У Рівному відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця

У Рівному відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця

У неділю, 21 лютого, у Рівненській обласній бібліотеці для молоді до Дня народження поета відбувся вечір пам’яті Криловця Анатолія Олександровича — письменника, науковця, Відмінника освіти, світлої, доброї, справжньої Людини. Про це повідомляє rvnews.rv.ua.

У рамках заходу відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця.

«Ми це зробили вдруге! Дякую всім, хто наважився і подав свої твори! Дякую переможцям і тим, хто завітав на вечір! Дякую всім, хто був із нами онлайн, друзям із Канади, Італії, Іспанії та інших країн! Усім, хто прийшов на захід і потішив світлими спогадами про друга, побратима, порадника, батька, наставника! Дякую Рівненській обласній бібліотеці для молоді за теплий прийом та організацію заходу! Дякую всім членам журі, які плідно працювали останні кілька тижнів! Дякую всім ЗМІ та Кабінету молодого автора НСПУ за інформаційну підтримку! Дякую всім, хто знає і пам’ятає хороші справи Анатолія Криловця!», — написала співорганізаторка заходу, письменниця і бардеса Валентина Люліч.

Відтак, премію отримали:  

«ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА»

Лауреат І — Наталка Фурса

Лауреат ІІ — В’ячеслав Гук

Лауреат ІІІ — Ігор Фарина та Неоніла Яніцька 

«ЛЮБОВНА ЛІРИКА»

Лауреат І — Наталка Фурса

Лауреат ІІ — Ольга Кміт

Лауреат ІІІ — Надія Позняк 

Також відзнаки отриали: Ольга Бражник, Артур Дронь, Олег Гончаренко, Тетяна Бондар, Іванна Грицан, Олексій Юрін, Олександр Скрябін, Віктор Крупка, Андрій Дацків, Вікторія Поліщук, Галина Максимчук, Олена Радецька, Вікторія Пожар. 

На Facebook-сторінці можна переглянути онлайн-трансляцію заходу.

Анатолій Олександрович Криловець (1961-2017) – український поет, перекладач, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент, Відмінник освіти України, член Національної спілки письменників України.

Народився Анатолій Криловець 20 лютого 1961 року в селі Городище, Корецького району, Рівненської області. Виріс на хуторі. Вчився у трьох школах. У другому класі почав віршувати. У восьмому класі взяв участь у конкурсі «Весна-красна», у результаті якого поезію Анатолія «Люблю весну» опублікували в газеті «Зірка». Перші серйозні вірші з’явилися в старших класах. Тоді він вчився у сусідньому селі Великі Межи­ричі.

Вищу освіту здобув у Рівненському педінституті на спеціальності українська філологія, який закінчив 1983 року з відзнакою.

Протягом чотирьох років був учителем української мови і літератури у Крилівській сільській школі Острозького району.

Чотири роки викладав у Рівненському державному педагогічному інституті, після чого ще чотири – навчався в аспірантурі, а згодом – докторантурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

З жовтня 1994 року Анатолій Криловець працював в Національному університеті «Острозька академія». Саме він став ініціатором відкриття таких спеціальностей: спочатку «Українська мова та література», а через рік – «Літературна творчість».

1991 рік – видання дебютної збірки віршів «Великдень гряде!».

10 листопада 1995 року поет став членом Національної спілки письменників України.

Став ініціатором заснування літерної премії імені Михайла Дубова, яка щорічно присуджується за найкращий літературний дебют в номінаціях «Поезія», «Проза», «Літературна критика і літературознавство» з 2011 року рівненською обласною організацією НСПУ. Також став співзасновником літературної премії Івана Низового, був співзасновником та співредактором україно-канадського літературного альманаху «Крила».

Помер 1 травня у с. Вельбівно на Острожчині. 

Анатолій Криловець – автор восьми поетичних книг:

  • «Великдень гряде!» (1991);
  • «Скресання» (1993);
  • «Друга чаша» (1999);
  • «Похмілля» (2004);
  • «Моя вселенська тимчасовість» (2006);
  • «Поезії взаємне почуття» (2012);
  • “Птаху судились крила” (2014);
  • “Квітка щастя” (2014);
  • «Птаху судились крила» (2014) – книга поезій, що стала результатом творчого союзу Анатолія Криловця та Павла Кричевського (вміщено поезії вказаних авторів, в також взаємні переклади віршів).
null

На знак вшанування пам’яті письменника та науковця створена Всеукраїнська літературна премія імені Анатолія Криловця. Вручається щороку в лютому у рамках Вечора пам’яті поета.

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Рівному відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Флешмоб “Це і моя війна!”

Прочитала тільки що блог Олени Скуловатової “Крим – це Україна”, і раптово мене охопили спогади про все, що відбувалося сім років тому. Я у 2014 році якраз очікувала народження дитини, і дуже добре пам’ятаю, як цілими

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ‘2020» оголосив лавреатів

Стали відомі лавреати ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України. Серед лавреатів: «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри (ArtHuss), «Амадока» Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева), «Хлібне […]

Найактуальніші конкурси, можливості та резиденції для письменників й перекладачів

Пандемія — не привід не подаватися на конкурси, премії, а навіть навпаки – хороша можливість для тих, хто довго збирався, але так і не наважився. Так, ви точно вже не встигнете подати с

В Україні з’явилося нове видавництво «Літера V»

В Україні заснували видавництво «Літера V», яке випускатиме книжки сучасних українських письменників, а також краєзнавчу літературу про Харків. Про це повідомила засновниця видавництва

Влада Білорусі побачила «ознаки екстремізму» в книжці про війну на Донбасі

Мінська обласна експертна комісія з оцінки інформаційних продуктів заявила про ознаки екстремізму у книжці «Білоруський Донбас» журналістів Катерини Андреєвої та Ігоря Ільяша. Про це по

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"