У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора Онацького

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора Онацького

У Сумах видали альбом-монографію про Никанора Онацького – діяча української культури, який заснував місцевий художній музей. Останній у 2020 році відзначив сторічний ювілей. Книга видана бюджетним коштом у рамках Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019-2021 роки за 50 тис грн.

Никанор Онацький зберіг мистецьку спадщину саме у Сумах, розповіла ідейниця книги, директорка Сумського обласного художнього музею ім.Н.Онацького Надія Юрченко.

“У 1918 році до нас приїхала велика колекція Оскара Гансена, вона мала повернутися до Києва, до столиці УНР, але Онацький зробив все, щоб її залишити тут. Він умовив всіх керівників нашого міста, щоб створити музей для майбутніх поколінь”, – говорить директорка музею.

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора ОнацькогоСуспільне Суми

Коли Надія Юрченко придумала книгу про Никанора Онацького, вона вирішила, що це буде збірка, яка охарактеризує його якнайповніше. Монографія поділена на періоди життя і творчості художника, містить унікальні фотографії та документи, його мистецькі й поетичні твори, тут представлена детальна бібліографія та інформація про виставки Никанора Онацького.

“Життя в Лебедині, де він одружився, народилися Наталія та Андрій, потім його запросили до Сум. З 1913 по 1933 рік він жив і працював в Сумах. Із 1933 по 1937 рік – рік страти – Онацький перебував в Полтаві”, – розповідає Надія Юрченко.

У музеї є унікальна фотографія, на якій зображений Онацький в Одеському художньому училищі, яке він закінчив. Фотографія вперше публікується.

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора ОнацькогоСуспільне Суми

“Звісно, його роботи, як художника ми хотіли показать. Бо, незважаючи на те, що він дуже багато уваги приділяв громадській діяльності і музею, який він створював, але він був художником, це його творчість”, – говорить Надія Юрченко.

Вона також розповіла, що Онацький був людиною козацького роду, “він в собі ніс саму Україну, він її любив, він її прославляв, і в своїх віршах, і в творах мистецтва”.

Над книгою працювали троє співробітників музею, матеріал збирали близько 30 років, у тому числі особисто спілкувалися з рідними художника. Присвячена монографія Геннадію Петрову, журналісту, який першим почав повертати із забуття ім’я Онацького. Альбом “Никанор Онацький: Ідентифікація” виданий тиражем у 1000 примірників – їх розподілять між музеями, бібліотеками та науковцями.

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора ОнацькогоСуспільне Суми

Що відомо

  • Ім’я свого засновника і першого директора, художника, поета, громадського діяча Никанора Онацького обласний художній музей носить із 1994 року.
  • У січні 2020 року у Сумах відкрили пересувну виставку робіт Никанора Онацького. Її підготували співробітники Сумського художнього музею імені Онацького на честь 145-річчя засновника музею.
  • Сумський художній музей до свого 100-річчя показав раритети.

Оригінал статті на Читомо: У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора Онацького

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"