У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Видавничий будинок Gallimard оголосив, що у Франції вперше опублікують невидані рукописи відомого французського письменника Марселя Пруста під назвою “Сімдесят п’ять сторінок”.

Книга, яка розкриває нові деталі стосовно magnum opus письменника – циклу “У пошуках утраченого часу”, вийде 18 березня 2021 року. Тривалий час про існування “Сімдесяти п’яти сторінок” достоменно нічого не було відомо.

У 1954 році редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років у передмові до роману “Проти Сент-Бева”. Імовірно, текст зберігався у де Фаллуа, проте у 1962 році він не передав його в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.

Про “Сімдесят п’ять сторінок” стало відомо тільки після смерті редактора у 2018 році. За словами видавничого дому, рукописи є “найбільш ранньою версією” романів “У пошуках утраченого часу”.

“Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первозданного Прустовського шифру”, – відзначили в Gallimard.

Редакторкою книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень (CNRS) Наталі Мор’як. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тад’е.

Що відомо

  • “У пошуках утраченого часу” – масштабний роман французького письменника Марселя Пруста, складений з семи частин, які були опубліковані між 1913 і 1927 роками. Цикл вважається одним з найвидатніших літературних творів XX століття.
  • Українською мовою його переклав Анатоль Перепадя, він публікувався у видавництві “Юніверс” з 1997 по 2002 рік.

Оригінал статті на Читомо: У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"