У січні вийде друком книжка есеїв на фокус-тему Українського ПЕН “Що…

У січні вийде друком книжка есеїв на фокус-тему Українського ПЕН “Що…

На початку 2021 року у видавництві “Дух і Літера” побачить світ збірка есеїв українських інтелектуалів, написаних на фокус-тему Українського ПЕН 2019/2020 “Що дасть нам силу?”  Про це повідомляє pen.org.ua.

Що дасть нам силу? Нам як індивідам, нашим родинам, країні, світові? У кожного з нас є своя відповідь на це питання, хоч у важкі часи вона може не спрацьовувати, і тоді так важливо знайти пояснення, пораду, опертя, зокрема і в думках тих, кому довіряємо, до кого дослухаємось. У 2019-2020 роках українці потребували додаткових джерел сили, бо ж до війни, невизначеності, політичного популізму, додалися пандемія і глобальна криза. Саме на тлі цих подій і народилися есеї двадцяти п’яти провідних українських інтелектуалів на фокус-тему Українського ПЕН “Що дасть нам силу?”, які спочатку з’явились у виданні “Новое время”. Зібрані під однією обкладинкою, ці тексти відображають непростий період викликів у житті кожного зокрема та України загалом. 

“Відлуння подій, що позбавляли нас сил, і тих, що нам їх додавали, звучало в наших есеях протягом року, – зазначає в передмові до книжки упорядниця видання, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. – Водночас кожен автор намагався знайти власну відповідь на питання, де ми можемо знаходити сили під час війни, зневіри, неправди, популізму, глобальної кризи. Коли ж усі написані есеї “переплелися” на сторінках цієї книжки, стало помітно, як вони перегукуються між собою, підхоплюють раніше озвучену думку, перекидають одне одному м’яча на цьому спільному полі пошуку відповідей і рішень”. 

Авторами книжки стали письменники, журналісти, культурологи, філософи, економісти, священнослужителі – Наталка Сняданко, Борис Херсонський, Ірина Славінська, Віталій Пономарьов, Остап Сливинський, Лариса Денисенко, Андрій Любка, Мирослава Барчук, Мирослав Маринович, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Катерина Ботанова, Зоя Казанжи, Андрій Курков, Борис Ґудзяк, Степан Процюк, Ярослав Грицак, Олеся Яремчук, Ія Ківа, Микола Рябчук, Володимир Рафєєнко, Ірина Старовойт, Валерій Пекар, Вікторія Амеліна і Тарас Прохасько. 

Ідея фокус-теми Українського ПЕН 2019/2020 належить літературознавиці Ірині Старовойт. Проєкт есеїв у виданні “Новое время” курувала журналістка Оксана Мамченкова. Обкладинку книжки створила дизайнерка Мирослава Мохнацька. Над виданням також працювали Анастасія Негруцька, Надія Грекович, Анастасія Левкова та Єлизавета Даценко. 

Збірка “Що дасть нам силу?” вийде в рамках серії “Бібліотека Українського ПЕН”. Нагадаємо, що цього року ПЕН ініціював видання ще двох книжок есеїв: “Мости замість стін” (“Видавництво Старого Лева”) та “Майбутнє, якого ми прагнемо” (“Темпора”).

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У січні вийде друком книжка есеїв на фокус-тему Українського ПЕН “Що…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До уваги читачів, авторів-початківців й не тільки!

Допоможете мені – допоможу Вам;) 

Гадаю, багатьом на сайті відомо, як важливо авторам-новачкам знати, що думають читачі з приводу їхніх творів, бо ж тільки таким чином можна з’ясувати, як діяти далі, аби твір набрав популярність.

Любителям історичних романів

Друзі, хочу запросити всіх читачів, котрі полюбляють книги історичної тематики, але для яких у той же час важливо, щоб твори були динамічні і  не нудні – зазирнути на сторінки мого роману “Тисячу років тому”

Хочу

Троянда кохання. Новинка 2021

Перший анонс у 2021 році!

Пропоную одразу перейти до суті))

Прем’єра нової книги у 2021 році вібудеться 24 лютого

Назва: “Троянда кохання” (троянда тут не просто так, а чому дізнаєтеся читавши книгу;)

Жанри: сучасна

Роздуми про 69

Коротше, моя цифіра, магічні 69 з усіх сторін)) зникла))

Я вже, грішним ділом, подумав на мене злі божества анафему наслали. 69 зі мною були ледь не пів року)) дякую вам всім сердешно.

Так от я ж давай мозковий штурм і вийшло

Помер відомий поет та графік Роман Садловський

У Львові на 57-му році життя помер Роман Садловський, український поет та графік, учасник літературного угруповання «ЛуГоСад». про це повідомила на Facebook дружина його брата Юрія Маріа

Перейти до блогу