Чарівні предмети: Мітла.

Чарівні предмети: Мітла.

Чарівні предмети: Мітла.

Привіт!

Ну а яка ж магія без відьом та магічного приладдя?

Сьогодні хочу поділитися з вами інформацією про те, яким воно буває взагалі, ну і поговорити про мітлу зокрема.

Отже, магічні предмети бувають за призначенням ритуальні, обрядові, захисні. Деякі предмети мають не одне, а відразу декілька призначень.

До ритуальних належать ті, за допомогою яких проводилися певні ритуали. Наприклад, чаші, жезли, посохи, одяг мага та різноманітна атрибутика.

Ці ж речі можуть використовуватися і в обрядах. Але, наприклад, серед української обрядової атрибутики є дідух, різдвяний павук, писанки.

Серез захисних магічних предметів ви знайдете мольфи, згарди, обереги, перстні, медальйони, підвіски, шелести, гердани, і т.д. Серед українських наймогутніших оберегів є вишивка, а також родинні реліквії.

               

Ну а тепер ближче до транспорту.

Відьми, за переказами, літали на чому не ліньки. Зазвичай це були предмети з держаками. Хоча за певними джерелами оголені відьми з мітлами виконували ритуальні танці, підстрибуючи, що і справило неймовірне враження на священників у давнину. Так відьми стали літати. Але маємо, що маємо – найпоширенішим транспортним засобом у фольклорі була і залишається мітла.

Але була вона не тільки транспортом, але й використовувалася для замітання слідів та у ритуалах очищення, окрім ритуальних танців, як я вже зазначала. Мітла слугувала ніби провідником між двома світами. Але основне призначення її, це, звісно, мести. Ось і вимітали відьми погане чи хороше, в залежності від того, чим відьма займалася.

Розповідати про все можна довго, але на правах реклами запрошую на оновлення книги “Така собі відьма”, де саме мітла зіграла неабияку роль у житті головної героїні.

 

Оригінал статті на Букнет: Чарівні предмети: Мітла.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Промокоди на Бісиш!

Добрий день, дорогі читачі!

Новорічні свята закінчилися, а от подарунки ще ні))) Розігруємо п’ять промокодів на безкоштовне читання книги Бісиш! Щоб взяти участь у розіграші потрібно виконати всього дві умови:

1) Бути

7 промокодів – 2 умови ♥️ “КІлерша”

Привіт

У мене назбиралося 7 промокодів для безкоштовного читання книги КІЛЕРША

Це друга книга із циклу “Цукерочка”. Першою стала Тренер і мої 107. Їх можна читати як і разом, так і по окремості, але щоб краще зрозуміти

А давайте обирати промокоди?

Вітання. Сьогодні платною стала ще одна моя книжка. Відразу хочу подякувати всім тим хто мене підтримує та купує мої твори. А також незабуває писати шикарні, мотивуючі коментарі від яких я усміхаюсь ще місяць. Мені б хотілося

Президент підписав указ про призначення стипендій молодим письменникам

Володимир зеленський підписав указ про призначення стипендій президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрад

Дозвольте собі солодке зваблення

Дозвольте собі бути звабленою “Дамським Звабником”.

Перейти до блогу