У перекладачі Google з’явилася кримськотатарська мова

У перекладачі Google з’явилася кримськотатарська мова

В онлайновому сервісі перекладу від Google з’явиться 110 нових мов, включно з кримськотатарською, яка вже доступна для користувачів. Про це повідомив Google на своєму офіційному блозі.

«Сьогодні ми використовуємо штучний інтелект, щоб розширити різноманітність мов, які ми підтримуємо. Завдяки нашій великій мовній моделі PaLM 2 ми починаємо додавати 110 нових мов до Google Перекладача, що є найбільшим розширенням за всю історію», — йдеться у повідомленні.

 

Ось деякі з нових мов, які тепер будуть підтримуватись в Google Перекладачі, серед яких й кримськотатарська:

 

  • афар — тональна мова, якою розмовляють у Джибуті, Еритреї та Ефіопії;
  • кантонська мова — давно є однією з найбільш запитуваних мов для Google Перекладача;
  • кримськотатарська мова — тюркська мова, рідна мова кримських татар;
  • менська — кельтська мова острова Мен;
  • нко — стандартизована форма західноафриканських мов мандінка, яка об’єднує багато діалектів в одну спільну мову;
  • панджабі (шахмукхі) — різновид панджабі, що пишеться персько-арабським письмом (шахмукхі), і є найпоширенішою мовою в Пакистані;
  • тамазігська мова (амазігська) — берберська мова, якою розмовляють у Північній Африці;
  • ток-пісін — креольська мова на основі англійської та мова міжнаціонального спілкування Папуа-Нової Гвінеї.

 

Як зазначили в Google, сьогодні кримськотатарська належить до мов, що потребують додаткового захисту за класифікацією UNESCO. 

 

Крім того, Google наголосив, що у січні 2023 року в Україні створили Національну комісію з питань кримськотатарської мови, що має її захищати.

 

Як повідомлялося, редактор і журналіст японської версії сайту «Укрінформ» Такаші Хірано започаткував онлайн-курс із вивчення кримськотатарської мови.

 

Раніше українські програмісти створили першу безплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.

 

Оригінал статті на Suspilne: У перекладачі Google з’явилася кримськотатарська мова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"