У столиці відзначать 130-річчя від дня народження Булгакова

У столиці відзначать 130-річчя від дня народження Булгакова

15 травня виповнюється 130-річчя від дня народження автора «Майстера і Маргарити» та «Білої гвардії». Спеціально до цієї дати Літературно-меморіальний музей М. Булгакова готує проєкт «Свято на дачі. До 130-річчя від дня народження Михайла Булгакова», що проходитиме на Андріївському узвозі 12-15 травня.

Про це повідомляє vechirniy.kyiv.ua.

Чому свято на дачі?

«Щороку в травні Булгакови всією родиною виїжджали на дачу до Бучі та жили там із травня по вересень. Займалися спортом, грали в квіткову пошту, багато жартували, ставили та грали вистави, музикували та читали вголос, улаштовували змагання: у кого краще квітник або чий учень краще складе екзамен (на дачі займалися репетиторством)», — пояснюють у музеї.

У рамках проєкту в партнерстві з «Victoria Museum» буде відкрито виставку «Поїздка на дачу». Разом із Булгаковими глядачі також будуть уявно «збиратися і їхати на дачу» — побачать світлини, документи та цікаві експонати — устрій дачного життя сім’ї, їхні літні вбрання, тогочасні турботи й радощі.

До прем’єри готується й театральний проєкт «Агафокла» — з Київським національним університетом технологій та дизайну (КНУТД) і Birmingham Institute of Art and Design, а також  творчою командою «Mobius Art Projects» відтворять одну з найцікавіших аматорських вистав, у якій брали участь Булгакови та їхні друзі в Бучі 29 червня 1910 року.

Знайомство з побутом та традиціями сім’ї, модою, дозвіллям, культурою того часу розширить межі нашого власного світу і, можливо, допоможе по-новому глянути на нашу звичайну систему цінностей.

Планується журфікс, щорічні читання мовами світу біля пам’ятника Михайлу Булгакову, а також вечірня програма від друзів і партнерів:
«Музей Однієї Вулиці», «Театр на Подолі», театр «Колесо» та Pro English Theatre. Свято відбудеться за підтримки Музею історії міста Києва.

Програма подій на Андріївському узвозі 12-15 травня

У програмі можливі зміни через форс-мажор пандемії та карантинних обмежень.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»

Фото: Борис Корпусенко

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У столиці відзначать 130-річчя від дня народження Булгакова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"