У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Як зазначила директорка УІК Олександра Коваль, у 2024 році установа має 466 млн грн на свою діяльність. У 2025 році інститут мав би отримати 1 млрд 442 млн гривень, щоб повністю виконати всі свої зобов’язання (закладені в бюджет 178 млн становлять ~ 12% від цієї суми).

 

Цьогоріч на сертифікати на придбання книжок повнолітніми українцями виділили 372 млн грн. У 2025 році на цю потребу заклали 100 млн грн, УІК же повідомляв про необхідність отримати 436 мільйонів для забезпечення сертифікатами 440 тисяч 18-літніх.

 

«Як ви вважаєте, варто поборотися за збільшення принаймні до цьогорічної суми, щоб вистачило на сертифікати? А за кошти на поповнення бібліотечних фондів, які з невідомих причин не виділяються з 2022? Чи сподіватися на іноземних донорів? Або на те, що книжки для бібліотек зберемо толокою?» — написала на своїй фейсбук-сторінці очільниця інституту.

 

На оплату роботи працівників УІК в бюджеті на 2025 рік заклали 12 млн 634 тис. грн. Раніше УІК оприлюднив дані про потребу в 63 мільйони гривень на забезпечення діяльності установи.

 

Загалом на галузь культури в держбюджеті заплановано:

 

На забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів в бюджеті загалом виділили 1 млрд 161 млн 483 тис. грн.

 

Більше даних з проєкту закону про держбюджет можна переглянути за посиланням.

 

Як повідомлялося, детальні дані про потреби УІК в фінансуванні та прогнозовані кошти на діяльність в 2025 році оприлюднили під час презентації «Державна підтримка книжкової галузі: виклики 2025 року».

 

 

Чільне зображення: сайт УІК

Оригінал статті на Suspilne: У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"