Цікаво, а ви б як зреагували на такий початок?

Цікаво, а ви б як зреагували на такий початок?

Цікаво, а ви б як зреагували на такий початок?

Вже викладено проду Роману з елементами детективу “Ласкаво росимо звідси”

В одному з епізодів я описую реакцію досвідчених і не дуже читачів  на початок оповіді.

Цікаво, чи мої персонажі вгадали відчуття від такого вступу, чи може вони неправі?

 

“Мабуть щось таке витало в повітрі їдальні. Бо Ксена Мірініель промокнула вуста серветкою  і мовила  кришталевим гарно модульованим голосом: “Чи можу я про щось запитати, вибачте, що за столом?”

– Ма, якщо ти про те, що я нібито не прибрала пісок від кросівок..

-Ні, Настю. Ми це вже з’ясували –  то Персик з вулиці забіг з немитими лапами.  Я про інше, мені по роботі треба знати.

-Оксеню, якщо в тебе нова книга почалася, то я повністю за, але якщо ти не читатимеш нам проди – то я повністю проти – заторохтіла Килина-балерина.

-Звісно, що читатиму. Навіть якби ви від мене ховалися в лісі, я б вас розшукала і читала. – промовила письменниця і посміхнулася так, що всім стало ясно – це вони за нею бігатимуть і проситимуть проду, а не навпаки.

-Я тільки хотіла почути вашу думку про таке:

“Принцеса з народження мала все – таланти до мистецтв, осяйну вроду, незліченні скарби у посагу,  коронованих батьків, першочергове право на трон.

Також вона була з народження записана на перший курс найпрестижнішої у цій галактиці Академії, яку  на час вступу принцеси на перший курс мав закінчити її шляхетний наречений.

Він – звитяжний воїн і окраса галактичного клубу холостяків, за яким побивалося майже все місцеве жіноцтво – від доярки, до князівської дочки, а також їх матерів і бабусь.

Все  життя дівчини було осяйне,  наперед відоме і встелене трояндами без шипів і ліліями без противного різкого зпаху…”

-Божечки, Ксеню, ви взялися за жахастики? 

-Оксаночко, мені вже мороз поза шкірою, бідна дитина, така молода ще…

-Невже ніякої надії, я не люблю. коли погано закінчуються історії про принцес.

-Якщо вбивця не садівник, то непоганий початок…

-Єєєє, вона порине в віртуальний світ і там пропаде серед селфі, сидячи на шпагаті між хейтерами і палкими прихильниками?

-Вона ввесь цей мотлох кине і побіжить босоніж по Чумацькому шляхові за бідним однооким кульгавим, але надзвичайно талановитим квартероном-менестрелем, що  таємно присвячував їй свої хіти?

-Тю, кого цікавить політкоректність в жахастиках, хоча… красуня і чудовисько – це вже 90 відсотків бестселеру.

-А якщо ще й  переклади будуть, це точно має під собою твердий ґрунт.

-Ні, які там менестрелі. За сукубом вона кинеться – рятувати, тому що він  вирішив покінчити з безнадійним коханням до неї, пірнувши в океан із святою водою…

-За Накачаним Гладіатором, в якого шість, ні вісім, ні, краще дванадцять (це щасливе число) кубиків пресу, бездонні блакитні очі, білозуба посмішка на 32 з чимось зуба…

-Повна зубна формула в гладіатора, що регулярно б’ється на арені з такими ж бугаями? Це щось занадто вже  фантастичне, як вважаєш, Оксано? Але початок непогано звучить, дуже моторошно.

-А ваша версія. Сергію?

-Не знаю. А що не так? Це ж принцеса, все наче правильно.

-Дякую вам. мої найлояльніші читачі. А тепер  я поставлю уточнювальне питання: що саме здалося наймоторошнішим в цьому переліку? 

-Нну, так одразу і не скажеш. напруга йшла по наростаючій…

-Точно. Не можна сказати, що з самого початку було ясно, що це жахастик, але під кінець сумнівів не залишилося.

-А ти, Маріє що нам скажеш? Ти ж фахівець у такому.

-Дякую за довіру. Наймоторошніше в цьому початку історії – визначеність. Вона будь-кого налякає, когось примусить зламатися, когось – протестувати. Ніхто насправді не хоче знати, що його чекає в житті чи смерті. І відчуття тривоги справді наростає поступово, з переліком ніштяків посилюється, щоб  перейти в упевненість насамкінець. Цікаво. яке буде продовження, але легкого життя дівчині не буде, це точно. А це був би найнебанальніший сюжет: як у когось все було. а йому за це нічого не було.

Марія подумала, чи казати про ще один аспект, потім стенула плечима і додала, намагаючись не дивитися на стажера (бо це був обов’язок її Ромчика)

І ще можу додати, що завдяки спілкуванню із справжньою письменницею. ми всі набули читацького скілу. і тепер легко розрізняємо всякі тонкощі. навіть несвідомо. А от Сергій явно не з когорти любителів художнього слова. Він не відчув ніякого підтексту, його передчуття мовчали.

Всі засміялися, Драконознатиція виглядала неабияк задоволеною.

-Виходить. я на вірному шляху.

А Марія подумала, що, мабуть, одна з усіх після цього опису згадала Яніну. Які ж тут всі безтурботні.”

Оригінал статті на Букнет: Цікаво, а ви б як зреагували на такий початок?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"