взяли участь: професор, проректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Юрій Громик, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Олена Маланій, завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко та жителі Луцька.

Науковиця Олена Маланій розповість слухачам про мультимедійний проєкт кафедри української літератури ВНУ імені Лесі Українки “Слухай українське (СЛОВО)”, у якому звучать твори Лесі Українки, озвучені її листи, спогади тощо. 

До ювілейної дати з дня народження Лесі Українки Волинський національний університет імені Лесі Українки підготував повне академічне зібрання творів письменниці у 14 томах.

“Ми повернули Україні справжню Лесю за її текстами, історико-політичним та літературним контекстом, за родинними й товариськими зв’язками, навіть за мовою”, —  каже професор Юрій Громик. 

Про те, як жила Леся Українка у Колодяжному, зокрема, про побут і традиції родини  Косачів, про спілкування з місцевими жителями — у розповіді очільниці музею Ольги Бойко. 

У четвертій серії ювілейного радіопроєкту, жителі Луцька, під час бліцопитування діляться своїми знаннями про Лесю Українку, а також асоціаціями, які викликає її творчість.

Над проєктом працювала радіожурналістка Світлана Мех. 

Слухайте проєкти на сайті мовника онлайн та в ефірі UA: Українське радіо Луцьк на частотах:

 • Луцьк — 106,5 FM;
 • Горохів — 106,5 FM;
 • Ковель — 91,8 FM;
 • Кортеліси — 88,9 FM;
 • Любешів — 107,8 FM;
 • Нововолинськ — 100,3 FM;
 • Цумань — 100,4 FM;
 • Камінь-Каширський — 105,8 FM;
 • Олика — 89,1 FM;
 • Шацьк — 101,5 FM.

Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Оригінал статті на Читомо: “Читай Лесю”: команда Суспільного Волині підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новенька пара обкладинок. Тиць))

Доброго вечора усім!)

Нещодавно мала змогу створити парочку ось таких ось естетичних одежинок. Можливо, комусь щось припаде до душі:) Якщо впала в око котрась – не соромтесь – пишіть у коментах, а там якось я зв’яжусь з

Наша ВІйна

Ситуація гранично проста, як би хто не намагався викручуватися, мов вуж на сковорідці, говорячи про “перше”, “друге” чи “десяте”.

Портал відверто заявив про свою проросійську та антиукраїнську політику і

Кілька слів і від мене

Я довго думала, чи писати мені цей блог, чи ні. Підозрюю, що після його прочитання можуть у мій бік полетіти “тапки”. Проте ось Влада написала в коментарях до флешмобу, що саме він став поштовхом до такої критичної ситуації,

Фінал історії !!! Візуалізація.

Фінал  «Тільки не він»  !!!

Дорогі читачі, книгу завершено!

Щиро запрошую усіх, хто любить читати залпом, цілу історію.

 

 

 

Подорожуємо разом героями…

 

Невеличка цитата з цієї романтичної

нова книга “З повагою до адміністрації”

До вашої уваги мій новий роман про кохання.

ось тутечки

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"