У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Видавничий будинок Gallimard оголосив, що у Франції вперше опублікують невидані рукописи відомого французського письменника Марселя Пруста під назвою “Сімдесят п’ять сторінок”.

Книга, яка розкриває нові деталі стосовно magnum opus письменника – циклу “У пошуках утраченого часу”, вийде 18 березня 2021 року. Тривалий час про існування “Сімдесяти п’яти сторінок” достоменно нічого не було відомо.

У 1954 році редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років у передмові до роману “Проти Сент-Бева”. Імовірно, текст зберігався у де Фаллуа, проте у 1962 році він не передав його в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.

Про “Сімдесят п’ять сторінок” стало відомо тільки після смерті редактора у 2018 році. За словами видавничого дому, рукописи є “найбільш ранньою версією” романів “У пошуках утраченого часу”.

“Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первозданного Прустовського шифру”, – відзначили в Gallimard.

Редакторкою книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень (CNRS) Наталі Мор’як. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тад’е.

Що відомо

  • “У пошуках утраченого часу” – масштабний роман французького письменника Марселя Пруста, складений з семи частин, які були опубліковані між 1913 і 1927 роками. Цикл вважається одним з найвидатніших літературних творів XX століття.
  • Українською мовою його переклав Анатоль Перепадя, він публікувався у видавництві “Юніверс” з 1997 по 2002 рік.

Оригінал статті на Читомо: У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Короткі сюжетні поради

Якщо помічаєте ці 6 ознак — варто переглянути сюжет!

Читач не розуміє хто тут головний герой (отже не відчуває з ним зв’язку).

Читач знає, хто герой, однак в героя немає чіткої мети (отже читач не розуміє мети

Переможці розірашу!!!

Привіт! Це цілий інфаркт, коли доходить до визначення переможців))) На один промокод до “Руда чайка” 32 бажаючих! Добре, що я фарбую волосся, не буде видно сивини) Отже, кому сьогодні посміхнулася удача:

Единий промокод

Флешмоб “Це і моя війна!”

Прочитала тільки що блог Олени Скуловатової “Крим – це Україна”, і раптово мене охопили спогади про все, що відбувалося сім років тому. Я у 2014 році якраз очікувала народження дитини, і дуже добре пам’ятаю, як цілими

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ‘2020» оголосив лавреатів

Стали відомі лавреати ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України. Серед лавреатів: «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри (ArtHuss), «Амадока» Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева), «Хлібне […]

Різдво Ірини Мельник

Мельник Ірина. Вікна. Книга перша: поезії. – Львів: Джезва, 2016. – 104 с.

Її твори сповнені віталізму. У них, чистих і ніжних, оприявнені життєвість, незнищенність нації. Про це пише zolotapektoral.

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"