Меню

Фільм чи книга?

Букнет Фільм чи книга?

Фільм чи книга?

Вітаю, шановне товариство! Промайнуло у мене в голові спитатися вашої думки щодо цього одвічного питання. Дуже багато фільмів знімається за мотивами книг, часом популярних, часом ні. Але коли фільм стає касовим, у багатьох виникає інтерес до книги.

Давайте класифікуємо аудиторію, враховуючи її ставлення та реакцію:

вважають, що фільм вдався; а книга значно програє;
вважають, що фільм не вдався, а книга набагато краща;
вважають, що фільм цілком незалежний від книги або ж рівноправний їй, і обидва варіанти хороші.

ті, хто читають або ж читали книгу перед переглядом фільму:

вважають, що фільм повний відстій;
вважають, що фільм перевершив книгу;
вважають, що фільм цілком незалежний від книги або ж рівноправний їй, тож обидва варіанти хороші.

Для мене усе залежить від конкретних випадків. Наприклад, «Володар перстнів». Фанати шаленіли від думки про екранізацію і цілком залишилися нею задоволені. Особисто моя думка, трилогія чудово екранізована, але не позбавляє бажання читати книги. І фільм, і книги рівноправні та рівнозначно викликають неабиякий інтерес.

Інший приклад – «Престиж». Історія про двох фокусників в екранізації Крістофера Нолана викликає бурю емоцій та міцно тримає глядача до самої розв’язки. Я взялася за книгу після перегляду фільму і залишилася розчарована нею. Чи могла б вона принести мені задоволення, якби я прочитала її до фільму? Не знаю. Зараз важко сказати. Але вона видалася мені складною та важкозрозумілою.

Ще один приклад – «Великий Гетсбі». Я прочитала книгу до фільму. Це було складно, і тоді я навіть не розуміла, для чого, власне, воно мені треба. Мова там суха, розповідь ведеться вкрай нудно і нецікаво. Але фільм бомбезний! Він такий яскравий, чітко виказує усю необхідну проблематику, розставляє акценти! Що ж, можна було не катувати себе тією книжкою…

А ось ще один приклад – «Гра престолів». Напевно, це найбільш обговорювані книга та серіал на сьогодення. Що краще – читати чи дивитися? Хтось стартував із серіалу і плюється на книгу, а хтось – навпаки. Я читала переклад, зроблений геніальним українським перекладачем (не побоюся цього слова) В’ячеславом Бродовим, і перебувала просто в екстазі. Саме цей переклад змусив мене полюбити книги і плюватися на серіал, який їх спотворив. Можна довго сперечатися з приводу особливостей його перекладу, але я цілком поділяю його думку щодо необхідності здійснювати такий переклад, який би передавав особливості авторського стилю та задану атмосферу книги. Мабуть, саме тому мені подобаються книги і я не вважаю Мартіна поганим письменником. Багато чого залежить від перекладу. Але можу сказати ще таке: оригінал шикарний.

Також потрібно враховувати, що смаки у людей різні. Хтось не сприймає фентезі, а хтось терпіти не може детективи. Тому й ставлення до книг та фільмів, основаних на них, теж у деякій мірі залежить від авторської подачі та режисерського бачення, що докорінно може змінити атмосферу книги та саму історію.

Отже, питання залишається відкритим та підлягає дискусії:

Що, у своїй переважній більшості, краще для вас: книга чи фільм, знятий на її основі? Або ж ви, як я, вважаєте, що усе залежить від конкретних випадків?

P.S. екранізацію яких книг ви хотіли б побачити у найближчому майбутньому?

Оригінал статті на litnet.com: Фільм чи книга?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення