Фонд держмайна пропонує видавництву «Преса України» не виселяти Архітектурну бібліотеку

Фонд держмайна пропонує видавництву «Преса України» не виселяти Архітектурну бібліотеку

Архітектурна бібліотека імені Заболотного та державне видавництво «Преса України» отримали лист від Регіонального відділення фонду державного майна України у Києві, в якому пропонується не виселяти бібліотеку із теперішнього приміщення й дотримуватись закону. Про це повідомляється на офіційній сторінці Архітектурної бібліотеки у Facebook.

У тексті листа Фонд держмайна посилається на статтю 20 Закону України «Про культуру» щодо заборони виселення закладів культури, зокрема бібліотек, Фонд «пропонує балансоутримувачу Державному видавництву «Преса України» забезпечити виконання вказаної норми Закону».

 

Раніше Мінрегіон звернувся до Державного управління справами, у якому нагадав про історію переміщення Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки з Гостиного двору на Шулявку на проспект Перемоги, 50, зазначивши, що будівля передбачалася як «постійним місцезнаходженням Бібліотеки» і що «будівлю буде передано на баланс». Разом з тим Мінрегіон відзначив, що «не має приміщень, які можуть бути придатні для розміщення Бібліотеки» і просить продовжити термін дії договору на один рік до розв’язання питання щодо розміщення бібліотеки.

 

Як відомо, Архітектурній бібліотеці імені Заболотного продовжили оренду приміщення поблизу станції метро «Шулявська» лише до кінця 2020-го року.

 

Нагадаємо, що минулого року Державне видавництво «Преса України» відмовлялося продовжувати договір оренди на 2020 рік з архітектурно-будівельною бібліотекою імені Заболотного. Бібліотека ризикувала опинитися на вулиці вже 1-го січня.

 

За словами депутатки Ганни Бондар, яка й повідомила про можливе виселення, таке рішення могло бути пов’язаним з намірами реалізації ДПТ, адже за адресою проспект Перемоги, 50а заплановане будівництво 24-поверового житлового будинку 50Avenue.

 

До 2012 року бібліотека розташовувалась у будівлі Гостиного двору на Контрактовій площі. Але після початку «реконструкції» вона переїхала на проспект Перемоги, біля метро «Шулявська». Та юридичною адресою бібліотеки досі залишається Контрактова площа, 4.

 

У сховищах бібліотеки імені Заболотного містяться перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів тощо.

 

Раніше повідомлялося, що Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, що розташована у Києві на вул. Прорізна, 15, може втратити приміщення.

 

Оригінал статті на Suspilne: Фонд держмайна пропонує видавництву «Преса України» не виселяти Архітектурну бібліотеку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До уваги читачів, авторів-початківців й не тільки!

Допоможете мені – допоможу Вам;) 

Гадаю, багатьом на сайті відомо, як важливо авторам-новачкам знати, що думають читачі з приводу їхніх творів, бо ж тільки таким чином можна з’ясувати, як діяти далі, аби твір набрав популярність.

Любителям історичних романів

Друзі, хочу запросити всіх читачів, котрі полюбляють книги історичної тематики, але для яких у той же час важливо, щоб твори були динамічні і  не нудні – зазирнути на сторінки мого роману “Тисячу років тому”

Хочу

Троянда кохання. Новинка 2021

Перший анонс у 2021 році!

Пропоную одразу перейти до суті))

Прем’єра нової книги у 2021 році вібудеться 24 лютого

Назва: “Троянда кохання” (троянда тут не просто так, а чому дізнаєтеся читавши книгу;)

Жанри: сучасна

Роздуми про 69

Коротше, моя цифіра, магічні 69 з усіх сторін)) зникла))

Я вже, грішним ділом, подумав на мене злі божества анафему наслали. 69 зі мною були ледь не пів року)) дякую вам всім сердешно.

Так от я ж давай мозковий штурм і вийшло

Російські письменники були свідками Української революції 1917–1921 років

Історія останніх 100 років хоч і була нібито недавно, але досить сильно спаплюжена радянською цензурою та пропагандою. Мало хто в СРСР наважувався відверто писати про побачене та почуте в ці буремні рок

Перейти до блогу