У Чернігові створюють літературну школу для дітей

У Чернігові створюють літературну школу для дітей

У Чернігові, на базі міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, створюють першу в місті дитячу літературну школу «Кошлатий Борушко».

Про це Укрінформу повідомила піарменеджер проєкту, письменниця та працівниця бібліотеки Олена Терещенко.

«Будемо набирати дітей віком від 8 до 16 років, які пишуть вірші та прозу, мають якісь ідеї. Під час занять вони зможуть вдосконалити свої навички. Викладачами у школу ми запросимо відомих письменників Сергія Пантюка, Валентину Мастєрову, Валентину Михайленко, Ганну Арсенич-Баран. Це люди, які й самі вміють писати і можуть навчити дітей розробляти сюжети, проробляти персонажі, писати діалоги», — розповіла вона.

За словами Терещенко, також у цій школі проводитимуться заняття з художньої творчості та акторської майстерності: щоб діти могли проілюструвати свої твори та вміли їх презентувати публіці.

За підсумками навчання буде випущено збірку творів юних літераторів. Організатори школи планують, що вона доповнить перелік сувенірної продукції, яка пропонуватиметься гостям міста. Адже писатимуть діти про Чернігів, на основі місцевих легенд.

«Літературної сувенірної продукції у нас фактично немає — на відміну від Львова, де видано багато таких збірок», — зауважила Терещенко.

Вона додала, що проєкт створення дитячої літературної школи Чернігівський обласний осередок Національної спілки письменників подав на розгляд Українського культурного фонду (УКФ). Водночас організатори збирають необхідне співфінансуваня. На сьогодні з необхідних понад 55 тис. грн зібрано вже 39 тис.

Кошти підуть на організацію навчального процесу в школі та видання підсумкової збірки. Якщо допоможе й УКФ, то викладачам виплатять гонорари. Для слухачів школи навчання буде безкоштовним.

Борушко Кошлатий, на честь якого названо школу та який став її символом, – це чарівний коник, персонаж чернігівської билини XII ст., прототип відомого Горбоконика, який допомагає своєму господарю виконати нездійсненні завдання. Сувенірного «Борушка» для майбутньої школи за принципом ляльки-мотанки виготовила чернігівська майстриня Олександра Дідович.

За словами Терещенко, ідея відкриття «Кошлатого Борушка» стала логічним продовженням реалізації в Чернігові проєкту «Літературна школа «Цвіт папороті» для дорослих, що за підтримки УКФ був реалізований улітку 2019 року.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Чернігові створюють літературну школу для дітей

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За нас, прекрасних!

Вітаю всіх дівчат і жінок з сьогоднішнім днем!

Хай свято й визнання буде кожного дня. Але щодо радикального фемінізму, займуся самоцитуванням: “боротьба за права іноді перетворюється на нав’язливу ідею, а то й справжню

Вітаю зі святом!!!

Любі, дівчатка! Я хочу привітати вас зі святом 8 березня. І в цей день хочу вам побажати, щоб ми були щасливими, залишалися завжди красивими, коханими, і щоб кожна із нас отримала свій подаруночок. ВІТАЮ!!!❤️❤️❤️

“Своя Кров” близько…

Аскер відчуває її…вже скоро закінчення мандрівки. Гайда !

https://booknet.com/uk/book/svoya-krov-b307863

З 8 березня! Паперова книжечка+фото)))

Весна — пора кохання. Подаруйте собі або своїм близьким трішечки тепла і кохання у вигляді цікавої та красивої любовної збірочки «Бо кохаю…», в яких є моє оповідання “Кохання з першого войсу”) 

Всі, кому

Хто там святкує?

Привіт усім, хто таки зазирнув на Букнет!
Помітила, що сьогодні статистика надзвичайно сумна – переглядів малувато, то й блоги майже не оновлюються) То ж, це означає одне – сьогодні читачам точно не до книжок) Може, воно й на

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"