У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

Хельга Віег, власниця незалежної книгарні у Зальцведелі, померла у віці 98 років. Вона була найстарішим представником своєї професії в Німеччині, почесним громадянином рідного міста і лауреатом спеціальної державної премії, якою нагородили її магазин – повідомляє The New York Times.

За словами родичів покійної, її тіло знайшли у власній квартирі, де вона народилася 11 грудня 1922 року. Сама квартира знаходиться над книгарнею, яка належить її родині та була заснована у 1840 році, ще до об’єднання Німеччини. Востаннє магазин був перебудований близько 1880 року, і відтоді його інтер’єр суттєво не змінювався.

Батьки Хельги теж працювали в цьому магазині. Сама Хельга в останні місяці Другої світової війни повернулася в рідне місто з навчання в Польщі, щоб допомагати батькам, а у 1965 році магазин повністю перейшов в її руки.

У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

За словами сусідів і земляків Хельги, її магазин був чимось на зразок популярного міського клубу. При соціалістичному режимі магазин Віег продавав релігійну літературу, заборонену до продажу у державних магазинах. Після того, як східним німцям офіційно був дозволений закордонний туризм, вона часто їздила світом, щоб по поверненню додому розповісти городянам про життя за межами НДР.

Хельга ніколи не була заміжня і не залишила прямих спадкоємців. Тепер магазин перейшов у власність її численних родичів, які збираються знайти нового керівника.

Що відомо

  • Незалежні книжкові магазини займають особливе місце в культурному житті Німеччини. Під час недавнього локдауну багато з них були віднесені до категорії підприємств, що надають життєво важливі послуги.
  • Федеральний уряд Німеччини також ухвалив закон, який заморозив ціни на книги, щоб незалежні магазини не виявилися поглинені великими мережами та онлайн-рітейлером Amazon.

Оригінал статті на Читомо: У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Флешмоб “Це і моя війна”

Я вирішила відновити свій допис, який було видалено ( сподіваюся, помилково). Також у список будуть додані всі твори учасників флешмобу, у тому числі й ті, яких зараз немає на сайті. Але, можливо, автори матимуть бажання

Остання знижка на “Я тобі не крихітка!”

Любі друзі! Самій не віриться, але моя перша на Букнеті передплата – сучасний міський роман Я тобі не крихітка! – добігає кінця! Уже зовсім скоро ви дізнаєтесь фінал історії. І тому сьогоднішня знижка на цю книжку буде останньою,

В гостях у Анни Канич

Львівська обласна організація Національної спілки письменників України започаткувала нову традицію — провідувати з квітами і теплим вітальним словом від спілчанського товариства уродинників-старійшин.

В Україні зареєстрували петицію, щоб забрати совєтський напис з могили Лесі Українки

В Україні просять реконструювати меморіал Лесі Українки та родини Косачів на Байковому цвинтарі в Києві й усунути совєцький напис на могилі Лариси Косач із фрагментом некрологу, опублік

Всім проміків!

Зараз буде роздача проміків від мене, багато візуалізацій та інших веселих картинок, тож запрошую. Заходьте буде весело, пзнавально та дууууууууууже цікавезно й головне корисно.

Що відбувається? Спроба пояснити мою позицію,

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"