Чарівні предмети: Мітла.

Чарівні предмети: Мітла.
Привіт!
Ну а яка ж магія без відьом та магічного приладдя?
Сьогодні хочу поділитися з вами інформацією про те, яким воно буває взагалі, ну і поговорити про мітлу зокрема.
Отже, магічні предмети бувають за призначенням ритуальні, обрядові, захисні. Деякі предмети мають не одне, а відразу декілька призначень.
До ритуальних належать ті, за допомогою яких проводилися певні ритуали. Наприклад, чаші, жезли, посохи, одяг мага та різноманітна атрибутика.
Ці ж речі можуть використовуватися і в обрядах. Але, наприклад, серед української обрядової атрибутики є дідух, різдвяний павук, писанки.
Серез захисних магічних предметів ви знайдете мольфи, згарди, обереги, перстні, медальйони, підвіски, шелести, гердани, і т.д. Серед українських наймогутніших оберегів є вишивка, а також родинні реліквії.
Ну а тепер ближче до транспорту.
Відьми, за переказами, літали на чому не ліньки. Зазвичай це були предмети з держаками. Хоча за певними джерелами оголені відьми з мітлами виконували ритуальні танці, підстрибуючи, що і справило неймовірне враження на священників у давнину. Так відьми стали літати. Але маємо, що маємо – найпоширенішим транспортним засобом у фольклорі була і залишається мітла.
Але була вона не тільки транспортом, але й використовувалася для замітання слідів та у ритуалах очищення, окрім ритуальних танців, як я вже зазначала. Мітла слугувала ніби провідником між двома світами. Але основне призначення її, це, звісно, мести. Ось і вимітали відьми погане чи хороше, в залежності від того, чим відьма займалася.
Розповідати про все можна довго, але на правах реклами запрошую на оновлення книги “Така собі відьма”, де саме мітла зіграла неабияку роль у житті головної героїні.
Оригінал статті на Букнет: Чарівні предмети: Мітла.
Блог
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ.
Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.