Флешмоб “Це і моя війна”

Флешмоб “Це і моя війна”

Флешмоб “Це і моя війна”

 

Власне текст блогу:

Прочитала тільки що блог Олени Скуловатової “Крим — це Україна”, і раптово мене охопили спогади про все, що відбувалося сім років тому. Я у 2014 році якраз очікувала народження дитини, і дуже добре пам’ятаю, як цілими днями були в нас удома ввімкнені стріми з Майдану, як у нашому місті теж відбувався мітинг проти Януковича, і я вперше почула, що мої земляки, коли на сцені увімкнули Державний гімн України, не стоять і мовчки слухають, як це було на масових заходах раніше, а усі, як один, співають. Це відчуття пам’ятаю й донині, як одне з найбільших піднесених у своєму житті.

А ще добре запам’ятався день 1 березня 2014 року, коли в інтернеті було дуже багато “передбачень” про те, що Росія от-от піде в наступ на Україну. І я увечері вийшла надвір, почула, як у небі гудуть кілька літаків, і мені так стало страшно за своїх дітей, що я розплакалася…

А далі було ще багато чого… На щастя, нам, жителям Центральної України, не довелося зіткнутися з війною віч-на-віч ( за винятком тих, хто був мобілізований чи йшов до збройних сил добровольцем ( пригадую, таких людей було багато), або їхав на Схід як волонтер…)

Проте декому з моїх знайомих пощастило значно менше…

Я незабаром викладу на Букнеті оповідання “На чужині”, написане на реальних подіях семирічної давнини. Головна героїня — моя добра подруга, я змінила лише імена її та її близьких, а все інше — чистісінька правда.

Коли ми з Олесею були маленькими ( а ми практично ровесниці, хоча мешкали в різних регіонах — я на Київщині, а вона — в Луганську), бабусі й дідусі розповідали нам про жахіття другої світової, яку вони пережили. Чи могла тоді Олеся подумати, що на власні очі їй доведеться побачити, як ворожий танк руйнує її будинок, втікати з дому, в чому була, захопивши тільки документи, витягувати дітей з палаючої машини, пересиджувати обстріли в окопі, зрештою, бути тяжко пораненою і тільки дивом вижити…

Ніхто не думав, що таке можливе в нашій країні, у двадцять першому столітті…

Але відтоді  минуло сім років, і я стала помічати, що всі ми потроху стали звикати до війни. Тепер звістки про загиблих бійців з’являються десь на периферії новинних сайтів, все менше людей волонтерять, провідують військових у госпіталях чи просто допомагають хто чим може — навіть морально, написавши кілька слів підтримки…

Тому я сьогодні хочу запропонувати усім авторам Букнету, хто небайдужий до долі патріотів, які захищали і захищають рідну землю, взяти участь у свого роду флешмобі “Це і моя війна!”

Давайте зберемо в один блог посилання на ваші твори про Майдан та Небесну сотню, війну на Донбасі, все, що стосується новітньої історії, свідками творення якої ми нині є.

Завжди, в усі часи, твори письменників були дзеркалом того, що відбувається у суспільстві. Історики могли переписувати підручники, ховати в архіви цілі пласти нашого минулого. Але художні твори доносили до людей правду, бо ж, як писав класик, “рукописи не горять”. Звичайно, завжди знаходилися охочі перевірити цю істину на практиці — он і Гітлер влаштовував на площах аутодафе — спалюючи книги, які чимось йому не подобалися. Сталін та його послідовники відправляли “неугодних” письменників на розстріл, до таборів чи психлікарень.

Проте Гітлер, Сталін і іже з ними давно канули в небуття, і жодна цензура не змогла знищити твори, в яких розкривалася життєва правда, а не вигадана дійсність.

Тому, якщо бажаєте долучитися до нашого флешмобу, кидайте в коментарі посилання на свої викладені на Букнеті твори про Майдан чи війну на Донбасі, це можуть бути як завершені та викладені раніше книги, так і ті, які ви тільки почали. Можливо, десь вдома у шухляді чекають свого часу вірш чи оповідання, повість або роман, які ви не наважувалися тут опублікувати — давайте спробуємо це зробити, а тоді через соцмережі розповімо про цю акцію та поширимо посилання на твори, які нас особливо вразили.

Жодних обмежень немає — це може бути твір будь-якого розміру чи жанру, головне, щоб він підходив за тематикою. Можна додати спільний тег “Це і моя війна”, щоб усі книги можна було легко знайти.

Я буду збирати активні посилання на запропоновані твори у цьому блозі. Акція не обмежена в часі, вона триватиме доки, доки нам буде що сказати з цього приводу…

Сподіваюся на підтримку адміністрації сайту та колег-авторів! 

 

Список учасників:

Роман Павленко “У володіннях Водяного” ( наразі на сайті немає)

Міла Костриця “Біль” ( наразі на сайті немає)

Lana Deniz “Депутат” ( на сайті є, але заблокований модераторами)

Ксения Демиденко “Бронежилет для сина” ( наразі на сайті немає)

Олена Скуловатова “Я вірю в тебе” ( натискайте на назву, посилання активне)

Ярина Мартин “Кордон між нами” ( натискайте на назву, посилання активне)

Таліана “Казка про Небесну Сотню” ( натискайте на назву, посилання активне)

Дарія Китайгородська “Мій Крим” ( натискайте на назву, посилання активне)

Галина Курдюмова “Сім життів та одне кохання” ( натискайте на назву, посилання активне)

Анна Дейна “Воїн у білому халаті” ( натискайте на назву, посилання активне)

Максим Власвіт “Моя хата скраю” ( натискайте на назву, посилання активне).

Олена Скуловатова “Пацанка за квотою” ( натискайте на назву, посилання активне)

Мізу Тамарі “Андрій” ( натискайте на назву, посилання активне)

Мізу Тамарі “Від любові” ( натискайте на назву, посилання активне)

Мізу Тамарі “Серце дитини” ( на сайті є, але заблоковане модераторами)

Мізу Тамарі “Мольфар. Вірний одному вітру” ( натискайте на назву, посилання активне)

Мар’яна Доля “На чужині” ( натискайте на назву, посилання активне)

IvasykAnatol “Вона варта життя” ( натискайте на назву, посилання активне)

Тарас Мельник “Громада” ( натискайте на назву, посилання активне)

Тарас Мельник “Курган” ( натискайте на назву, посилання активне)

Анатолій Хільченко “Твоя весна” (натискайте на назву, посилання активне)

Андрій Головко “Мої рани” ( натискайте на назву, посилання активне)

Інка Вікторова “Пір’їнка” ( натискайте на назву, посилання активне)

Lana Deniz “Дорога з пекла” ( на сайті є, але заблокована модераторами)

Д Норгар “Крила Яструба” ( натискайте на назву, посилання активне)

Айя Нея “Чорний Хрест” ( натискайте на назву, посилання активне)

 

Якщо когось пропустила – пишіть.

Також будемо раді новим учасникам!

Оригінал статті на Букнет: Флешмоб “Це і моя війна”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Свій серед своїх”)) Флешмоб від Наталії Дев’ятко.

Ідея флешмобу #свої належить Наталії Дев’ятко, а запросила мене взяти участь Інна Камікадз. Правда, мені довелося трохи поламати голову над тим, як же краще буде розповісти про своїх читачів.

У мене на сьогодні на

Флешмоб #свої

Дякую любій письменниці Наталія Девятко (Natalia Devyatko), що започаткувала цей флешмоб. 

Суть флешмобу у тому, щоб автор розповів про своїх читачів. Які вони? Що саме цінують у його творах? Чому для них це важливо?

Наприкінці

Новини, подарунок та анонс

“Спіймати шахрая” добігає свого завершення – новина перша. Це була дуже крута авнтюрна історія, і хто ще не придбв передплату раджу робити це зараз, бо вже за кілька днів книга здорожчає.

“Стокгольмський синдром”

Запрошую!!!

Доброго всім часу доби. На годиннику 03:29 коли я це пишу вам… такий собі лист…. запрошую всіх переглянути нову книгу “Чорний кінь”. Перша глава опулікована. Має мій рекорд 10,000 слів. Ба навіть більше. Спойлерів робити не

Українська книжка здобула срібло на конкурсі European Design Award 2021

Творча майстерня «Аґрафка» здобула срібло на цьогорічному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Award. Нагороду присудили за дизайн книжки «Куди і звідки» Романи Романишин та

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"