У Шепетівці встановили меморіальну дошку Лесі Українці

У місті Шепетівка Хмельницької області до 150-річчя з дня народження Лесі Українки відкрили меморіальну дошку письменниці. Про це йдеться на сторінці міської ради Шепетівки у фейсбуці.
Зазначається, що меморіальну дошку встановили на фасаді міського будинку культури.
Захід відбувся за участі авторки меморіальної дошки — нетішинської скульпторки, художниці, лауреатки премії Лесі Українки Світлани Лелях-Бегутової, депутата Нетішинської міської ради Олександра Степанюка, народознавиці, письменниці, членкині Національної спілки журналістів України Марії Караван.
Зауважимо, дослідження науковця Анатолія Сваричевського свідчать про те, що біографія Лесі Українки пов’язана з історією Хмельниччини.
«Фізична недуга примушувала поетесу відвідувати різні міста, щороку лікуватися. Проте, виявляється, на Хмельниччину приїжджала Леся Українка не лише з лікувальною метою. В місті Полонному мешкав рідний брат батька Лесі Українки – Григорій Антонович Косач, або «дядя Гриша», як його називала Леся. В 1893 році його будинок в Полонному відвідувала Леся Українка», — зазначають у Шепетівській міськраді.
Крім того, дослідники встановили, що з метою пройти курс лікування на Хаджибейському лимані, письменниця проїжджала станції Рівне, Здолбунів, Славуту, Шепетівку, Козятин, Вінницю.
Як повідомлялося, в Україні просять реконструювати меморіал Лесі Українки та родини Косачів на Байковому цвинтарі в Києві й усунути совєцький напис на могилі Лариси Косач із фрагментом некрологу, опублікованого в радянській газеті «Рабочая правда» 1913 року.
Оригінал статті на Suspilne: У Шепетівці встановили меморіальну дошку Лесі Українці
Блог
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкілСтаном на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я
Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролівФінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь
Із романів Аґати Крісті вилучать образливі словаЗ романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.