У Середньому на Ужгородщині відкрили меморіальну дошку Міланові Ліхарду

У Середньому на Ужгородщині відкрили меморіальну дошку Міланові Ліхарду

16 вересня у селищі Середнє відкрили меморіальну дошку відомому словацькому фольклористу Міланові Ліхарду, який на початку ХХ століття працював на теренах Закарпаття.

Він зробив великий вклад у збереження культури словаків, що компактно проживають у селах нашого краю, мабуть, уже не одне століття.

Дошку розмістили на будівлі Школи мистецтв, що розташована у центрі села. На церемонії врочистого відкриття дошки були присутні Роман Василиндра заступник голови Середнянської селищної ради, Яна Дудаш голова Товариства словацьких жінок «Довіра», Іван Латко керівник Ужгородського товариства словаків та інші.

Відкрила культурно-мистецьку акцію виконувачка обов’язків директора школи Оксана Гададі. Широко відомий народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» виконав гімн України та Словаччини.

Пан Іван Латко коротко й змістовно розповів про словацького фольклориста й мотивував ідею створення меморіальної дошки й встановлення її саме в Середньому. Своїми думками поділився й Роман Василиндра.

Дійство продовжилося в актовому залі школи, де пані Оксана ознайомила присутніх з історією створення «Словенки» та творчими досягненнями відомого колективу, який наступного року відзначатиме своє 30-річчя. Присутні мали гарну нагоду почути словацькі народні пісні у виконанні колективу відомого далеко за межами Закарпаття, який неодноразово репрезентував народну творчість словаків. 

Володимир Мишанич

Джерело: zakarpattya.net.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Середньому на Ужгородщині відкрили меморіальну дошку Міланові Ліхарду

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії на знак протесту проти уряду Сакартвело

Британський науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії «Подяка» від Дому письменників Сакартвело, висловивши своє невдоволення політичною ситуацією в країні та діями правлячої парт

Фольклорист, журналіст і літератор Михайло Буджак із Тлумаччини видав перше трикнижжя…

Таких подвижників і жниварів літературної ниви землі Покутської, як Михайло БУДЖАК, я образно і з пошанівком величаю водночас рабами й панами слова. Недавно автор завершив свій чи не найпотужніший видавн

У Раді зареєстрували законопроєкт про повну заборону російської мови у школах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13072, який передбачає повну заборону використання російської мови у школах – включно з перервами та позаурочним часом.
У законопроєкті про

Трамп скорочує агенства, що займаються бібліотеками, музеями і низкою вільних медіа

Президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення функцій та персоналу семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «

Президентка IPA Ґванца Джобава засудила організаторів нацстенду Сакартвело

Під час Лондонського книжкового ярмарку президентка Міжнародної асоціації видавців і картвельська видавчиня Ґванца Джобава розкритикувала Дім письменників Сакартвело та міністерство кул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"