У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Видавничий будинок Gallimard оголосив, що у Франції вперше опублікують невидані рукописи відомого французського письменника Марселя Пруста під назвою “Сімдесят п’ять сторінок”.

Книга, яка розкриває нові деталі стосовно magnum opus письменника – циклу “У пошуках утраченого часу”, вийде 18 березня 2021 року. Тривалий час про існування “Сімдесяти п’яти сторінок” достоменно нічого не було відомо.

У 1954 році редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років у передмові до роману “Проти Сент-Бева”. Імовірно, текст зберігався у де Фаллуа, проте у 1962 році він не передав його в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.

Про “Сімдесят п’ять сторінок” стало відомо тільки після смерті редактора у 2018 році. За словами видавничого дому, рукописи є “найбільш ранньою версією” романів “У пошуках утраченого часу”.

“Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первозданного Прустовського шифру”, – відзначили в Gallimard.

Редакторкою книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень (CNRS) Наталі Мор’як. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тад’е.

Що відомо

  • “У пошуках утраченого часу” – масштабний роман французького письменника Марселя Пруста, складений з семи частин, які були опубліковані між 1913 і 1927 роками. Цикл вважається одним з найвидатніших літературних творів XX століття.
  • Українською мовою його переклав Анатоль Перепадя, він публікувався у видавництві “Юніверс” з 1997 по 2002 рік.

Оригінал статті на Читомо: У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"