У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Видавничий будинок Gallimard оголосив, що у Франції вперше опублікують невидані рукописи відомого французського письменника Марселя Пруста під назвою “Сімдесят п’ять сторінок”.
Книга, яка розкриває нові деталі стосовно magnum opus письменника – циклу “У пошуках утраченого часу”, вийде 18 березня 2021 року. Тривалий час про існування “Сімдесяти п’яти сторінок” достоменно нічого не було відомо.
У 1954 році редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років у передмові до роману “Проти Сент-Бева”. Імовірно, текст зберігався у де Фаллуа, проте у 1962 році він не передав його в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.
Про “Сімдесят п’ять сторінок” стало відомо тільки після смерті редактора у 2018 році. За словами видавничого дому, рукописи є “найбільш ранньою версією” романів “У пошуках утраченого часу”.
“Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первозданного Прустовського шифру”, – відзначили в Gallimard.
Редакторкою книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень (CNRS) Наталі Мор’як. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тад’е.
Що відомо
- “У пошуках утраченого часу” – масштабний роман французького письменника Марселя Пруста, складений з семи частин, які були опубліковані між 1913 і 1927 роками. Цикл вважається одним з найвидатніших літературних творів XX століття.
- Українською мовою його переклав Анатоль Перепадя, він публікувався у видавництві “Юніверс” з 1997 по 2002 рік.
Оригінал статті на Читомо: У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.