У США створюють фонд боротьби з цензурою літератури

У США створюють фонд боротьби з цензурою літератури

PEN America та генеральний директор видавництва Penguin Random House Маркус Доле створюють фонд для боротьби з цензурою. Про це повідомили на сайті PEN America.

 

Фонд створюють, «щоб у реальному часі боротися зі загрозами свободі слова, що зростають, та створити дискурс в громадах по всій країні», — зазначають у PEN America. Фонд матиме назву Dohle Book Defense Fund, його створення присвячене до сторіччя літературної організації. 

 

Маркус Доле, генеральний директор Penguin Random House, особисто пожертвує щонайменше 500 000 доларів організації PEN America для боротьби з забороною літератури у Сполучених Штатах, оскільки він має довгу історію співпраці із PEN America, працюючи в раді опікунів організації з 2016 року та виконуючи функції виконавчого віцепрезидента ради.

 

«Ми маємо справу з новими проблемами та заборонами щотижня, і ці зусилля заплутані в більш масштабній політичній битві за наративи, доступні в цій країні», – зазначила Сюзанна Носсель, генеральна директорка PEN America. «З огляду на його минуле, Маркус глибоко налаштований на темні сторони, які ховаються суспільстві, і на те, як все може швидко змінитися. За його підтримки PEN America готовий продовжити боротьбу за підтримку та захист ролі книжки в суспільстві», — додала вона.

 

Кошти з фонду використовуватимуться для стимулювання ініціатив PEN America щодо освіти громадськості, партнерства з місцевими громадськими групами для захисту від цензури, відстеження, викриття нападів на книжки та скасування ідеї, що законодавчі органи штатів мають впливати на те, що відбувається в шкільних класах.

 

Маркус Доле зазначив про сплеск цензури у США для The New York Times, що це «небезпечно. Це немислимо. І це дуже терміново, це пов’язано з майбутнім нашої демократії».

 

Він сподівається, його приклад наслідуватимуть, зробивши пожертвування до щойно створеного фонду, який надаватиме підтримку громадам, де з книжками виникають проблеми.

 

Нагадаємо, останнім часом у США заявляють про цензуру щодо книжок у школах. Там спостерігається сплеск звернень батьків, активістів і законодавців, які вимагають вилучити певні книжки зі шкіл, проблеми, які традиційно обмежувалися засіданнями шкільної ради, переносять в політичну сферу. У Флориді створили законопроєкт, що обмежує книжки на такі теми, як сексуальна орієнтація чи гендерна ідентичність, а губернатори Техасу та Південної Кароліни доручили освітянам викорінити те, що вони називають порнографічним матеріалом у шкільних бібліотеках. Зокрема, на початку 2022-го року в низці шкіл виключили комікс про Голокост зі шкільної програми.

 

Джерела: The Bookseller, The New York Times

 

Чільне фото: Financial Times

Оригінал статті на Suspilne: У США створюють фонд боротьби з цензурою літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"