У Ризі демонтували пам’ятник Пушкіну

У Ризі демонтували пам’ятник Пушкіну

Агентство пам’яток Риги перевезло скульптуру російського поета Алєксандра Пушкіна з Кронвальдського парку в сховище. Про це повідомили у Ризькій міській раді.

Після укладення офіційної угоди скульптуру передадуть Музею Спілки художників Латвії, з яким домовилися про зберігання пам’ятника та майбутню експозицію.

 

Рішення демонтувати скульптуру ухвалили через те, що у 2009 році як Рада зі збереження та розвитку історичного центру Риги, так і Державна інспекція з охорони культурних пам’яток не погодилися з розміщенням скульптури в парку Кронвальда, порекомендувавши альтернативні місця.

 

Відтак, скульптуру встановили у визначеному місці та досі перебувала з порушенням нормативних актів, зазначили у міськраді. 3 березня 2023 року Рада пам’яток Ризької міської ради висловила рекомендацію щодо перенесення скульптури у більш зручне місце. Через понад 13 років після встановлення скульптури її перенесли.

 

Віце міська голова Риги Лінда Озола з парламентського блоку «Кодекс для Риги» також підтвердила перенесення скульптури.

 

 

«Демонтаж свідчень тоталітарного режиму та ознак русифікації слід прискорити вже зараз, не роблячи цей процес об’єктом можливості різноманітних провокацій», – заявив член Ради Центру громадської пам’яті Дідзіс Шенбергс.

 

Наприкінці квітня коаліція Ризької міськради підтримала перенесення скульптури Алєксандра Пушкіна, створеної російським скульптором Алєксандром Таратіновим.

 

Як повідомлялося, у Латвії планують відмовитися від вивчення російської як другої іноземної.

 

 

Чільне фото: LETA, Edijs Pālens

Оригінал статті на Suspilne: У Ризі демонтували пам’ятник Пушкіну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"