У Чернівецького драмтеатру є брат-близнюк у Німеччині

У Чернівецького драмтеатру є брат-близнюк у Німеччині

Сьогодні Чернівецький обласний драмтеатр ім. Ольги Кобилянської – одна з візитівок міста. А ще півтора століття тому довкола місця, де його побудували, був ліс і цвинтар. Про це пише svitua.org.

Театр з’явився у Чернівцях з ініціативи міського магістрату, який 1897 року створив комісію щодо будівництва нового театру на зміну старому дерев’яному.

Проект будівлі замовили у престижному на той час архітектурному бюро “Фельнер і Гельнер” у Відні. Однак через бюрократичну тяганину наріжний камінь урочисто заклали лише 1904 року.

“Чернівецький театр імені Кобилянської побудований талановитими архітекторами Гельмером і Фельнером на початку ХХ століття.‭ ‬Проект замовили у престижному архітектурному бюро‭ “‬Фельнер і Гельмер‭”‬.‭ ‬У‭ ‬1900‭ ‬році Фельнер особисто приїхав до Чернівців для ознайомлення з місцевістю.‭ ‬Спочатку архітектор забажав ділянку під майбутнє будівництво у‭ ‬парку Франца Йосифа або безпосередньо на площі Австрії‭ (‬нині Соборна площа‭)‬.‭ ‬З різних причин ці варіанти були відхилені й вибрали те місце,‭ ‬де зараз красується наш театр.‭ ‬У травні‭ ‬1902‭ ‬року проект театру вже був готовий,‭ ‬але до його будівництва не було готове місто.‭ ‬Не вистачало коштів.‭ ‬Офіційно працювати почали‭ ‬першого серпня‭ ‬1904‭ ‬року.‭ ‬Збудували театр за‭ ‬один рік і‭ ‬два місяці” – розповів ‬колишній директор театру,‭ ‬історик театру Буковини Тадей Сулятицький.

“Мало хто знає,‭ ‬та в місті Фюрт у Німеччині є такий самий театр,‭ ‬як і наш.‭ ‬Це його брат-близнюк.‭ ‬Та завдяки тому,‭ ‬що наша‭ ‬Театральна площа на кілька метрів‭ ‬вкопана‭, ‬— наш театр має кращий вигляд і вигідно відрізняється від німецького”, – додав він.

Після приходу радянської влади тут створили першу українську театральну трупу, дебютом якої стала п’єса Лесі Українки “Лісова пісня”.

1954 року театру надали ім’я видатної буковинки, письменниці Ольги Кобилянської, а в 1980-му їй установили пам’ятник перед фасадом.

Фото з колекції Едварда Туркевича

Фото 1904 року, на якому – початок будівництва драмтеатру ім. Ольги Кобилянської. На задньому плані в центрі видніється вхід на старе кладовище, яке розташовувалось в районі нинішньої вулиці Лесі Українки з 2 половини 18 століття майже до кінця 19 століття.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Чернівецького драмтеатру є брат-близнюк у Німеччині

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"