У підручнику з української мови для десятого класу виявили посилання на порносайт

У підручнику з української мови для десятого класу виявили посилання на порносайт

За посиланням, яке використали у підручнику з української мови для десятого класу, можна зайти на порносайт. Про обставини, за яких посилання потрапило у книжку, повідомив на своїй фейсбук сторінці автор книжки Олександр Авраменко.

 

За його словами, така ситуація виникла після друку всього накладу, в зв’язку зі змінами на сайті, на який посилались під час написання підручника.

 

«Друзі, неподобство, яке сталося з моїм підручником «Українська мова. 10 клас» (2018), потребує коментаря. На сторінці 189 згаданого навчального видання (після тексту про шкільну форму) у дужках зазначено сайт, з якого взято текст статті (з метою дотримання авторського права), – назва сайту Новомиргородського району Кіровоградської області. У вересні 2020 року сайт Новомиргородського району змінили на порносайт, на жаль, цей новоспечений інтернет-ресурс для дорослих залишив собі назву колишнього сайту Новомиргорода… Тільки зараз стало відомо про таку метаморфозу», – написав Авраменко.

Олександр Авраменко також повідомив, що 17 травня видавництво «Грамота» звернулося до Кіберполіції України з проханням заблокувати порносайт. Проте станом на 20 травня сайт є доступним. Він також оприлюднив заяву видавництва до Кіберполіції.

 

«Обіцяють розглянути нашого листа протягом десяти днів… Сьогодні звернулися до департаменту швидкого реагування. Сподіваємося, державні органи захистять учнів і всю освітню громаду, заблокувавши сайт розпусти. Чому це сталося саме з моєю книжкою? Цього року на конкурс я подав чотири підручники – і всі вони посіли перше місце з великим відривом від конкурентів. Можливо, причина в цьому? На жаль, недоброзичливці є і в мене. А може, це просто прикрий збіг… Боляче», – припускає Олександр Авраменко.

 

Зазначимо, що крім друкованої версії підручника, в інтернеті доступна й електронна. На офіційному сайті Інституту модернізації змісту освіти, державної установи, що відповідальна за експертизу підручників та їх закупівлю, у відповідному розділі присвяченому електронним підручникам, саме цього підручника зараз немає.

 

Додамо, що у підручнику використані й інші матеріали з інтернету (з сервісів Google, Youtube).

 

Як відомо, Олександр Аврменко – український педагог, теле- та радіоведучий, дослідник та популяризатор української мови та літератури. Автор понад п’ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури, Заслужений працівник освіти України (2017).

 

Видавництво «Грамота» заснували у 2000 році. Воно видає підручники й посібники для початкової, середньої та старшої школи, професійно-технічної освіти, вищої школи; наукові, науково-популярні й мистецькі видання; художню літературу.

 

Нагадаємо, що Міністерстві освіти і науки України заявляло про занепокоєність громадськості щодо помилок та недоречного контенту у шкільних підручниках, і через це вирішили переглянути підхід до їхнього відбору.

 

Так, у соцмережах неодноразово публікувалися дописи із фотографіями шкільних підручників, де були помилки чи недоречна інформація. Наприклад, раніше у підручник «Всесвітня історія» для 10-го класу, замість історичної фотографії, потрапив мем з актором Кіану Рівзом.

Оригінал статті на Suspilne: У підручнику з української мови для десятого класу виявили посилання на порносайт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"