Чарівні предмети: Мітла.

Чарівні предмети: Мітла.

Чарівні предмети: Мітла.

Привіт!

Ну а яка ж магія без відьом та магічного приладдя?

Сьогодні хочу поділитися з вами інформацією про те, яким воно буває взагалі, ну і поговорити про мітлу зокрема.

Отже, магічні предмети бувають за призначенням ритуальні, обрядові, захисні. Деякі предмети мають не одне, а відразу декілька призначень.

До ритуальних належать ті, за допомогою яких проводилися певні ритуали. Наприклад, чаші, жезли, посохи, одяг мага та різноманітна атрибутика.

Ці ж речі можуть використовуватися і в обрядах. Але, наприклад, серед української обрядової атрибутики є дідух, різдвяний павук, писанки.

Серез захисних магічних предметів ви знайдете мольфи, згарди, обереги, перстні, медальйони, підвіски, шелести, гердани, і т.д. Серед українських наймогутніших оберегів є вишивка, а також родинні реліквії.

               

Ну а тепер ближче до транспорту.

Відьми, за переказами, літали на чому не ліньки. Зазвичай це були предмети з держаками. Хоча за певними джерелами оголені відьми з мітлами виконували ритуальні танці, підстрибуючи, що і справило неймовірне враження на священників у давнину. Так відьми стали літати. Але маємо, що маємо – найпоширенішим транспортним засобом у фольклорі була і залишається мітла.

Але була вона не тільки транспортом, але й використовувалася для замітання слідів та у ритуалах очищення, окрім ритуальних танців, як я вже зазначала. Мітла слугувала ніби провідником між двома світами. Але основне призначення її, це, звісно, мести. Ось і вимітали відьми погане чи хороше, в залежності від того, чим відьма займалася.

Розповідати про все можна довго, але на правах реклами запрошую на оновлення книги “Така собі відьма”, де саме мітла зіграла неабияку роль у житті головної героїні.

 

Оригінал статті на Букнет: Чарівні предмети: Мітла.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"