У 2020-му обсяг українського ринку коміксів склав 69 млн грн – дослідження

У 2020-му обсяг українського ринку коміксів склав 69 млн грн – дослідження

Співзасновник видавництва Spring Comics Максим Курінний підготував матеріал про підсумки 2020 року на українському ринку коміксів. Про це йдеться на сайті Spring Comics.

Так, попри пандемію у 2020 році в Україні було видано 163 комікси. Щоб придбати всі комікси, видані минулого року, доведеться заплатити 37 238 грн за 163 тайтлів (враховані лише друковані видання, які можна купити).

 

П’ятірка видавництв на кишеню українця:

 

 • Рідна мова – 37 коміксів (11 500 грн)
 • TUOS Comics – 15 коміксів (3 130 грн)
 • Видавництво – 7 коміксів (2 820 грн)
 • Mal`Opus – 11 коміксів (2 625 грн)
 • Nasha Idea – 12 коміксів (2 083 грн)

 

Загалом у 2020-му комікси видавали 30 українських видавництв.

 

«Кількість видавництв невпинно росте, кожен починає відвойовувати свою частку ринку. Мало хто міг уявити у 2017, що через 4 роки буде аж 30 видавництв. Ринок стрімко розвивається, стає зрозумілішим, дотримується класичних правил бізнесу – виживе той, хто пропонує потрібний читачу контент і має кращі місця реалізації своєї продукції», – зазначається у звіті.

 

За інформацією Spring Comics, український ринок коміксів 2020 року склав 69 млн грн.

 

«Буде правильним рахувати частку ринку коміксів 2020 року через вал (або ВВП) у контексті загальної роздрібної вартості тиражу видавництв. Важливо не скільки тайтлів видало видавництво, а скільки воно може заробити, продаючи свої мальописи. Чим вищі фінансові показники, тим більше видавництво, розвиває індустрію, бо кожна гривня осідає в комікс-шопах і т.п. Тому ми оцінюємо частку ринку виключно в контексті валу грошей, що генерує видавництво. Варто зазначити, що від 30% до 50% з продажів залишається в магазинах та комікс-шопах», – йдеться у матеріалі.

 

П’ятірка видавництв із найбільшим валом:

 

 • Рідна мова – 15 962 500 грн
 • Ранок – 6 704 000 грн
 • Northern Lights – 5 330 000 грн
 • Nasha Idea – 5 110 700 грн
 • Mal`Opus – 4 557 000 грн

 

«Видавництво «Рідна мова» одне з небагатьох, яке має потужну мережу роздрібної та оптової торгівлі, що дозволяє реалізувати великі наклади коміксів. «Рідна мова» широко охоплює торгові мережі й аудиторію, через збут своєї продукції в таких великих мережах як «Ашан». «Рідна мова» може виконати всі необхідні умови: пропонувати найбільший асортимент з великим тиражем та низьку ціну в Україні. Тому можна вважати, що «Рідна мова» поза конкуренцією в плані фінансового валу та можливостей дистрибуції. Сьогодні – це головний видавець мальописів в Україні», – підкреслює Максим Курінний.

 

Середня вартість коміксу в Україні становить 212 грн.

 

П’ятірка найдорожчих видавництв (за середньою ціною коміксу):

 

 • Видавництво – 402,86 грн.
 • Рідна Мова – 310,81 грн.
 • Lantsuta – 295,00 грн.
 • ArtBooks – 250,00 грн.
 • Ранок – 245,83 грн.

 

У 2020 році середній тираж коміксів становив 2 350 примірників для повноцінних видань (сингли не враховано, бо там інший ціновий сегмент друку). У більшості видавництв є межа в 2000 примірників. Видавець за рік збуває від 30% до 80% тиражу.

 

Крім того, у звіті зауважується, що на українському ринку склалася гарна ситуація з арт-буками комп’ютерних ігор. Середня ціна такого видання становить 745 грн.

 

Водночас ринок вітчизняних мальописів в Україні становить 10%. Середня ціна українського мальопису – 158 грн.

 

«Ринок коміксів росте, і це впливає на вітчизняний мальопис. Щоб купити всі вітчизняні мальописи, які були видані у 2020 році, вам буде достатньо 3165 грн. Для порівняння, це менше ніж 5-ть арт-буків «Mal`Opus» та «Vovkulaka» (3725 грн). Я розумію, що не можна порівнювати арт-буки з коміксами, але мені хочеться, щоб ви відчули всю епічність», – пише Курінний.

«Розглянута тут статистика базується на інформації про видані у 2020 році комікси, яку в минулому році спершу завбачливо збирав Денис Скорбатюк, а згодом до нього приєдналися Микита Янюк та Драмор, за що я їм дуже вдячний. Усі фінансові показники збиралися із відкритих джерел – сайтів видавництв. Звісно, може статитися так, що ми десь помилилися, тому завчасно прошу всіх уважних повідомити про помилку на імейл info@springcomics.com, щоб ми могли її виправити», – підкреслюється у матеріалі.

 

З повним звітом, а також рекомендаціями для українських авторів мальописів можна ознайомитися на сайті Spring Comics.

 

Як повідомлялося, видавництво «Боривітер», що було засноване у 1991 році й видавало освітню та художню літературу, перезапускається і тепер видаватиме комікси.

 

 

Чільна: комікс «Загублені. Orphan sources»

Оригінал статті на Suspilne: У 2020-му обсяг українського ринку коміксів склав 69 млн грн – дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 році

Упродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про  це повідом

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"