У Флоренції готуються до встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку

У Флоренції готуються до встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку

Ще навесні 2020 року повідомлялось, що в Італії планувалося встановлення пам’ятника видатному українському генію Тарасу Шевченку у Флоренції. Це мало відбутися в березні 2020 року, але через організаційні причини не сталося.

І ось тепер маємо гарну новину – справа з монументом вийшла на фінішну пряму. Про це повідомив сам співавтор – скульптор Олег Пінчук в своєму Фейсбуці.

У Флоренції розпочався демонтаж старого фонтана, на місці якого буде встановлено пам’ятник Шевченку. Як інформує ukrrain.com, про це повідомила пресслужба Почесного консульства України у Флоренції.

«Місто, в якому навіть викорчувати камінчик із бруківки неможливо, важка бюрократична робота…. Але це зробила надзвичайно сильна і мотивована команда у складі Сергія Боярчукова, Сергія Алєксєєва, Дмитра Воловниківа та багатьох інших, яких будемо ще неодноразово згадувати», – йдеться у повідомленні Почесного консульства України у Флоренції.

Пам’ятник Тарасу Шевченку для Флоренції є спільним проєктом творчого колективу в складі одного з найвідоміших і провідних скульпторів України Олега Пінчука, а також його друзів – Богдана Томашевського і Володимира Шолудька.

Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку у Флоренції стане надзвичайно важливою історичною подією не лише для українців в Італії, а й узагалі для всіх українців у світі.

У дипломатичному відомстві нагадали історію, що передувала цій події. Зокрема, йдеться про підписання в 1967 році акту про побратимство міст Флоренції та Києва.

У 2015 році спільними зусиллями Київської міської ради, Посольства Італії в Україні та міжпарламентської  групи дружби України та Італії на Володимирській гірці встановили пам’ятник італійському поету, що народився у Флоренції, Данте Аліг’єрі.

А в 2016 році нинішній мер міста Києва Віталій Кличко під час робочого візиту до Флоренції на зустрічі з мером цього міста Даріо Нарделлою обговорив можливість встановлення там пам’ятника великому Тарасу.

Очікується, що монумент Шевченку стане подарунком від Києва місту-побратиму Флоренції.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Флоренції готуються до встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 році

Упродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про  це повідом

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"