Флешмоб “Магія снів”. Про страхи та пристрасті.

Флешмоб “Магія снів”. Про страхи та пристрасті.

Флешмоб “Магія снів”. Про страхи та пристрасті.

Вітаю всіх авторів і читачів!

Ми самі не завжди пам’ятаємо власних снів, але яку втіху отримуємо, коли нам вдається відхилити завісу сну героя книги і спостерігати, що видає чужа підсвідомість: флешбек у минуле, передбачення майбутнього чи підказки для вирішення проблем у теперішньому.

Які ж автори не звертались до теми снів: і класики (Т.Г. Шевченко “Сон”), і сучасники (Макс Кідрук “Зазирни у мої сни”). А от я передивилася усі свої творчі здобутки і зрозуміла, що майже не зверталася до сну, як до прийому. Та все ж в одному закапелку дещо знайшла.)))

Представляю вашій увазі уривок з ще не викладеної глави мого недописаного і нині замороженого роману Дарунки небес, або опіки душі:

“Холодний страх відверто торкався її своїми слизькими щупальцями. Його крижане дихання сковувало волю та відбирало голос. Вона лише беззвучно хапала повітря, що віддавало затхлістю і цвіллю. Страх неприємно ковзнув по стегну і опинивсь між ногами, дозволяючи собі недозволене, болюче та принизливе. А коли здалося, що свідомість почала її залишати, різкий біль здавив її маленькі, майже дитячі груди, наче намагався відірвати їх від тіла. З горла в цю мить вирвався пронизливий крик, і з’явилися сили й бажання пручатися, щоб вирватися з полону болю й страху. Та він просто так не випускав свою жертву. Його щупальця оплелися навколо її шиї, все сильніше стискаючи горло, перекриваючи дихання та відправляючи в темряву.

Люся прокинулася важко дихаючи. Вона нервово витирала з чола холодний піт, жадібно ковтаючи повітря. Серце шалено калатало, наче намагалося вистрибнути з грудей. Навколишня темрява підступно проникала в душу паралізуючим страхом.

Швидко увімкнувши нічник, дівчина полегшено зітхнула: то був лише сон. Кошмар.

Тиша зимової ночі  заспокоювала, лікувала, вгамовувала серцебиття. Та от позбавити страху не могла. Люся до ранку так і не заснула, бездумно роздивлялася стелю у тьмяному світлі нічника. Вона боялася заплющити очі, щоб не повернутися знову в те жахіття. Навіть уві сні.”

А щоб трохи пом’якшити гнітючу атмосферу цього уривка, пропоную навідатися до дуже пристрасного сну, в якому кожна жінка мріє опинитися, головне, щоб з коханим!)))) Цього разу це буде поезія.) Заглавний вірш з одноіменної збірки Я прийду в твої сни…

Я прийду в твої сни, без запрошення, нишком, як злодій,

Мій смарагдовий погляд породить сум`яття в душі,

Не торкнусь твоїх губ – спричиню цим шалену негоду:

Буревії бажання та ревнощів зливи й дощі.

 

Я прийду в твої сни ніжним вальсом весняним Шопена,

І пройду лабіринтом твоїх недоторканих мрій,

Де надія живе невагома, п`янка, незбагненна,

Що твоя я навіки, а ти – тільки мій, тільки мій…

 

Я прийду в твої сни, як зоря в безіменнім сузір`ї,

Щоби сяйвом своїм освітити тобі небосхил.

І  щоночі – у сон, наче птаха з надією в вирій,

І  щоночі – у пристрасть, в коханні лишатися сил.

 

Я прийду у твій сон, щоб таємно з тобою зустрітись,

Щоб співати з тобою лише оргазмічні пісні

Ти чекай мене, любий, а я обіцяю наснитись,

Щоб кохав мене щиро і палко хоча б уві сні.

Естафету хотілось би передати Ірині Ярошенко, Юліанні Бойлук, Мар’яні Долі та усім, хто має, що сказати сновидіннями зі своїх творів.

Щиро ваша Ана Пест

Оригінал статті на Букнет: Флешмоб “Магія снів”. Про страхи та пристрасті.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"