Франція закликає допомогти придбати “найаморальнішу казку з усіх коли-небудь написаних”

Франція закликає допомогти придбати “найаморальнішу казку з усіх коли-небудь написаних”

Уряд Франції закликає місцевих бізнесменів допомогти в придбанні рукопису відомого письменника Маркіза де Сада “120 днів Содому, або Школа розпусти” вартістю 4,5 млн євро (близько 152 млн. гривень), яку потім планують передати в Національну бібліотеку. Про це повідомляє видання the Guardian.

“Les 120 Journées de Sodome ou l’École du Libertinage” (120 днів Содому, або Школа розпусти), яку згадують як “найнечистішу казку, з коли-небудь написаних з часів існування світу”, була написана дрібним почерком на 12-метровому сувої шириною 11 см у 1785 році.

Сувій, поміщений в спеціально пошитий шкіряний чохол, письменник ховав від наглядачів у заглибленні, зробленому в кам’яній стіні камери в Бастилії, де він відбував покарання після низки сексуальних скандалів.

Франція шукає допомоги, щоб придбати "найаморальнішу казку з усіх коли-небудь написаних"

За десять днів до штурму Бастилії в 1789 році де Сада перевели в психічну лікарню і він мусив залишити рукопис в камері. Через дев’ять місяців, коли короля скинули, де Сад був випущений на свободу революційною владою і відразу рушив до Бастилії. Однак від фортеці вже майже нічого не залишилося – її зруйнували дощенту.

Проте сувій вцілів після штурму та понад 100 років знаходився у колекції сім’ї аристократа-провансальця де Вільнев-Тран. Потім рукопис було продано німецькому колекціонеру та сексологу Івану Блоху, який дозволив його вперше опублікувати у 1904 році.

У 1929 році нащадки де Сада, родина Ноай, придбала рукопис і переправила його через кордон до Швейцарії, де його продали колекціонеру еротики Жерару Нордманну. У 2014 році “120 днів Содому” придбав приватний фонд. У 2017 році міністр культури Франції класифікував його як “національне надбання” та заблокував його експорт з країни.

Франція закликає допомогти придбати "найаморальнішу казку з усіх коли-небудь написаних"

Кадр з фільму “Сало: 120 днів Содому”, реж. П. Пазоліні

Описуючи “120 днів Содому” як “найрадикальніший і наймонументальніший” з творів де Сада, французький уряд зазначив “сірчану репутацію” “цього” чорного сонця “літератури” та вплив, який він справив на французьких письменників ХХ ст. Зараз уряд Франції шукає корпоративної допомоги для придбання рукопису, який оцінюється в 4,55 млн євро.

Тим бізнесменам, які допоможуть придбати рукопис де Сада для держави, уряд обіцяє зменшити відсоток корпоративного податкуЦе податок на прибуток юридичних осіб, котрий українські та іноземні підприємства відраховують зі свого прибутку..

Вілл Макморран, який у 2016 році переклав твір англійською мовою, написав, що “120 днів Содому – це не та робота, яка спокушає своїх читачів: вона нападає на них. Її читання – це, на щастя, унікальний досвід”.

Що відомо

  • Сюжет “120 днів Содому” відбувається у віддаленому від світу середньовічному замку, високо в горах, в оточенні лісів. Четверо заможних розпусників на п’ять місяців замикаються в замку Шато-де-Силлінг разом з жертвами та спільниками. Оскільки вони заявляють, що відчуття органів слуху є найбільш еротичними, вони мають намір слухати різні розпусні історії від чотирьох бувалих повій, які будуть надихати їх на участь в різних “заходах” з їх жертвами.
  • Через докладний опис сексуального насильства і жорстокості він був заборонений урядами деяких країн. У книзі маркіз де Сад виклав свої погляди як проповідника абсолютної, нічим не обмеженої свободи в питаннях суспільної моралі та сексу.

Оригінал статті на Читомо: Франція закликає допомогти придбати “найаморальнішу казку з усіх коли-небудь написаних”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Свій серед своїх”)) Флешмоб від Наталії Дев’ятко.

Ідея флешмобу #свої належить Наталії Дев’ятко, а запросила мене взяти участь Інна Камікадз. Правда, мені довелося трохи поламати голову над тим, як же краще буде розповісти про своїх читачів.

У мене на сьогодні на

Флешмоб #свої

Дякую любій письменниці Наталія Девятко (Natalia Devyatko), що започаткувала цей флешмоб. 

Суть флешмобу у тому, щоб автор розповів про своїх читачів. Які вони? Що саме цінують у його творах? Чому для них це важливо?

Наприкінці

Новини, подарунок та анонс

“Спіймати шахрая” добігає свого завершення – новина перша. Це була дуже крута авнтюрна історія, і хто ще не придбв передплату раджу робити це зараз, бо вже за кілька днів книга здорожчає.

“Стокгольмський синдром”

Запрошую!!!

Доброго всім часу доби. На годиннику 03:29 коли я це пишу вам… такий собі лист…. запрошую всіх переглянути нову книгу “Чорний кінь”. Перша глава опулікована. Має мій рекорд 10,000 слів. Ба навіть більше. Спойлерів робити не

Українська книжка здобула срібло на конкурсі European Design Award 2021

Творча майстерня «Аґрафка» здобула срібло на цьогорічному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Award. Нагороду присудили за дизайн книжки «Куди і звідки» Романи Романишин та

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"