Цікаві факти про “Зустрінемося у бібліотеці”

Цікаві факти про “Зустрінемося у бібліотеці”

Цікаві факти про “Зустрінемося у бібліотеці”

Вітаю! Зазвичай подібні блоги роблять про уже завершений твір, але я вирішила поділитися цікавинками саме зараз. Сюжет «Зустрінемося у бібліотеці» зародився у моїй голові ще до того, як я побачила конкурс «Кохання не купити», але, як завжди, у ході написання відбулися свої корективи, бо пишу я в режимі «надрукувала – виклала», тому за подіями й героями спостерігаю разом з читачами.

Факт №1. Святослав Гриневич мав бути жонглером з цирку, а не поліціянтом. Стільки разів запевняла себе, що не буду писати про правоохоронців, але щоразу вони (або військові, або юристи) з’являються у моїх книгах. Що ж сказати: так склалося історично.

Факт №2. Попри назву, епізодів, які відбуваються у бібліотеці, не так вже й багато, проте, на мій погляд, вони добряче вплинули на головну героїню – Марину.

Факт №3. Якщо не у бібліотеці, то де? Значна частина твору діється у заміському готельно-ресторанному комплексі, у якому засідає літературний клуб відомих письменників України. Я не слідкую за тим, чи практикують щось подібне сучасні літературні об’єднання, але, сподіваюся, що паралель зі світовою традицією, починаючи з модернізму, має бути відчутна. Хочу навести приклад з історії польського літературного процесу: у період Міжвоєнного двадцятиліття письменники часто збиралися на літературні кав’ярні, де читали свої твори, знайомилися з молодими талантами та дискутували на різні мистецькі та суспільно-політичні проблеми. На думку одразу спадає поетична група «Скамандер», які збиралися у кав’ярні «Під Пікадором» у Варшаві. До речі, Владислав Реймонд – один з польських авторів, які отримали нагороду Нобеля, взагалі мріяв, що після смерті його маєток стане творчим домом для літературних однодумців.

Факт №4. Хоч у тексті часто згадуються Спілка письменників, лауреати «Коронації слова», найвідоміші письменники України, але усі вони – вигадка, яка не має і малюсінького прототипу. Мені здається, що неетично було б вплітати сучасників у свою книгу.

Факт №5. Одне реальне прізвище на сторінках все ж можна зустріти, але це сталося випадково. Виявляється, мій Юрко Бойко має тезку – львівського мистецтвознавця. Перейменовувати героя не стала, але попередила читачів, що нічого спільного з реальною людиною він не має. Така проблема у мене траплялася неодноразово, адже імена персонажам я не підбираю, вони самі приходять у голову разом з сюжетною замальовкою. Певно, спрацьовує підсвідомість – не виключено, що колись я могла краєм вуха щось подібне чути й не згадати про це.

Факт №6. Я дуже люблю наш рідний фольклор та фразеологію, тому ледь не у кожній главі можна знайти фразеологізм чи характерне порівняння. А разом з ними рядками мандрують імена відомих письменників та літературні терміни. Дозовано, щоб не набридати тим, хто зайшов почитати про любов чи як спіймають злочинця.

Факт №7. «Зустрінемося у бібліотеці» для мене особлива, бо тут я спробувала застосувати прийом «тексту у тексті»: долучити перероблений фрагмент свого вірша, адаптувати свою стару новелу, написану ще у підлітковому віці, уже не кажу про вигаданий твір, за мотивами якого хтось переслідує одного з героїв.

Звичайно, розказувати ще чимало, але не хочу розкривати більшість карт одночасно. Усіх допитливих запрошую до прочитання. Не виключено, що ви знайдете факти, які ще не відкрилися самому автору.

Оригінал статті на Букнет: Цікаві факти про “Зустрінемося у бібліотеці”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Міністра освіти Оксена Лісового звинувачують у плагіаті

Новопризначеного міністра освіти та науки України Оксена Лісового звинувачують у плагіаті у його кандидатській дисертації з філософії. Заяву з відповідними звинуваченнями опублікували н

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"