У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора Онацького

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора Онацького

У Сумах видали альбом-монографію про Никанора Онацького – діяча української культури, який заснував місцевий художній музей. Останній у 2020 році відзначив сторічний ювілей. Книга видана бюджетним коштом у рамках Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019-2021 роки за 50 тис грн.

Никанор Онацький зберіг мистецьку спадщину саме у Сумах, розповіла ідейниця книги, директорка Сумського обласного художнього музею ім.Н.Онацького Надія Юрченко.

“У 1918 році до нас приїхала велика колекція Оскара Гансена, вона мала повернутися до Києва, до столиці УНР, але Онацький зробив все, щоб її залишити тут. Він умовив всіх керівників нашого міста, щоб створити музей для майбутніх поколінь”, – говорить директорка музею.

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора ОнацькогоСуспільне Суми

Коли Надія Юрченко придумала книгу про Никанора Онацького, вона вирішила, що це буде збірка, яка охарактеризує його якнайповніше. Монографія поділена на періоди життя і творчості художника, містить унікальні фотографії та документи, його мистецькі й поетичні твори, тут представлена детальна бібліографія та інформація про виставки Никанора Онацького.

“Життя в Лебедині, де він одружився, народилися Наталія та Андрій, потім його запросили до Сум. З 1913 по 1933 рік він жив і працював в Сумах. Із 1933 по 1937 рік – рік страти – Онацький перебував в Полтаві”, – розповідає Надія Юрченко.

У музеї є унікальна фотографія, на якій зображений Онацький в Одеському художньому училищі, яке він закінчив. Фотографія вперше публікується.

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора ОнацькогоСуспільне Суми

“Звісно, його роботи, як художника ми хотіли показать. Бо, незважаючи на те, що він дуже багато уваги приділяв громадській діяльності і музею, який він створював, але він був художником, це його творчість”, – говорить Надія Юрченко.

Вона також розповіла, що Онацький був людиною козацького роду, “він в собі ніс саму Україну, він її любив, він її прославляв, і в своїх віршах, і в творах мистецтва”.

Над книгою працювали троє співробітників музею, матеріал збирали близько 30 років, у тому числі особисто спілкувалися з рідними художника. Присвячена монографія Геннадію Петрову, журналісту, який першим почав повертати із забуття ім’я Онацького. Альбом “Никанор Онацький: Ідентифікація” виданий тиражем у 1000 примірників – їх розподілять між музеями, бібліотеками та науковцями.

У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора ОнацькогоСуспільне Суми

Що відомо

  • Ім’я свого засновника і першого директора, художника, поета, громадського діяча Никанора Онацького обласний художній музей носить із 1994 року.
  • У січні 2020 року у Сумах відкрили пересувну виставку робіт Никанора Онацького. Її підготували співробітники Сумського художнього музею імені Онацького на честь 145-річчя засновника музею.
  • Сумський художній музей до свого 100-річчя показав раритети.

Оригінал статті на Читомо: У Сумах видали альбом-монографію про засновника художнього музею Никанора Онацького

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка!!! Знижка!!! Подарунки!!!!!

Мої любі,у мене стартувала НОВИНКА!!!!

Мега гаряча!! Емоційна!! Буду дуже вдячна вам за вашу підтримку!!!!

Безневинна для Звіра

– Дівчина тепер моя! – Накриває мене своєю похмурою тінню.

– Прошу … не потрібно …, – намагаюся

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

16 липня у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять семи учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, мешканців Львівщини, які народилися у червні та липні. Про це повідомля

Блаженний лик

(мініатюра рукопису книги “Відлуння”)

Вже скоро… прочиняються двері минущого і зникає грань цьогосвітньої присутності. Поринаючи у води кришталевих озер, які сповнюють ключі-джерела дивини творення однієї душі

Анонс новинки – “Пограємо?”

Любі читачі,

хочу сказати, що завтра (точніше – вже сьогодні вночі) вийде моя нова книжечка – 

❤️ “Пограємо?” ❤️

Лишу вам трохи інформації, щоб ви змогли вже ознайомитися з нею:

 

 

Анотація:
Він

Новини та Новинка!

Всіх вітаю! Незабаром буде закінчення історії Марі та Дена! Так-так! Не Алекса, бо він показав своє справжнє обличчя! Іноді лиходії не такі, якими ми бачимо відразу!

“Все одно вона вже вважає мене лиходієм.

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"