У Сербії відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

У Сербії відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

У сербському місті Новий Сад, за участі міської влади та посла України, відкрили пам’ятник-погруддя Тарасу Шевченку. Про це повідомляє сторінка «Балканський оглядач» у фейсбуці.

 

Скульптуру, створену Володимиром Цисариком, подарував місцевій діаспорі Львів. Мер Львова Андрій Садовий та офіційна делегація не змогли приїхати, враховуючи ситуацію з коронавірусом, але львівський міський голова передав своє привітання.

 

«Надзвичайно радий, що великий український поет, якого ми називаємо «пророком» стане ще одним символом, який пов’язує наші міста-партнери. Впевнений, що цей подарунок від громадян Львова громадянам Нового Саду стане стимулом для реалізації корисних ініціатив між нашими містами», – зазначив Садовий у своєму привітанні.

Пам’ятник встановили на алеї Міке Антича, неподалік від університетського містечка, де знаходиться кафедра української мови.

 

Разом з тим, Новий Сад ініціюватиме встановлення пам’ятника Вуку Караджичу у Львові, де вже є вулиця його імені. Як зазначив мер міста Мілош Вучевич, «Це буде ще одним підтвердженням добрих відносин між нашими народами – в Нові Саді одна вулиця вже давно носить ім’я Тараса Шевченка».

 

Також у церемонії взяли участь представники Греко-католицької церкви, Національної ради української національної меншини, Національної ради русинської національної меншини, Союзу русинів та українців, а також кафедри української мови у Новому Саді.

Як відомо, відкриття пам’ятника відбулося наступного дня після публікації ЗМІ про те, що бюст українського поету вже 3 місяці стоїть в центрі Нового Саду невідкритий. Місцева влада Нового Саду посилалася на неможливість проведення заходів через протиепідемічні обмеження, тоді як радикальні сербські партії вимагали взагалі скасувати відкриття бюсту, який подарувало місто, «відоме як центр націоналістів», щоб не сваритися із Росією.

 

Львів і Новий Сад у 1999 році уклали угоду про співробітництво у сферах господарства, культури й спорту. Українська сторона згодом виявила готовність сприяти побудові памʼятника українського поета в Сербії.

 

Попри заяви про готовність розширювати співпрацю, влада сербського міста постійно відкладала ініціативу.

 

Українсько-русинська громада в Новому Саду налічує приблизно три тисячі осіб. В місті є греко-католицька церква св. Петра і Павла.

 

2017 року одна з сербських партій організувала проти памʼятника підписання петиції з твердженням, що український поет розповсюджував ненависть до Росії й російського народу.

 

2018-го року під час візиту до Сербії президент України Петро Порошенко знову обговорив з главою Сербії Александром Вучичем майбутнє памʼятника – було досягнуто домовленості монумент буде споруджено найближчим часом, без уточнення дати. Міська рада з питань культури дала згоду на побудову памʼятника на березі Дунаю.

 

Тоді Порошенка підтримав сербський президент. Він сподівався, що в інших містах Сербії й надалі з’являтимуться пам’ятники відомим українським літераторам.

 

«Ми віримо, що співпраця в різних галузях культури просуватиметься», – сказав тоді Вучич.

 

Нагадаємо, що в цьому ж місті 2018 року уперше вийшла історія України в перекладі сербською мовою. Книжку переклали викладачі університету в місті Новий Сад.

 

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України вперше офіційно зареєструвало національний рекорд – за кількістю пам’ятників Тарасові Шевченку за кордоном.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: У Сербії відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка на Чванька!

Вітаю, букнетівці.

А ви знаєте хто такий чванько?

Один чудовий автор, який має неординарне почуття гумору,  сказав, що назва моєї книги Чванько в баюрі тягне на афоризм. Дякую йому, він шалено потішив моє марнославство)))

Голосуємо за обкладенку)))

Вітаю, дорогі мої читачі! Хочу запитати вашої думки? Яка з обложок краще підходить до твору “Мій дракон”?

1

2

Буду рада почитати ваші коментарі)

Видавець Олег Зень презентує першу книгу на Букнет

Зустрічайте: «TERTIUM DATUR. ЦЕНЗУРОВАНА РЕАЛЬНА ІСТОРІЯ» – сучасна українська химерно-комедійна історія.

АНОТАЦІЯ 
«Це комедія, в якій реальність тісно переплітається з містикою, жартівлива, але водночас драматична.

Купа приємностей!

Вітаю, дорогі читачі!

Сьогодні я до вас з купою гарних новин)) 

Завтра 5 березня на книгу Повір у диво діятиме приємна знижка. Хто чекав повного тексту, ласкаво прошу скористатися можливістю придбати за зниженою

Завершення книги та знижки :)

Привіт! Роман «Я (не) твоя іграшка!» підходить до завершення заключна глава та епілог вже у п’ятницю. А це означає, що ціна на книгу зросте, тому поспішіть і придбайте книгу за нижчого ціною.

Оскільки скоро найбажаніший

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"