Меню

Химерне місто: Викликалки

Букнет Химерне місто: Викликалки

Химерне місто: Викликалки

Химерне місто.? Химерні ігри.

Викликалка найхимерніша гра, в яку залюбки грають дітки. Це, такий собі, дитячий варіант спіритичної дошки Ouija, виклик духа або потойбічної істоти за участю посередника-медіума.

Кажуть, що таким бавився цар Соломон, отримавши знання, як керувати надприродними істотами, він лишив цілу книгу з інструкціями (хоча її справжність доволі сумнівна) . Нам у спадок лишилися усі ці легенди про викликання янголів та духів, зв’язування їх волі, щоб примусити собі служити.

Викликалки — це саме та гра, де дитяча невинність грається з магією, навмання випробовує заборонене. Шкода, та навіть дітям не завжди такі випробування пробачають…

Була свідком невдалих викликалок в школі. Та про все по черзі.

Дитячі «викликання», частина дитячого фольклору, мета: встановити безпосередній контакт з потойбічним світом. «Викликання» проводяться, щоб отримати якісь блага (загадати бажання) або задля розваги.

Серед викликаних істот популярними є: Пікова дама, чортик, небіжчик, гномики Шоколадний або Мармеладний, домовик , Попелюшка, Дуремар, Біла карета, Чорні руки, Бабка-Матка, місячні і скляні чоловічки, ангел, чорний і білий дракони, найвідоміші іноземні: Кривава Мері, Слендермен, Ханако-сан.

Ритуал виглядає наступним чином:

Це зазвичай колективна гра, тому треба створити коло або хоча б кілька учасників, що будуть а) вірити в ритуал та медіума б) об’єднати свою волю з рештою дітлахів.

Діти обирають медіума, тобто в теорії найсильнішого поміж себе, відбувається це інтуїтивно. Медіум стане посередником між світом живих і потойбічним. Він має вести ритуал та зробити все аби убезпечити решту дітей (себто своє коло).

Якщо медіум щось не так зробить… отут починається найхимерніша частина. Якось я бачила, як тих, хто грав, покусали бджоли. Однокласники викликали духа почали розпитувати. Певно Медіум десь схибив, голка впала, і тут діти почали кричати від болю. Збіг? Можливо, та сталося це після невдалого виклику духа.

Окрім медіума та колективної волі треба медіатор. Це предмет матеріального світу, спеціально взятий для ритуалу (медіатор після ритуалу бажано знищити).

Окрім медіума та колективної волі треба медіатор. Це предмет матеріального світу, спеціально відведений для ритуалу (медіатор після ритуалу бажано знищувати)

Медіаторами між світами виступають вода, дзеркало, полум’я свічки, нитка або волосся, намальовані сходи або двері, звернення до суті на ім’я.

Наприклад, дзеркало треба для викликання Пікової дами, Попелюшки й гномика, Кривавої Мері: на ньому малюється сходи, що символізує зв’язок з ірреальним світом.

У деяких обрядах малювання проводиться на папері. При викликанні гномика на аркуші малюється дорога, що символізує відстань між світами, і поряд з нею предмети, які повинні сподобатися персонажу: басейн, шафа з одягом, пеньок з пиріжком.

Медіум є, медіатор є, далі:

«Задобрення» може проводитися через «годування». Як задобрення може бути шоколад, цукерка, хліб. Їжа залишається на ніч, наприклад, підвішеною на нитці між двома стільцями. Якщо істота прийшла, вона лишає сліди зубів або черевичків. В такому випадку, можна загадувати бажання.

Обов’язково треба знати ім’я (бажано справжнє ім’я) істоти, що викликається. Лише так нею можна керувати й зупинити безлад.

Під час викликів часті галюцинації як візуальні , так і акустичні. Діти наче бачать щось неясне та химерне у дзеркалі та воді, потім переповідають свій досвіт наступному поколінню. Звісно вчені списують все на нормальну реакцію мозку на стресові умови )

В чому небезпека?

Сутності не завжди доброзичливі. Більшість з них вельми вередливі та можуть завдати шкоди дітям. Навіть фея чи домовик, можуть вкусити чи пошкрябати… а русалонька вийти з-під крана і всіх зарізати…

Тому для безпеки ритуалу місце його проведення окреслюється крейдою або недогарком свічки, в стіну встромляється голка або шпилька, волосся прибирають, а між дітьми простягається чорна нитка (в нас чомусь робили красну нитку).

Щоб припинити ритуал свічу треба задути, увімкнути світло, стерти намальовані сходи, зацуратися, дзеркало розбити…

Пропоную на вибір найпопулярніших героїв виликалок.

В них Кривава Мері, а в нас Пікова дама!

(дух нейтрально злий, ефект — побачити бажання, отримати відповідь, результат — при невдалому виклику медіум може померти…)

Кривава Мері — це привид у дзеркалі (фільм Паранормальне явище пам’ятаєте?). Легенда з’явилася на початку 1960-х років.

За основною версією, “Кривава Мері — це привид дуже красивої дівчини на ім’я Мері Ворт, яка потрапила у страшну автомобільну аварію, що спотворила її обличчя.

На жаль, лікарі забороняли їй після аварії дивитися на своє зображення, хвилюючись, що Мері може втратити здоровий глузд. Однак, попри застороги, коли нікого не було поруч, дівчина знайшла дзеркало і поглянула в нього. Побачивши жахливі шрами, вона кричала і плакала, а потім зникла. Легенда стверджує, що нещасна увійшла в дзеркало, намагаючись знайти своє колишнє зображення, а всіх, хто шукатиме її там, Мері пообіцяла спотворювати».

Інша Кривава Мері — дівчинка, що потрапила в аварію і впала в кому і її поховали живцем… Коли її могилу відкрили, у Мері було закривавлене обличчя.

Частіше за все ритуал викликання привида здійснює компанія підлітків. У темній кімнаті (ванній) вони запалюють перед дзеркалом свічки й починають спочатку тихо, а тоді голосніше промовляти: «Кривава Мері, з’явися!», або «Ми віримо у Мері Ворт!» ect. І так до трьох (тринадцяти ect) разів. Під час ритуалу по дзеркалу мають текти струмінчики крові, в ньому з’явиться страшне обличчя дівчини. Вона може подряпати дітей або навіть вбити медіума. Якщо у дзеркалі з’явився образ маленької дівчинки, то їй треба подарувати м’яку іграшку або троянду.

Нащо ж таке викликати? Чисто в теорії у Мері (Пікової дами) можна попросити показати майбутнього чоловіка.

Де подивитися? Кривава Мері справжній хіт, фільмів про неї багацько:

* Міські легенди: Кривава Мері, фільм жахів Мері Ламберт 2005 року.

* Кривава Мері, фільм 2006 року, дія якого відбувається в психіатричній лікарні.

«Пікова дама: Чорний обряд» (2015) (краще не дивитися…)

«Південний Парк» «Пекло на землі 2006» ну там інші істоти, але суть та сама )).

Аналогічного персонажа мають японські дітлахи. Ханако-сан або Туалетна Ханако – привид дівчинки, який з’явиться, якщо в туалеті прокричати її ім’я.

Де подивитися:

Hanako and the Terror of Allegory[

Kyoukai no Rinne

GeGeGe no Kitarou

Yo-kai Watch

Ханако з’явилася десь в 1950 році. Культ набув популярності в 1980 -1990 роках. Існує три версії походження привида. Ханако приїхала на шкільні канікули й була вбита, її тіло зберігається десь в туалеті. Все оповідачі говорили про те, що місце дії знаходиться у них в місті або школі.

Можливо, привид є варіантом еволюції Цзи-гу (китайська — «Пурпурова діва») – богиня відхожих місць в пізньої китайської народної міфології.

Останній персонаж викликалок найжахливіший. Про нього я розповім ще окремо. Слендермен або Тонка людина. З’явився у 2008 році та набув популярності. Існує багацько ігор та адаптацій.

Фільм Слендермен 2008 року — певно один з найкращих про нього.

Нарешті найстрашніша істота, що вигадала людина, пов’язана із викликалками (хоча скоріш це персонаж страшилок), не можу не застерегти, воно наче спам заліпило інтернет, а полює чомусь саме на дитячу психіку — ви певно чули про нього — Момо…

Дуже прошу, тримайте своїх діток, братиків і сестричок якомога далі від цього кріпу! Момо — вигадана у 2018 році в Японії, істота, що стала інтернет-спамом та започаткував жахливий челендж серед дітей. Зафіксовані самогубства дітей, що виконували доручення цього «духа». Сама істота жахлива навіть для здорової психіки тому жодних картин цього кріпу я наводити тут не стану.

Це радше страшне виключення сучасних недитячих ігор…

Усі викликалки є лайт-версією спіритичного сеансу та схожі на гру з дошкою «Куіджа» (англ. Ouija board). Відома серед медіумів дошка для спіритичних сеансів виклику душ померлих.

Де глянути, як грають:

— Ouija (2014 film)

На сьогодні все. Грайте лише в добрі ігри!  ?

 

Оригінал статті на booknet.com: Химерне місто: Викликалки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення