У Рівному відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця

У Рівному відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця

У неділю, 21 лютого, у Рівненській обласній бібліотеці для молоді до Дня народження поета відбувся вечір пам’яті Криловця Анатолія Олександровича — письменника, науковця, Відмінника освіти, світлої, доброї, справжньої Людини. Про це повідомляє rvnews.rv.ua.

У рамках заходу відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця.

«Ми це зробили вдруге! Дякую всім, хто наважився і подав свої твори! Дякую переможцям і тим, хто завітав на вечір! Дякую всім, хто був із нами онлайн, друзям із Канади, Італії, Іспанії та інших країн! Усім, хто прийшов на захід і потішив світлими спогадами про друга, побратима, порадника, батька, наставника! Дякую Рівненській обласній бібліотеці для молоді за теплий прийом та організацію заходу! Дякую всім членам журі, які плідно працювали останні кілька тижнів! Дякую всім ЗМІ та Кабінету молодого автора НСПУ за інформаційну підтримку! Дякую всім, хто знає і пам’ятає хороші справи Анатолія Криловця!», — написала співорганізаторка заходу, письменниця і бардеса Валентина Люліч.

Відтак, премію отримали:  

«ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА»

Лауреат І — Наталка Фурса

Лауреат ІІ — В’ячеслав Гук

Лауреат ІІІ — Ігор Фарина та Неоніла Яніцька 

«ЛЮБОВНА ЛІРИКА»

Лауреат І — Наталка Фурса

Лауреат ІІ — Ольга Кміт

Лауреат ІІІ — Надія Позняк 

Також відзнаки отриали: Ольга Бражник, Артур Дронь, Олег Гончаренко, Тетяна Бондар, Іванна Грицан, Олексій Юрін, Олександр Скрябін, Віктор Крупка, Андрій Дацків, Вікторія Поліщук, Галина Максимчук, Олена Радецька, Вікторія Пожар. 

На Facebook-сторінці можна переглянути онлайн-трансляцію заходу.

Анатолій Олександрович Криловець (1961-2017) – український поет, перекладач, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент, Відмінник освіти України, член Національної спілки письменників України.

Народився Анатолій Криловець 20 лютого 1961 року в селі Городище, Корецького району, Рівненської області. Виріс на хуторі. Вчився у трьох школах. У другому класі почав віршувати. У восьмому класі взяв участь у конкурсі «Весна-красна», у результаті якого поезію Анатолія «Люблю весну» опублікували в газеті «Зірка». Перші серйозні вірші з’явилися в старших класах. Тоді він вчився у сусідньому селі Великі Межи­ричі.

Вищу освіту здобув у Рівненському педінституті на спеціальності українська філологія, який закінчив 1983 року з відзнакою.

Протягом чотирьох років був учителем української мови і літератури у Крилівській сільській школі Острозького району.

Чотири роки викладав у Рівненському державному педагогічному інституті, після чого ще чотири – навчався в аспірантурі, а згодом – докторантурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

З жовтня 1994 року Анатолій Криловець працював в Національному університеті «Острозька академія». Саме він став ініціатором відкриття таких спеціальностей: спочатку «Українська мова та література», а через рік – «Літературна творчість».

1991 рік – видання дебютної збірки віршів «Великдень гряде!».

10 листопада 1995 року поет став членом Національної спілки письменників України.

Став ініціатором заснування літерної премії імені Михайла Дубова, яка щорічно присуджується за найкращий літературний дебют в номінаціях «Поезія», «Проза», «Літературна критика і літературознавство» з 2011 року рівненською обласною організацією НСПУ. Також став співзасновником літературної премії Івана Низового, був співзасновником та співредактором україно-канадського літературного альманаху «Крила».

Помер 1 травня у с. Вельбівно на Острожчині. 

Анатолій Криловець – автор восьми поетичних книг:

  • «Великдень гряде!» (1991);
  • «Скресання» (1993);
  • «Друга чаша» (1999);
  • «Похмілля» (2004);
  • «Моя вселенська тимчасовість» (2006);
  • «Поезії взаємне почуття» (2012);
  • “Птаху судились крила” (2014);
  • “Квітка щастя” (2014);
  • «Птаху судились крила» (2014) – книга поезій, що стала результатом творчого союзу Анатолія Криловця та Павла Кричевського (вміщено поезії вказаних авторів, в також взаємні переклади віршів).
null

На знак вшанування пам’яті письменника та науковця створена Всеукраїнська літературна премія імені Анатолія Криловця. Вручається щороку в лютому у рамках Вечора пам’яті поета.

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Рівному відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Новинка “Під крилом темряви” вже завтра

Вітаю, мої любі! Ви, напевно, вже зачекалися обіцяної новинки від мене у жанрі фентезі, тому я з радістю оголошую, що початок книги “Під крилом темряви” з’явиться на порталі вже завтра! 

Всі ці дні я плідно працювала

Записки недосвідченого автора (ч.4)

Привіт усім моїм колегам та любим читачам, які терплять мою неслухняну музу) Отож поки мені не пишуться художні твори, буду писати блоги.

А сьогодні хочу підняти питання про сумнозвісний письменницький блок. Саме це явище

Візуалізація Баєровського – “Я більше не боюсь”

Вітаю вас, любі читачі та колеги!

Хочу врешті показати вам, як виглядає один з головних персонажів моєї книги “Я більше не боюсь” – Юрій Баєровський (Баєр). Ця візуалізація планувалася на суботу цього тижня, але ваші

Всим привіт

Всим привіт. Дуже дякую, що читаєте мою книгу. На жаль через деякі обставини я не можу викладати продовження, ще й муза не хоче до мене приходити. Але я буду вдячна якщо ви дасте  мені знати чи цікава вона вам. Дякую.

&nbs

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"