У США створюють фонд боротьби з цензурою літератури

У США створюють фонд боротьби з цензурою літератури

PEN America та генеральний директор видавництва Penguin Random House Маркус Доле створюють фонд для боротьби з цензурою. Про це повідомили на сайті PEN America.

 

Фонд створюють, «щоб у реальному часі боротися зі загрозами свободі слова, що зростають, та створити дискурс в громадах по всій країні», — зазначають у PEN America. Фонд матиме назву Dohle Book Defense Fund, його створення присвячене до сторіччя літературної організації. 

 

Маркус Доле, генеральний директор Penguin Random House, особисто пожертвує щонайменше 500 000 доларів організації PEN America для боротьби з забороною літератури у Сполучених Штатах, оскільки він має довгу історію співпраці із PEN America, працюючи в раді опікунів організації з 2016 року та виконуючи функції виконавчого віцепрезидента ради.

 

«Ми маємо справу з новими проблемами та заборонами щотижня, і ці зусилля заплутані в більш масштабній політичній битві за наративи, доступні в цій країні», – зазначила Сюзанна Носсель, генеральна директорка PEN America. «З огляду на його минуле, Маркус глибоко налаштований на темні сторони, які ховаються суспільстві, і на те, як все може швидко змінитися. За його підтримки PEN America готовий продовжити боротьбу за підтримку та захист ролі книжки в суспільстві», — додала вона.

 

Кошти з фонду використовуватимуться для стимулювання ініціатив PEN America щодо освіти громадськості, партнерства з місцевими громадськими групами для захисту від цензури, відстеження, викриття нападів на книжки та скасування ідеї, що законодавчі органи штатів мають впливати на те, що відбувається в шкільних класах.

 

Маркус Доле зазначив про сплеск цензури у США для The New York Times, що це «небезпечно. Це немислимо. І це дуже терміново, це пов’язано з майбутнім нашої демократії».

 

Він сподівається, його приклад наслідуватимуть, зробивши пожертвування до щойно створеного фонду, який надаватиме підтримку громадам, де з книжками виникають проблеми.

 

Нагадаємо, останнім часом у США заявляють про цензуру щодо книжок у школах. Там спостерігається сплеск звернень батьків, активістів і законодавців, які вимагають вилучити певні книжки зі шкіл, проблеми, які традиційно обмежувалися засіданнями шкільної ради, переносять в політичну сферу. У Флориді створили законопроєкт, що обмежує книжки на такі теми, як сексуальна орієнтація чи гендерна ідентичність, а губернатори Техасу та Південної Кароліни доручили освітянам викорінити те, що вони називають порнографічним матеріалом у шкільних бібліотеках. Зокрема, на початку 2022-го року в низці шкіл виключили комікс про Голокост зі шкільної програми.

 

Джерела: The Bookseller, The New York Times

 

Чільне фото: Financial Times

Оригінал статті на Suspilne: У США створюють фонд боротьби з цензурою літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжки

На площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп

Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців

Керівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф

95% учителів вважають, що успішність учнів погіршилася

Згідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр

10 важливих думок Салмана Рушді на Lviv Book Forum

У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най

Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?

Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"